Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Wiemy, gdzie stanie pomnik Matki Bożej Niepokalanej. To zupełnie nowa lokalizacja.

Oceń

Wnioskodawcy mogą być zadowoleni – inwestycja zostanie spełniona, ale czy miejsce będzie satysfakcjonujące dla ubiegających się o budowę mieszkańców? 
Wiemy, gdzie stanie pomnik Matki Bożej Niepokalanej. To zupełnie nowa lokalizacja.

Wczoraj (27 czerwca) o godzinie 9 rozpoczęła się IX sesja Rady Miasta Gorlice. Zostało poruszone na niej wiele ciekawych kwestii dotyczących ubiegłorocznych działań burmistrza, a także dysponowania finansami. Na spotkaniu miało miejsce głosowanie na temat różnych uchwał, a co najważniejsze, radni przyznali wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu na rok 2018. 

Podczas rozpatrywania punktu dotyczącego działalności burmistrza Rafała Kukli za okres od 16 maja do 15 czerwca 2019 roku, głos zabrało kilku zebranych radnych. Pierwszy o możliwość zapytania wnioskował Adam Piechowicz:

Panowie burmistrzowie zorganizowali w tym czasie szereg zebrań. 28 maja odbyło się spotkanie, z księdzem Stanisławem Ruszelem oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sprawie inicjatywy budowy pomnika Matki Bożej w Gorlicach, chodzi mi o informacje na temat ostatnich ustaleń.

Odpowiedzi udzielił radnemu burmistrz:

Zarówno strona rekomendująca powstanie pomnika, jak i my, przeanalizowaliśmy możliwości lokalizacyjne w taki sposób, żeby nie zakłócały żadnego porządku sieci, nie kolidowały z dotychczasową strukturą komunikacyjną. Najbardziej prawdopodobnym miejscem będzie skarpa poniżej Bazyliki Mniejszej, przy schodach prowadzących do ulicy Legionów. I tu również zobowiązaliśmy się do zorganizowania zieleni, która jest na skarpie, ponieważ jest to wizytówka Gorlic dla przyjeżdżających z różnych stron miasta, ale także widnieje ona na wielu widokówkach z lat ubiegłych wraz z kościołem.  

Sprawa dotycząca budowy pomnika Matki Bożej Niepokalanej, patronki miasta, wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Gorlicach 18 marca, z pomysłem, aby powstał on na płycie głównej gorlickiego Rynku. Pisaliśmy o tym TUTAJ, a odpowiedź burmistrza znajdziecie TUTAJ

Wnioskodawcy mogą być zadowoleni – inwestycja zostanie spełniona, ale czy miejsce będzie satysfakcjonujące dla ubiegających się o budowę mieszkańców? 


Napisz komentarz
Komentarze
psylo 30.06.2019 14:58
ja tylko mam taki dylemat, czy Jezus i Jego matka oczekują od nas stawiania Im pomników? Może ksiądz Ruszel wyjaśni.

Sataniec 29.06.2019 19:45
Najlepszym miejscem dla tego pomnika byłaby zakrystia w kościele w Lipinkach

jann 29.06.2019 10:06
i co moze jeszcze kosciół za to zapłaci,znowu naiwni parafianie beda się składac na pomnik ,potem beda modlitwy pod pomnikiem potem wymysla jakis cud że sie popłakała...a nie spadnie z tej skarpy??przeciez stroma jest...i nagle molestowania księży poszły na bok

galicjanka 29.06.2019 07:43
I to jest właściwe miejsce.

Jesus chytrus 29.06.2019 01:33
Po cholerę to komu .... lepiej te pieniądze przeznaczyć dla potrzebujących! Kiedy się ten zaścianek skończy?!

Rsa2004 28.06.2019 20:13
Weź człowieku zajmij sie skarpą pod dworem Karwacjanów bo to jest wizytówka miasta od lat zaniedbana

Gorlicki 29.06.2019 06:58
A ta skarpa jak i dwór to nie jest własność prywatna?

Monument 29.06.2019 07:36
Racja ! Kościół na własnym terenie może sobie budować pomniki , natomiast ja również myślę jak komentujący powyżej że ta skarpa powinna być odrestaurowana jak należy i ona powinna wyglądać tak , żeby turysta wspominając Gorlice , zapamiętał również tą skarpę że widział coś fajnego i godnego uwagi . A teraz radni - bezradni , do roboty !! Bo od tego jesteście! Ogłoście konkurs na zagospodarowanie skarpy ''Pod Zegarem Słonecznym'' a zobaczycie ile świetnych pomysłów mają nasi wspaniali i pomysłowi mieszkańcy Gorlic . Pozdrawiam wszystkich .

Do Monument 29.06.2019 14:25
Turysta wspominając swój pobyt w Gorlicach z pewnością zapamięta pijaków wymuszających od przechodniów na ulicach Gorlic pieniądze na alkohol . To już się robi przykre , nie można się przejśc spokojnie po Gorlicach aby nie zostać zaczepionym przez tych pijaczków . Gorlicka Policja wraz z ratuszem nic z tym nie robi. Piękną mamy reklamę miasta , wstyd i żenada.

KF 28.06.2019 18:57
i ok

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023