Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Uczniowie z Ropy zaimponowali nam i Komendzie Wojewódzkiej Policji

Oceń

Jak to się stało? Młodzi mieszkańcy Ropy i Łosia podjęli niemały wysiłek, by sprostać wymaganiom, jakie postawili przed nimi organizatorzy akcji „Odblaskowa Szkoła”. W jedenastej już edycji konkursu uczniowie ze szkoły w Ropie zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce.
Uczniowie z Ropy zaimponowali nam i Komendzie Wojewódzkiej Policji
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Edukacja przez zabawę na najwyższym poziomie

Konkurs „Odblaskowa szkoła” cieszy się ogromną popularnością, ponieważ wymaga kreatywności i nieszablonowego myślenia. Jednocześnie pozwala przekazać wiele bardzo ważnych informacji na temat bezpieczeństwa drogowego, o których zapominają czasem nawet dorośli.

 

Z tego też względu projekt szkoły w Ropie musiał wzbudzić zainteresowanie. W połowie października pisaliśmy o tym w tekście >>>Popatrz jak znikam! Uczniowie szkoły podstawowej w Ropie przekonali się o tym, że odblaski robią różnicę

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ropie przedstawili wówczas szereg działań, które zrealizowano w ramach przygotowania zadania konkursowego. Ich rozmach był naprawdę ogromny. Wszyscy włożyli w realizację ogrom siły.


Co dało im zwycięstwo?

Kluczem do sukcesu wydaje się bardzo wielotorowe podejście. Bo jak inaczej opisać to, co zrobili uczniowie z Ropy w ramach konkursu?

Poza tradycyjnymi elementami akcji, jak wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe i inne elementy odblaskowe w szkole przeprowadzono akcję informacyjną, która trwała cały tydzień. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym promowano nie tylko wśród uczniów, ale także wśród mieszkańców miejscowości. Rozdawano własnoręcznie wykonane ulotki informacyjne, a starsi uczniowie dokonywali porannej kontroli pojazdów wjeżdżających na parking przy szkole. Sprawdzano kompletność podstawowego, obowiązkowego wyposażenia pojazdu i funkcjonalność świateł.

Tu krótkie przypomnienie: jeśli chcecie, już w najbliższą sobotę (4 grudnia) możecie nieodpłatnie skontrolować ustawienie świateł w swoim pojeździe na jednej z gorlickich stacji diagnostycznych >>>Nie wystarczy, że świecą. Problem z reflektorami, który można łatwo rozwiązać

 

Pokaz mody i nocna jazda

Pod koniec września uczniowie spotkali się pod szkołą wieczorem i przeprowadzili pokaz odblaskowej mody. Ciemność pokazała, jak ogromną różnicę mogą zrobić odblaski w sytuacji drogowej. Po zakończonym pokazie uczniowie skierowali się na miasteczko ruchu drogowego, gdzie musieli dokonać bezbłędnego przejazdu, zgodnego z zasadami prawa o ruchu drogowym. Wszystko zaś pod osłoną nocy i mimo niesprzyjającego deszczu. W całości przedsięwzięcia udział wzięli także uczniowie najmłodsi. Dzięki starszym kolegom mogli wysłuchać kilku bajek podejmujących tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i porozmawiać o tym, jak ważne jest zachowanie pewnych reguł w tym zakresie.

 

Wspólny wysiłek przyniósł ogromny sukces

Jak czytamy w komunikacie konkursowym, zgodnie ze wstępnymi wynikami opublikowanymi m.in. na stronie KPP w Gorlicach Szkoła Podstawowa nr 2
im. M. Konopnickiej w Ropie
zajęła bardzo wysokie, bo piąte miejsce w gronie ponad 160 szkół z całego województwa.

Nas ten sukces nie dziwi! Brawo!

Poza szkołą w Ropie w konkursie wysokie lokaty zajęli uczniowie ze szkoły w Łużnej (30 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej, 55 miejsce Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. J. Korczaka w Szymbarku, 56 miejsce Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach).

Na dalszych lokatach znalazły się reprezentacje innych szkół z naszego regionu:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu (miejsce 112)
  • Szkoła Podstawowa w Lipinkach (miejsce 122)
  • Zespół Szkół w Moszczenicy (miejsce 128)
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rożnowicach (miejsce 146)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorlicach (miejsce 155)
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. Św. Jana Kantego (miejsce 157)

 

Uczniowie z Ropy pokazali, jak zajmować wysokie miejsca – czy więc będziemy cieszyć się z podobnego sukcesu w przyszłym roku?

Dla najlepszych dziesięciu szkół przewidziano nagrody pieniężne do wydania na doposażenie szkoły.

 

Źródło info: Odblaskowa Szkoła, KPP w Gorlicach

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Bolek 03.12.2021 18:10
Po tytule myślałem że pijanie jechali :)

Ropa 03.12.2021 17:28
Brawo dzieciaki z Ropy! :)

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a