Nowe miejsce na rok, nowa perspektywa już teraz [FOTO]

  • 20.06.2022, 21:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

neon przy wejściu do pracowni ceramicznej GCK Fot. halogorlice.info ©
Lokal po dawnym Raju Dziecka dziś zyskał drugie życie. Stało się to za sprawą przeniesienia tam pracowni plastycznej i ceramicznej Gorlickiego Centrum Kultury.

 

Budynek GCK-u doczekał się zasłużonego remontu i właśnie teraz rozpoczynają się tam prace remontowe. Wszystkie pracownie muszą więc znaleźć swoje nowe miejsce, by po roku powrócić do nowych wnętrz.

Pracownia prowadzona przez  Magdalenę Rak, Arkadiusza Kapłona i Tomasza Tajaka „osiadła” w Rynku, a konkretnie w lokalu, gdzie dawniej był Raj Dziecka. Tu pod numerem 11, przez najbliższy rok będą powstawać nowe przedmioty i dzieła pracowni ceramicznej i plastycznej. Otoczenie Rynku i przestrzeń wokół budynku nadają temu miejscu wyjątkowości, dodając nowych możliwości zorganizowania ciekawych imprez.

Na dobry początek instruktorzy zorganizowali wernisaż wystawy prac powstałych w ostatnich miesiącach, znalazły się tu więc obrazy, ceramika, rekwizyty ze spektakli grup teatralnych, makatki, t-shirty. Całość wywołała bardzo przyjazny i przytulny klimat.

Goście wernisażu mogli podziwiać eksponaty wystawy, którą organizatorzy nazwali Fantazmatami, czyli wytworami ludzkiej wyobraźni.

To miejsce bardzo nam przypadło do gustu i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze planem nie jednej świetnej wystawy.

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe