To wszystko, a nawet więcej, znajdziecie na Karaibach. A że każda z karaibskich wysp ma swoje specyficzne i niepowtarzalne cechy, warto wybrać taką, która spełni Wasze oczekiwania. Przed Wami 5 karaibskich wysp - każdy znajdzie coś dla siebie.
Jamajka
Tą wyspą rządzi muzyka. Festiwale i koncerty odbywają się tam bardzo często, przyciągając fanów reggae, ska i dance hall. Kiedy już zmęczycie się festiwalowym życiem, możecie odpocząć na białych plażach lub zacząć eksplorować dżunglę czy Góry Błękitne, popijając w międzyczasie słynne piwo Red Stripe lub ewentualnie świeżo mieloną kawę.
Barbados
Najlepsze miejsce dla wielbicieli rumu i słodyczy. Jeśli jednak nie lubicie żadnej z tych rzeczy, możecie również liczyć na piękne plaże i świetne miejsca do nurkowania i obserwowania (bądź łowienia) ryb.

Trynidad i Tobago
W lutym odbywa się tam karnawał, uznawany za jeden z największych, najbardziej kolorowych i zróżnicowanych. Wszyscy spragnieni muzyki i zabawy będą zachwyceni tym miejscem. To tutaj narodziło się calypso, soca i steel pan (jedyny instrument muzyczny wymyślony w XX wieku).
St. Lucia
Królestwo kakao i czekolady. Znajdziecie tu najlepsze gatunki i najciekawsze wariacje na temat czekolady, o jakich nawet Wam się nie śniło. Kiedy już zaspokoicie głód słodkości i będziecie mieli sporo kalorii do spalenia - możecie spróbować wspiąć się na tamtejsze wulkany lub skorzystać z licznych ścieżek rowerowych.
Aruba
Wyspę charakteryzuje mieszanka kulturowa. Przenikają się tu wpływy dwóch kolonizatorów: Hiszpanii i Holandii. W przeciwieństwie do pozostałych wysp karaibskich, Aruba ma suchy klimat, dzięki czemu łatwiej spotkacie tam kaktusy i aloes niż palmy. To wyspa idealna dla lubiących piesze lub rowerowe wycieczki.






![Zakopane – Hel na rowerze. 888 kilometrów walki z bólem, deszczem i własnymi słabościami [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę w kasku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zakopane-hel-na-rowerze-888-kilometrow-walki-z-bolem-deszczem-i-wlasnymi-slabosciami-foto-1779647354.jpg)
![Młody Teatr Ruchu GCK z sukcesem na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę dziewcząt z medalami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mistrzynie-polski-sa-z-gorlic-sukces-grupy-tanecznej-claudii-jaskowskiej-foto-1779615812.jpg)
![Binarowa Air Show. Balony walczyły z wiatrem, a nad uczestnikami latał wiatrakowiec [FOTO] zdjęcie przedstawia szybowiec na ziemi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-binarowa-air-show-balony-walczyly-z-wiatrem-a-nad-uczestnikami-latal-wiatrakowiec-foto-1779643475.jpg)



![Ropa. Strażacy walczą z dużym pożarem [FOTO] Zdjęcie przedstawia pożar na nocnym niebie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-strazacy-walcza-z-duzym-pozarem-domku-holenderskiego-foto-1779576002.jpg)

![Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA] Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-duze-sily-sluzb-w-szalowej-zaginal-mieszkaniec-gminy-bobowa-1778390582.jpg)





![Wysowa-Zdrój. Dwa pożary w jednym czasie. Palił się budynek na terenie Parku Zdrojowego i altana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia spalony budynek](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wysowa-zdroj-pozar-domu-mieszkalnego-i-altany-video-1778918934.jpg)
![Uczennica z Kobylanki wśród najlepszych w Polsce. Wielki sukces Agaty Juszczak [FOTO] zdjęcie przedstawia Agatę Juszczak oraz nauczycielki](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-uczennica-z-kobylanki-wsrod-najlepszych-w-polsce-wielki-sukces-agaty-juszczak-foto-1779091504.jpg)


![Zderzenie dwóch osobówek w Bieczu. Są utrudnienia w centrum miasta [FOTO] zdjęcie przedstawia zniszczone karoserie pojazdów obok dwie kobiety i mężczyzna](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zderzenie-dwoch-osobowek-w-bieczu-sa-utrudnienia-w-centrum-miasta-foto-1778828968.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze