Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Święty Mikołaj będzie rozdawał słodycze
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Zakończono remonty kolejnych ulic. Pięknie, prawda?

Podziel się
Oceń

Urząd Miejski w Gorlicach informuje o zakończeniu kolejnych prac remontowych w obrębie miejskich ulic.
Zakończono remonty kolejnych ulic. Pięknie, prawda?

Autor: Fot. UM w Gorlicach

 

Czasem drobne poprawki, czasem kompleksowa przebudowa

Modernizacja dróg w mieście trwa. Już niedługo będziemy mogli przejechać odnowionymi kilometrami dróg. Na liście remontów jeszcze niedawno było osiem tras: ulica Batorego, Zamkowa, Leśna, Lenartowiczów, Pocieszka, Tuwima, boczne: Łokietka i Kościuszki.
 

Drobne zmiany, które ułatwiają życie wielu

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Kwiatowej (nowy asfalt pokrył 690 m trasy). Teraz cieszymy się już tym, że modernizacja zakończyła się także na ul Zamkowej (na długości 550 m) i na ul. Leśnej (na długości 368 m).

Przy ulicy Zamkowej wyremontowany został cały odcinek, którym zarządza Miasto Gorlice. Naprawa pozostałej części wymaga działania władz powiatowych. Remont ul. Zamkowej objął m.in.

  • frezowanie nawierzchni bitumicznej,
  • profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
  • mechaniczne czyszczenie i skropienie nawierzchni drogowych,
  • wykonanie warstwy wyrównawczej – (wiążącej) z masy mineralno-asfaltowej,
  • wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
  • regulacja wysokościowa: włazu kanałowego, zaworu wodociągowego, kratek ściekowych ulicznych,
  • czyszczenie korytek betonowych/rowów,
  • montaż barier ochronnych,
  • wykonanie poboczy z kruszywa łamanego.

 

Prace zakończyły się także przy bocznej ul. Łokietka (starodroże). Pojawiła się nowa nawierzchnia na odcinku ok. 175 m. Wykonane prace obejmowały m.in.

  • frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej
  • wykonanie warstwy wyrównawczej z masy mineralno-asfaltowej
  • wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego
  • wykonanie poboczy obustronnych z kruszywa łamanego
  • wymianę i regulację wysokościową istniejących włazów kanalizacyjnych
  • regulację wysokościową zaworów wodociągowych.

 

Pojawiła się już także nowa nawierzchnia na ul. Lenartowiczów w Sokole (300 m). W tym miejscu wykonano:

  • roboty  pomiarowe,
  • wykonanie warstwy profilującej (wyrównawczej) z mieszanki mineralno-asfaltowej,
  • mechaniczne oczyszczenie nawierzchni ulepszonej z bitumu,
  • skropienie nawierzchni emulsją asfaltową,
  • wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu,
  • regulację wysokościową włazów kanałowych,
  • regulację wysokościową zaworów wodociągowych,
  • wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego.

 

Kolejne prace czekają na zakończenie

Drobne niedogodności pozwolą na poprawę jakości tras:

  • na ul. Batorego – tu modernizacja ma objąć ok 184 m.
  • na ul. Pociszka – wyremontowane zostanie ok 886 m drogi.
  • boczna ul. Kościuszki – wjazd na osiedle, czyli ok. 90 m ulicy.
  • ul. Tuwima – tu zaplanowano położenie nowego asfaltu na odcinku ok. 477 m.
  • na ul. Leśnej –  remont obejmie 368 m.

 

Źródło info: UM w Gorlicach
 


Napisz komentarz

Komentarze

pol44 27.05.2022 17:54
ul. Kochanowskiego, początkowe numery, łącznik na Węgierską TRAGEDIA.. ul. Mieszka dziury łatane dziurami, po deszczu kraina jezior, KIEDY to się poprawi pytam naszych jednogłośnych włodarzy???

Maniek 27.05.2022 23:50
Co do rzeczy ma jednogłośność włodarzy? Jak się będą kłócić to poprawi się stan dróg i pieniędzy przybędzie? Jest takie przysłowie: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

jbc 28.05.2022 09:33
Nie ucierajmy powszechnego błędu poznawczego, mamy jednego włodarza! Ten drugi nie zalicza się do tej kategorii bo nie wybieraliśmy go demokratycznych wyborach, a w ten sposób podbijacie mu tylko ego... zastanówcie się czasami

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: WitoldTreść komentarza: Sprawa jest prosta, Strażaki nie mieli środków na napełnianie butli , poszli do Starosty żeby im pomógł, poszedł projekt na sesję, ale jednemu radnemu było źle, bo on tego nie załatwił , więc zaczęło się mieszanie... tyle. Na szczęście mamy sprawę załatwioną , dziękujemy!Data dodania komentarza: 1.12.2025, 10:49Źródło komentarza: Kto tu robi „minikampanię” przy włączonej kamerze?Autor komentarza: SebixTreść komentarza: Co za przedsięwzięcie. Spektakl pełen emocji i wzruszeń. Symboliczne gesty, czerwone serca i udział pieknej młodzieży – stworzyły wyjątkową atmosferę bliskości. Kulminacja i energetyczny finał z perkusją i konfetti - REWELACJA. Przesłanie? Sztuka łączy i uczy wrażliwości. Oby tak dalej kochane dzieciaki :-)Data dodania komentarza: 1.12.2025, 08:28Źródło komentarza: Bo wszyscy jesteśmy sobie Bliscy. Spektakl w Gorlickim Centrum Kultury wycisnął łzy [FOTO]Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A czas jaki poświęcają na ćwiczenia, szkolenia nie wpływa na doświadczenie? Polityka wszędzie jak widać ma znaczenie.Data dodania komentarza: 29.11.2025, 19:13Źródło komentarza: Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siary wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycieAutor komentarza: Tomek DTreść komentarza: Oj niestety, niektórzy mają duże parcie na szkło, jednak w większości przypadków, jest to przerost formy nad treścią.Data dodania komentarza: 29.11.2025, 15:06Źródło komentarza: Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siary wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie
Reklama