Z notatnika policjanta. Zatrzęsienie kolizji, dwa wypadki, pijani za kółkiem i na rowerkach wodnych

  • 20.06.2022, 12:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

radiowóz policyjny w nocy na skrzyżowaniu, w tle rozbite samochody Fot. wypadek na ulicy Kościuszki (18 czerwca)/halogorlice.info ©
Długi weekend na drogach Gorlickiego nie należał do najbezpieczniejszych. Wyobraźni brakowało nie tylko kierowcom, ale również osobom odpoczywającym na Klimkówce.


Gorlice, ulica Biecka. Klasyczne najechanie na tył

W środę (15 czerwca) tuż po godz. 8 kierująca oplem, mieszkanka gminy Biecz, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył peugeota. Kobieta została ukarana 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Węgierska. Niegroźna stłuczka z bolesnym finałem

Kierująca renaultem nie zachowała szczególnej ostrożności w czasie cofania i uderzyła w stojące za nią audi. Okazało się, że gorliczanka jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kobiety znajduje się ponad 1,9 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 34-latce prawo jazdy, a jej samochód został przekazany wskazanej przez nią osobie. Ponadto kierująca została ukarana 2500 zł mandatem za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości – relacjonuje straszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Za jazdę na podwójnym gazie kobieta odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Węgierska. Sprawca stłuczki odjechał z miejsca zdarzenia

Nieco ponad godzinę później doszło do kolejnej kolizji na tej samej miejskiej ulicy.

Kierowca volvo nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania bmw i doprowadził do kolizji pojazdów, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające.


Bobowa, ulica Grunwaldzka. Rowerzysta pouczony za spowodowanie kolizji

Jeszcze tego samego dnia, około godz. 18, rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mazdy i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec gminy Bobowa, który kierował rowerem, został pouczony.


Klimkówka. Pijani na rowerkach wodnych

W czwartek (16 czerwca) policjanci patrolujący zbiornik wodny w Klimkówce kontrolowali osoby pływające po jeziorze na rowerkach wodnych. Trzy osoby zostały ukarane mandatami.

Mieszkanka powiatu dębickiego wydmuchała ponad 0,5 promila alkoholu i została ukarana 100 zł mandatem. Tyle samo będzie musiał zapłacić mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu. Natomiast 200 zł mandatu otrzymał mieszkaniec województwa opolskiego, który miał w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu.


Gorlice, ulica Stróżowska. Obywatelskie zgłoszenie

W czwartkowy wieczór policjanci otrzymali obywatelskie zgłoszenie o prawdopodobnie pijanym kierowcy renaulta. Na wskazaną w zgłoszeniu ulicę natychmiast udał się najbliższy patrol policji, który już po chwili zatrzymał osobówkę. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu mieszkaniec województwa lubelskiego faktycznie jest pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 2,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zadecydowali o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie – wyjaśnia rzecznik gorlickich policjantów.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Kromera. Wypadek osobówki i motoroweru

W piątkowe południe (17 czerwca) kierowca toyoty, mieszkaniec gminy Sękowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Niestety gorliczanka, która prowadziła jednoślad, upadła tak nieszczęśliwie, że zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, ponieważ jej leczenie potrwa więcej niż siedem dni. Policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie.


Szymbark. Zderzenie dwóch osobówek

Trzy godziny później kierująca oplem, mieszkanka gminy Gorlice, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku w prawo straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z prawidłowo jadącym audi. Kobieta została ukarana 1100 zł mandatem i sześcioma punktami.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w osobnym artykule >>>Szymbark. Zderzenie dwóch osobówek


Bobowa, ulica Grunwaldzka. Kolizja trzech pojazdów

Natomiast około godz. 18 kierowca volkswagena, mieszkaniec gminy Bobowa, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu autobusowi i doprowadził do zderzenia z mercedesem, a następnie uderzył jeszcze w wyjeżdżające z drogi podporządkowanej audi.  Sprawca został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami.

Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie w osobnym artykule >>>Bobowa. Bus przewożący pasażerów zderzył się z volkswagenem


Brunary. Pijany rowerzysta wjechał w osobówkę

W sobotę (18 czerwca) tuż przed godz. 17 policjanci zostali zawiadomieni o kolejnej w ostatnim czasie kolizji roweru i samochodu.

Mieszkaniec gminy Uście Gorlickie, który jechał rowerem, uderzył w stojącą toyotę. Okazało się, że rowerzysta jest pijany, a badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 1,8 promila alkoholu.

Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie o spowodowanie kolizji i prowadzenie jednośladu w stanie nietrzeźwości.


Gorlice, ulica Kościuszki. Poważny wypadek na skrzyżowaniu

Sobotę na drogach Gorlickiego zakończył wypadek na jednym z gorlickich skrzyżowań.

Gorliczanin siedzący za kierownicą mazdy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem kobiecie i doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku uderzenia poważnie ranny został pasażer volkswagena, dlatego zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Zobaczcie zdjęcia z miejsca zdarzenia >>>Zawodzie. Kraksa na skrzyżowaniu


Gorlice, ulica Stróżowska. Pijany kierowca wjechał w słup

W niedzielne popołudnie (19 czerwca) kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i z impetem wjechał w słup – uszkadzając go.

Okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki gorliczanin jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu – informuje starszy aspirant Gustaw Janas z gorlickiej KPP.


Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej osobie.

Za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe