Mundurowi na rowerach – aktywni i skuteczni. Gdzie najłatwiej ich spotkać?

  • 20.06.2022, 14:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

na błękitnym tle nieba cztery ilustracje, na ktorych widać policjantów… Fot. KPP w Gorlicach/halogorlice.info ©
To bardzo przyjemny widok. Mundurowi zamieniają radiowozy na rowery i na dwóch kółkach patrolują nasze okolice. Widok rowerowego patrolu zwraca uwagę i budzi spokój. Jest prostym sygnałem: jesteśmy i czuwamy nad Waszym bezpieczeństwem.

 

Gdzie spotkamy mundurowych na rowerach?

Policjanci na rowerach to widok, który znamy już od lat. Pojawiają się na drogach naszego regionu zawsze wtedy gdy zimowa aura ustępuje i nadchodzą cieplejsze dni. Funkcjonariuszy z Rewiru Dzielnicowych KPP w Gorlicach spotkamy najczęściej na ścieżkach rowerowych i przy terenach rekreacyjnych w całym naszym powiecie. Niektórzy mogli ich zobaczyć w miniony, długi weekend np. w Uściu Gorlickim w pobliżu zalewu na Klimkówce.

Jak czytamy na stronie gorlickiej Komendy:

(...) dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, jak co roku w okresie od wiosny do jesieni pełnią służę także w dwuosobowych patrolach rowerowych. Wielu z nich to pasjonaci sportów rowerowych, którzy łączą swoje hobby ze służbą i niesieniem pomocy obywatelom, czerpiąc z tego tytułu zadowolenie jak również podnosząc swoją sprawność fizyczną. 

 

Patrole rowerowe spotkamy często na ścieżkach rowerowych w regionie, na terenie parku miejskiego, a także na okolicznych szlakach turystycznych, na których ruch jest teraz coraz większy. Z łatwością rozpoznamy ich także nad zalewem wodnym w Klimkówce i na licznych terenach zielonych w pobliżu rzek.

 

Co zauważają policjanci na rowerach?

Patrole rowerowe mają swoją specyfikę. Pozwalają zauważyć sytuacje, które nie tak łatwo wychwycić jadąc np. samochodem. Policjanci pracujący na rowerach czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających w naszym regionie. Pomogą w przypadku zagrożenia, zwrócą uwagę na niebezpieczne i ryzykowne zachowania. Są też w szczególny sposób wyczuleni na bezpieczeństwo najmniej chronionych użytkowników naszych dróg. Jeśli pojawią się specyficzne zagrożenia na ścieżkach rowerowych bądź ulicach, z których korzystają często rowerzyści, możemy liczyć na ich interwencję.

Jak czytamy w komunikacie od gorlickich policjantów, policjanci z patroli rowerowych ujawnili w tym roku kilkanaście różnych wykroczeń porządkowych. Mundurowi na rowerach spotkali też na trasie swojego przejazdu osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Została ona zatrzymana.
 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 20.06.2022, 21:53
Pasjonaci odpoczywają a do tego im dobrze płacą...😅paranoja...skoro odpoczywa na rowerze to chyba na urlopie...albo po pracy szlachta...😉
poiu
poiu 21.06.2022, 08:22
Skoro tak cie to boli to idź do policji jeździć na rowerze i dobrze zarabiać jednocześnie. Ciekawe co ci wyjdzie na testach psychologicznych hahahah

Pozostałe