Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Sprawdziliśmy, jakie egzotyczne zwierzęta mieszkają w Gorlickiem. Będziecie zaskoczeni!

Oceń

Sprawdziliśmy, jakie egzotyczne zwierzęta hodują mieszkańcy Gorlickiego. Wszystkich zarejestrowanych w powiatowym rejestrze CITES jest blisko 60!
Sprawdziliśmy, jakie egzotyczne zwierzęta mieszkają w Gorlickiem. Będziecie zaskoczeni!
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

O pomoc w zrealizowaniu materiału poprosiliśmy urzędników z wydziału ochrony środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach, gdzie właściciele egzotycznych zwierząt muszą je zarejestrować zgodnie z konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).

Według tego rejestru w powiecie gorlickim mieszka kilku wielbicieli hodowli węży i to tych całkiem sporych rozmiarów, bo jest ich aż 13 w tym: dwa boa dusiciele i jeden boa tęczowy oraz sześć pytonów królewskich, trzy pytony tygrysie i jeden pyton siatkowany.

W rejestrze CITES jest też kilka jaszczurek, między innymi waran stepowy, legwan zielony i dwa kameleony jemeńskie. Do tego jeden żółw stepowy, jeden ptasznik i jedna salamandra meksykańska (to zwierzątko ze zdjęcia).

Królowymi w niebanalnych hodowlach są u nas papugi i papużki. Najpopularniejsze są nierozłączki czarnogłowe, świergotki seledynowe, mordolotki czerwononaczelne, aleksandretty chińskie i większe oraz rozelle białolice i królewskie. Jest też sporych rozmiarów ara araruna oraz ogromny myszołowiec towarzyski.

A ile dokładnie jest egzotycznych zwierząt w Gorlickiem? Tego nie wie nikt, bo chociaż rejestracja określonych w konwencji zwierząt jest obowiązkowa, to urzędnicy nie mają narzędzi, by kontrolować ich liczbę. Owszem za niezarejestrowanie można dostać mandat, ale... to tylko teoria.

 

Zobaczcie koniecznie zdjęcia w komentarzach pod naszym postem:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ja 17.02.2022 11:38
A jakie i ile jest nie zgłoszonych pupilków?

wera 16.02.2022 17:08
zdjęcia?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023