Powstaje kolejna strefa aktywności gospodarczej w Gorlicach

  • 22.06.2022, 09:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

mapa biała z zaznaczonymi na niebiesko terenami, które pokazują obszar… Fot. UM Gorlice/halogorlice.info ©
Rozpoczęły się prace nad budową nowej strefy aktywności gospodarczej w Gorlicach. Będzie ona zlokalizowana przy ul. Zakole.

 

Pierwsze prace zakończone – tu będzie nowa strefa aktywności gospodarczej

O planach budowy tego miejsca pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku w tekście >>>Kolejna Strefa Aktywności Gospodarczej w Gorlicach. Gdzie i kiedy?


Teraz nadszedł czas, by przejść od słów do czynów. Plany zaczynają nabierać realnego kształtu. Po pierwszych pracach nad budową strefy aktywności gospodarczej przy ul. Zakole widoczny jest już zarys przyszłego obszaru inwestycji.

Teren został jak dotąd wykarczowany i częściowo zniwelowany. W przyszłości będą tu w pełni uzbrojone działki gotowe pod inwestycje.
Środki na budowę tego miejsca miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Docelowo na terenie SAG Zakole przygotowane zostaną działki uzbrojone w całą infrastrukturę niezbędną do podjęcia działalności gospodarczej. Podciągnięta zostanie sieć wodociągowa, pojawi się kanalizacja sanitarna, opadowa. Będzie także dostęp do gazu, a na miejscu wytyczone zostaną kanały technologiczne, umożliwiające w przyszłości dobre zaplanowanie komunikacji na terenie. Całość zostanie oświetlona, a dodatkowo zorganizowany zostanie wewnętrzny układ komunikacyjny strefy z drogą wewnętrzną ze zjazdami, placem manewrowym, a także miejscami parkingowymi i chodnikiem.

Całość będzie zajmowała obszar o łącznej powierzchni ok. 5,3 hektara.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sąsiad za miedzy
Sąsiad za miedzy 22.06.2022, 13:34
Teren zalewowy super lokalizacja. Pogratulować burmistrzom
Gorliczanin
Gorliczanin 22.06.2022, 10:13
Czy działki zostały już sprzedane?
Zakolny
Zakolny 22.06.2022, 13:35
Nie ma na co kasy tracić powodziowy teren.

Pozostałe