Czy udzielą wotum zaufania burmistrzom i wójtom?

 • 23.06.2022, 08:33
 • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

w tle debatujące postaci, u góry herby czterech miejscowości: bobowej,… Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
W regionie tydzień pełen sesji. Kto cieszy się już z uzyskanego absolutorium, a kogo niedługo czeka najważniejsze głosowanie roku?

 

Wójt Małuch już z absolutorium

W Gminie Sękowa w miniony poniedziałek (20 czerwca) odbyła się sesja, w czasie której przedstawiono Raport o stanie gminy za 2021 r. i przeprowadzono debatę nad sprawozdaniem z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Podsumowano także działalność wójta w 2021 roku, w szczególności zaś odnoszono się do realizowanych projektów, programów, strategii gminnych, omówiono kluczowe uchwały rady gminy i omówiono aktualny stan gminy we wszystkich obszarach jej działania.

Szczegółowe omówienie aktywności gminy w roku 2021 w sferze edukacji, pomocy społecznej czy gospodarki odpadami komunalnymi znajdziecie w BIP gminy Sękowa oraz na stronie internetowej gminy.

Głosowanie Rady Gminy było jednogłośne. Wójt Małgorzacie Małuch uzyskała absolutorium i wotum zaufania. Czy włodarze pozostałych gmin naszego powiatu już niedługo będą się cieszyć z podobnego sukcesu?

 

W Ropie sesja już dziś – mieszkańcy także mogą zabrać głos!

Już dziś (23 czerwca) o godz. 9 rozpocznie się sesja Rady Gminy Ropa. W planie m.in.:

 • Debata nad raportem o stanie Gminy Ropa za 2021r.
 • Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Ropa.
 • Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Ropa, informacji o stanie mienia komunalnego Gminy Ropa oraz sprawozdań finansowych za 2021 rok.
 • Ocena sprawozdania i debata nad absolutorium.
 • Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2021.
 • Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy za 2021r.

Jak podkreślono w zaproszeniu na sesję w Ropie: zgodnie z prawem w debacie nad Raportem o stanie Gminy Ropa mogą zabierać głos nie tylko radni ale także mieszkańcy gminy. W takim przypadku zainteresowany debatą mieszkaniec powinien zgłosić tę wolę przewodniczącemu Rady Gminy Ropa najpóźniej na dzień przed dniem, w którym odbywa się sesja. Konieczne jest zachowanie formy pisemnej z podpisami podpisami co najmniej 20 osób.

Czy ktoś zdecydował się skorzystać z tego uprawnienia? Przekonamy się już dziś.

 

W Bieczu sesja za tydzień

W Bieczu sesja z głosowaniem nad wotum zaufania i absolutorium rozpocznie się o godz. 10 w przyszłą środę (29 czerwca). W planie m.in.:

 • informacja burmistrza z działalności międzysesyjnej
 • Prezentacja sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Biecz za 2021 rok
 • Prezentacja informacji na temat stanu mienia komunalnego
 • Omówienie projektów: Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2022- 2025, Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Gminy Biecz na lata 2022-2027, Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej w Gminie Biecz na lata 2022-2024
 • Debata nad Raportem o Stanie Gminy Biecz za 2021 rok.

Następnie w bloku uchwał radni podejmą decyzję o tym, czy udzielić burmistrzowi wotum zaufania Burmistrzowi Biecza i czy udzielić mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Biecz za miniony rok.

 

W Bobowej spotkają się już w najbliższy piątek

W najbliższy piątek (24 czerwca) o godz. 13 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej w Bobowej. W planie m.in.:

 • Sprawozdanie Burmistrza z działalności międzysesyjnej
 • Debata nad Raportem o stanie Gminy Bobowa za 2021 rok i podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania dla burmistrza,
 • Analiza sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2021 rok i głosowanie nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi.

Dodatkowo głosowane będą uchwały w sprawie:

 • przyjęcia programu pn. „Gminny program oczyszczania ścieków komunalnych poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Bobowa.”
 • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w Siedliskach – strefa aktywności gospodarczej,
 • i inne.

 

Źródło info: UM w Bieczu, naszabobowa.pl, UG w Sekowej, UG w Ropie

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klika
klika 23.06.2022, 12:58
wójt Lipinek powinien odejść po tych kilkunastu latach rządzenia- nic kompletnie nie robi w gminie , żadnych inwestycji oprócz ścieżek rowerowych które kończą sie nagle i kilkunastu metrów chodników
~~~~ja
~~~~ja 24.06.2022, 01:25
Władzę się wybiera a skoro zostaje wybrany to albo coś jednak robi albo NIE MA nikogo kto nawet by próbował "*** w stołek" więc kandyduj zobaczymy co narobisz.

Pozostałe