Halo – tu weekend. Imprezy jakich jeszcze u nas nie było

  • 27.05.2022, 16:16
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

plakaty wydarzeń i imprez w powiecie gorlickim, maj i czerwiec 2022 Fot. materiały promocyjne/ilustracyjne/halogorlice.info ©
W ten weekend powieje nowością w imprezowym klimacie Beskidu Niskiego, nie zabraknie także imprez z okazji Dnia Dziecka i pikników rodzinnych!

 

Sprawdźcie koniecznie imprezowy plan na najbliższe dni, a także na przyszły miesiąc – bo... w czerwcu. Oj w czerwcu będzie się działo!

 

Biblioteka Biecz serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Ewy Kosiby. W piątek (27 maja) o godz. 17 w Bibliotece Biecz.

Ewa Kosiba, urodziła się w 1959 roku, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Mieszka i pracuje zawodowo w Bieczu. Malarstwo to jej wielka pasja, której poświęca swój wolny czas.

 

Klub Planszówkowy w Gorlicach, zrzeszający miłośników gier planszowych. Bez ograniczeń wiekowych, co tydzień w piątki o godz. 17 w Kinie Kolory. 

 

Gorliccy strażacy zapraszają do wzięcia udziału w Akcji Krwiodawstwa połączonej z Dniem Dziecka! Początek imprezy o godzinie 13 w Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Na uczestników czekają upominki i strażacka grochówka.

Więcej przeczytasz w naszym artykule >>>Akcja krwiodawstwa połączona z dniem dziecka. Będą upominki i strażacka grochówka

 

Galicyjskie Targowisko Instrumentów to nowe zdarzenie poświęcone sztuce tworzenia instrumentów muzycznych, muzykowaniu i tańcom, dedykowane miłośnikom wielobarwnego świata muzyki. Odbędzie się w wyjątkowym i bogatym w tradycje regionie, w przepięknym renesansowym Kasztelu w Szymbarku.

Początek imprezy o godzinie 11 w Kasztelu w Szymbarku. Będzie pięknie, zapewniamy!

 

To będzie najważniejszy wyjazd rundy wiosennej! W Brzesku drużyna GKS Glinik zagra jeden z meczów o wszystko! Zbiórka na wyjazd o godzinie 15 pod gorlickim stadionem, koszt wyjazdu: 30 złotych.

 

Na stadionie w Uściu Gorlickim odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji, m. in.: animacje, pokaz karate, występ grup tanecznych, konkursy niespodzianki, karuzela, zjeżdżalnie, eurobungee, basen z rollerem wodnym, wata cukrowa i inne pyszności. Początek imprezy o godzinie 14.

 

Szkoła Podstawowa w Wójtowej zaprasza na Piknik Rodzinny. Będą między innymi: koniki z Ośrodka Jazdy Konnej Huzar, Studio Figura Gorlice, dmuchańce i eurobungee (wata cukrowa, popcorn, balony), kolorowe warkoczyki, malowanie włosów i tatuaży, stoisko z zabawkami do ogrodu i wiele innych! Początek imprezy o godzinie 14 w Szkole Podstawowej w Wójtowej.

 

Tegoroczne Gorlickie Dni Rodziny będą połączone z Dniem Dziecka oraz z XII Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. W programie m.in. koncert Orkiestry Dętej OSP Dominikowice występy podopiecznych GCK oraz MDK, oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej, darmowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz X Marsz Żonkilowy. Początek wydarzenia o godzinie 13. Pełen program wydarzenia dostępny TUTAJ

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej zaprasza na wydarzenie, które będzie towarzyszyło tegorocznemu Odpustowi Parafialnemu ku czci Matki Bożej Binarowskiej, Wspomożycielki Wiernych. 29 maja (niedziela), o godz. 11 – rozpoczną się uroczystości religijne z Sumą Odpustową. O godz. 15 – Nabożeństwo Majowe, Msza Święta i Koncert Odpustowy. Wstęp wolny!

Koncert Odpustowy to wspaniała okazja spędzenia kilku chwil z muzyką na wysokim poziomie i w niepowtarzalnym wnętrzu kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

 

Gorlickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „Kamienica” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej „Być może”. Projekt został zrealizowany na potrzeby udziału w 37. eliminacjach Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, podczas których został zakwalifikowany do występów finałowych w dniach 13-15 czerwca 2022.

Pisaliśmy o tym >>>Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” w finale Bajdurka!

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18 w Gorlickim Centrum Kultury i potrwa około 30 minut, wstęp bezpłatny.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Szymbarku ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023 i zaprasza na dzień otwarty w godzinach od 9 do 13.

 

Gmina Sękowa także zaprasza na Dzień Dziecka! W środę o godzinie 15, w Parku Linowym w Siarach. W programie: ptaki drapieżne – pokaz, Włodzimierz Kario, przejażdżki na kucyku, pokaz baniek mydlanych, warsztaty łyżkarstwa z Piotrem Michniakiem – twórcą ludowym, dmuchańce, animacje „Zwariowani” malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, mrożona granita dla dzieci. O godzinie 16.30 – występ solistów z GOK Sękowa. Niespodzianką imprezy będzie Kordian Cieślik!

 

WSB-NLU w Nowym Sączu zaprasza do wzięcia udziału w turnieju WSB – NLU Championship CS:GO. Szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ

 

W Galeri Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach w przyszły piątek o godzinie 18 rozpocznie się koncert fortepianowy Stefana Łabanowskiego Podczas występu artysta wykona utwory Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta oraz Mauricego Ravela. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej na to wyjątkowe wydarzenie.

Organizatorzy szczególne zaproszenie kierują do seniorów, gdyż rok 2022 został uznany przez Radnych Województwa Małopolskiego „Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej”.

 


 

Czerwiec 2022:

 

Polecamy również bliskie spotkania ze sztuką i aktualnie trwające wystawy:

 

 

Jak co tydzień, przypominamy o tym, że... staramy się niczego nie pominąć, ale – zdarza się. Jeśli więc coś pominęliśmy, napiszcie do nas – śmiało! Możecie pisać także wcześniej, zanim zapomnimy. W kategorii Imprezy maj 2022 publikujemy wszystkie darmowe wydarzenia.

 

P.S. Tylko nie wysyłajcie nam informacji na 10 minut przed rozpoczęciem wydarzenia – to zdecydowanie za późno!

Mail: [email protected] lub poprzez Fb albo IG. Czekamy na Wasze wiadomości i przypominajki!

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe