W miniony poniedziałek (13 czerwca) w Warszawie odbyła się niezwykle miła uroczystość. Zasłużone nagrody i dyplomy odebrali najlepsi uczestnicy XXXV Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”. Ceremonię zorganizowali przedstawiciele Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody
Do etapu centralnego w roku szkolnym 2021/22 zakwalifikowano 121 prac uczniów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Ostatecznie nagrodzono 32 prace, w tym aż cztery dla uczniów z naszego powiatu.
Nagrody powędrowały do...
Licealistka reprezentująca szkołę im. Marcina Kromera w Gorlicach, Gabriela Czyżyk, zajęła I miejsce w rywalizacji na poziomie centralnym konkursu. Jej opiekunką była dr Magdalena Semla-Kurzawa. Gabriela startowała w czwartej kategorii wiekowej, dedykowanej uczniom szkół średnich. Jako laureatka, Gabriela otrzymała książki, laptopa i gry planszowe.
W tej samej kategorii, na nieco niższym, trzecim stopniu podium stanął Tymoteusz Dżuła reprezentujący Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach. Opiekunką dydaktyczną Tymoteusza była mgr Małgorzata Winiarska
To jednak nie koniec
Z ogromnego sukcesu cieszy się uczennica ZSP w Strzeszynie – Jessica Majcher. Uczennica zajęła I miejsce w młodszej (trzeciej) kategorii wiekowej. Na nagrodę zasłużyła jej praca pt. „Jakie korzyści czerpiemy z lasu”. Była to praca opisowa z autorskimi zdjęciami, szkicami. Opiekunem Jessici była mgr Sylwia Olbrych.
W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej nagroda trafiła do Wiktora Łukaszyka, reprezentującego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu. Jego opiekunem była mgr Renata Hryc. Wiktor przygotował pracę na temat „Kropla, strumień, jezioro – mokry leśny świat”.
Źródło info: LOP Gorlice




![Noworoczne spotkanie w Gorlicach. Nagrody i Dersław trafiły do laureatów [FOTO] zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn, jeden trzyma statuetkę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-noworoczne-spotkanie-w-gorlicach-nagrody-i-derslaw-trafily-do-laureatow-foto-1767990469.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący weekend [10-11 stycznia] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-1767973741.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący tydzień [9 stycznia] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-tydzien-31-pazdziernika-6-listopada-1767962798.jpg)
![Kino Kolory | Repertuar na bieżący tydzień [9-16 stycznia] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-tydzien-9-16-stycznia-1767962142.jpg)
![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [9-15 stycznia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-9-15-stycznia-2026-1767961585.jpg)



![Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczyna-sie-wizyta-duszpasterska-w-parafiach-gorlic-porzadek-koledy-1766745547.jpg)





![Zaginął mieszkaniec Lipinek [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret mężczyzny z napisem zaginiony](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginal-31-letni-mieszkaniec-lipinek-1767340396.jpg)
![Dramatyczne zdarzenie w Zagórzanach. Na miejscu LPR [AKTUALIZACJA] śmigłowiec w locie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dramatyczne-zdarzenie-w-sasiednim-powiecie-na-miejscu-lpr-aktualizacja-1767549649.jpg)

![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)
![Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA] Jeśli ktoś nie pomoże tym psom, to zamarzną na śmierć dziś w nocy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jesli-ktos-nie-pomoze-tym-psom-to-zamarzna-na-smierc-dzis-w-nocy-1767882107.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze