Sebastian Stec wygrywa po raz pierwszy w wyścigu

  • 19.06.2022, 12:45
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Stec, Ulanowski i Krupę i Piękoś. 9. Wyścig Magura Małastowska czerwiec… Fot. Agnieszka Wołkowicz/Agencja UMA ©
Jeżdżący Fordem Fiesta Sebastian Stec wygrał sobotnią odsłonę 9 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – 5 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

Po dwóch podjazdach wyścigowych na liczącej 3610 metrów trasie wyprzedził o 3,191 sekundy Jakuba Ulanowskiego (Mitsubishi Lancer) i trzeciego Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer) o 3,850 sekundy.

Do porannych podjazdów treningowych przystąpiło 52 kierowców. W pierwszym podjeździe najszybciej pojechał Karol Krupa (Skoda Fabia CT), wyprzedzając Roberta Sługockiego (Mitsubishi Lancer) i Ulanowskiego. W drugim treningu możliwości Lamborghini Huracan wykorzystał Jędrzej Szcześniak, wyprzedzając Krupę i Ulanowskiego.

O ile podjazdy treningowe przebiegały bez żadnych zdarzeń, to już w pierwszym podjeździe wyścigowym na trasie dwukrotnie pojawiła się czerwona flaga zatrzymująca wyścig. Najpierw poza trasą wylądował Sługocki, chwilę później groźnie wyglądający kontakt z barierą zaliczył Szcześniak. Wprawdzie mechanikom udało się odbudować Lamborghini i kierowca wygrał drugi podjazd wyścigowy, ale w zawodach (trzeba ukończyć osoba podjazdy) nie został sklasyfikowany.

 

Najszybciej w podjeździe pojechał Stec, wyprzedzając Ulanowskiego i Krupę, który zaczął mieć kłopoty techniczne. Trzeci czas zaliczył Piękoś.

Drugi podjazd wyścigowy to kolejne przerwy związane z drobnymi kolizjami ii awariami aut na trasie. Do podjazdy nie przystąpił Krupa, za wspomnianym Szcześniakiem ulokowali się Stec, Piękoś i Ulanowski. O ile wygrana jadącego ze średnia prędkością Steca była bezsporna, to o drugim i trzecim miejscu zadecydowało 0,659 sekundy!

O tym jak zaciekła rywalizacja odbywała się także w poszczególnych klasach świadczą choćby wyniki w najliczniej obsadzonej Klasie 5 b. O wygranej Mateusza Drzyzgi (Honda Civic) nad Arturem Gaściem (Honda Integra) zadecydowało zaledwie 0,122 sekundy! W Grupie E 0, dedykowanej młodym kierowcom, różnica pomiędzy najszybszym Leonem Zardzewiałym (Honda Civic) a Kamilem Handlem (BMW 318 IS) to zaledwie 0,6 sekundy. Podobnie rzecz wyglądała w klasyfikacji kierowców aut napędzanych na przednią oś zwycięzca Grzegorz Musz (Honda Integra) wyprzedził drugiego Marcina Wilusza zaledwie o 0,7 sekundy.

 

Na mecie sklasyfikowano 41 kierowców.

Dzisiaj (19 czerwca) zawodników czekają również dwa treningi i dwa podjazdy wyścigowe 6 Rundy GSMP.

9. Wyścig Magura Małastowska został objęty Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Materiał nadesłany: Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Justyna Miarecka

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.06.2022, 00:19
Super wyścig, oby więcej takich w regionie :D
X
X 19.06.2022, 22:25
Szlachta się bawi a wiosce pozostał smród i śmieci...
lllllllllll
lllllllllll 19.06.2022, 15:00
żenada

Pozostałe