Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Oszuści nie poddają się! Nasza Czytelniczka informuje o kolejnych próbach

Oceń

Bądźcie czujni! I nie dajcie się naciągnąć na rozmowę z „pracownikiem banku”, który tak naprawdę będzie chciał jedynie wyłudzić Wasze dane lub pod pretekstem pomocy – poprosi Was o kliknięcie w link. Ten najpewniej zainfekuje Wasz telefon, a potem już krótka droga do śledzenia wpisywanych przez Was haseł.
Oszuści nie poddają się! Nasza Czytelniczka informuje o kolejnych próbach
Autor: Fot. ilustracyjne/haloGorlice

 

Poniżej treść wiadomości, którą kilka minut temu otrzymaliśmy od pani Marleny.

 

 

Witam, prosiłabym o opublikowanie sprawy. Dziś został wykonany do mojego teścia telefon od oszusta podającego się za pracownika banku. Facet z wyraźnym akcentem wmawiał, że został wykonany przelew na inne konto niż powinien być zrobiony – przedstawia sytuację Pani Marlena.

Oczywiście teść żadnego przelewu nie wykonywał, więc rozłączył się, po czym mężczyzna natrętnie dzwonił jeszcze kilka razy, próbując wyłudzić dane.

Proszę o opublikowanie informacji w celu ostrzeżenia innych osób.

 

 

Przy okazji przypominamy Wam, jak wygląda taka rozmowa, bo doświadczyliśmy jej na własnej – redakcyjnej – skórze >>>Oszuści są niezmordowani. Tym razem spróbowali z nami

 


Napisz komentarz
Komentarze
ujgk 19.10.2021 14:14
po co odbierac nieznane nr te co ma sie zapisane to znajomi a reszta to potencjalni oszusci i naciagacze

Podpis 19.10.2021 15:52
Bo normalne osoby, które nie spodziewają się windykacji odbierają nieznane numery ponieważ nie ma się zapisanych numerów z urzędów etc. Nie popadajmy w paranoję! Brakuje mi tylko informacji, którego to dotyczyło banku.

~~~~ja 19.10.2021 22:20
A co ma windykacja do tego? To, że zamiast upomnieć się telefonicznie najwyżej zrobią to listownie a w przypadku dalszego "olewania" skierują sprawę do sądu czy coś w tym stylu w każdym razie komornik na głowie? W odbieraniu nieznanych numerów najbardziej wkurza to, że najczęściej to jakieś wciskanie różnych nikomu niepotrzebnych produktów i zwykłe zawracanie D np. do mnie ostatnio modna fotowoltaika już z 10 razy dzwoniła ze świeżych numerów których tel. nie rozpoznaje jako spam a ile razy dzwonili nie wiem po co z różnych nieznanych numerów z automatu oznaczanych jako spam tego nikt nie zliczy. Dlatego wcale się nie dziwię, że niektórzy nie odbierają żadnych nieznanych numerów a najczęściej jak ktoś naprawdę ma sprawę będzie próbował jeszcze raz.

qwe 20.10.2021 09:22
Tak jest, spamer będzie próbował jeszcze raz. A teraz do dna!

ja 20.10.2021 11:19
na telefony z fotowoltaiką mam szybki sposób - mówię, że mieszkam w bloku i szybko się rozłączają

czuj 20.10.2021 08:20
TELEFONÓW codziennie jest po kilkanaście i wszystki to montaż fotowoltaiki lub innych pierduł a urzędy niech listy wysyłają a nie dzwonią bo ja niewiem czy naprawde po drugiej stronie jest urzednik..taki mały przykład :odbieram i słyszę że pan z banku dzwoni i ma ofertę a była 18.30 tylko musze podać dane weryfikacyjne aby uzyskać niby informację ,więc podaję datę ur. oczywiście fałszywą a pan mówi "tak zgadza się "i jeszcze prosi o weryfikację nr. dowodu więc usłyszał ode mnie sper.....j i tyle było rozmowy ,na drugi dzień w banku sprawdzali nr.z którego gość dzwonił i okazało się że nie należy do nich

Podpis 20.10.2021 09:22
Dobry patent z fałszywą datą :)

Podpis 20.10.2021 09:21
Każdy smartfon ma w tej chwili googlowską identyfikację dzwoniącego i u mnie bez problemu zgłasza spam, który najczęściej jest prawidłowo rozpoznany. W przypadku kiedy sprawa dotyczy seniorów to są dwie zasady, które ratują przed problemami: 1. NIGDY NIE PODAJE SIĘ ORAZ NIE POTWIERDZA ŻADNYCH DANYCH OSOBOWYCH. 2. Jeżeli ktoś dzwoni z banku to procedura jest bardzo prosta: NALEŻY SIĘ ROZŁĄCZYĆ I ODDZWONIĆ SAMODZIELNIE DO BANKU. Jeżeli przestrzega się tych dwóch zasad to ryzyko problemów drastycznie maleje. Też miałem najazd "fotowoltaiki" etc. i konsekwentnie blokowałem aż przestali dzwonić.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!