Droga w kierunku Jasła jest całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA]

  • 22.06.2022, 18:43
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

strażacy udzielają pomocy motocykliście Fot. KPP Jasło
Dzisiaj (22 czerwca) około godz. 17.40, zaraz za granicą powiatu gorlickiego, w Skołyszynie doszło do tragicznego wypadku drogowego.

 

Zablokowana droga krajowa nr 28 w miejscowości Skołyszyn po wypadku z udziałem motocyklisty i pojazdu osobowego.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący motocyklem marki Honda jechał z Biecza w kierunku Jasła. Na zakręcie kierujący jednośladem stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czoło z jadącym z naprzeciwka jaguarem.

Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe, straż pożarną, policję i karetkę ZRM.

Niestety 47-letni kierowca jednośladu, mieszkaniec gminy Skołyszyn, poniósł śmierć na miejscu. 41-letnia kierująca jagurem w momencie wypadku była trzeźwa

DK28 w tym miejscu z Jasła w kierunku Gorlic będzie zablokowana przez kilka kolejnych godzin. Trwają czynności jasielskiej grupy dochodzeniowo-śledczej policji pod nadzorem prokuratora.

 

AKTUALIZACJA KPP w Jaśle (23 czerwca)

Jak czytamy na stronie jasielskiej policji, trwają czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Skołyszynie. Na trasie DK28 życie stracił 47-letni mężczyzna, który prowadził motocykl.

Wczoraj około godziny 17.40 dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Skołyszynie na drodze krajowej nr 28.

Z przekazanych informacji wynikało, że motocyklista zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 47-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym jaguarem, którym kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń. Niestety kierujący motocyklem mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.  

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Sporządzono także dokumentację fotograficzną. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora, ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. 

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.


Miejsce zdarzenia:


Źródło: jaslo112/terazjaslo.pl/jaslo4u/KPP Jasło

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)


Pozostałe