Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Halo tu weekend! – Charytatywnie dla Adriana

Oceń

Najbliższy weekend niewątpliwie upłynie pod hasłem pomocy dla Adriana z Brunar i zachęcenia do zarejestrowania się w bazie DKMS. Ale nie zabranie wernisaży, spotkań autorskich, sportu czy... okazji do zresetowania się przy planszówkach!
Halo tu weekend! – Charytatywnie dla Adriana
Autor: Fot. materiały promocyjne/ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Sprawdźcie najbliższe wydarzenia w kalendarzu imprez na maj 2022!

 

Cyrk Intersalto zaprasza na fascynujące spotkanie z najprawdziwszą ze sztuk – sztuką cyrkową. Początek o godzinie 17, bilety do nabycia TUTAJ lub w kasie cyrku.

Prezentujemy barwne widowisko cyrkowe dla dorosłych i dzieci z udziałem wybitnych artystów areny polskiej i gości zagranicznych. Niezapomniane wrażenia pozostawią chwile spędzone z naszymi akrobatami, żonglerami, ekwilibrystami i komikami. 

Będą też goście specjalni: Optimus Prime i Bumblebee – transformery pochodzące z planety Cybertron, którzy w przerwie widowiska chętnie będą pozowali do wspólnych zdjęć.

Cyrk Intersalto łączy elementy tradycyjnego widowiska cyrkowego z nowoczesnym wydaniem, a wszystko dzięki odpowiednio dobranej muzyce i zastosowaniu nowoczesnego oświetlenia areny. Co ważne, ze zwierząt występują tylko psy. 

 

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szymbarku, wykonanych podczas zajęć plastycznych. Początek wernisażu o godz. 17 we foyer Kasztelu w Szymbarku. Wystawa będzie prezentowana do 18 maja (środa).

 

Biblioteka Biecz zaprasza na wykład i promocję książki Macieja Polaka „Zagrożenie tureckie w świetle listów Jerzego z Tyczyna do Marcina Kromera (1566 – 1571)”. Początek spotkania o godz. 17 w sali spotkań  Biblioteki Biecz (wejście od ul. Potockiego).

 

Klub Planszówkowy w Gorlicach, zrzeszający miłośników tego wspaniałego hobby. Bez ograniczeń wiekowych, co tydzień w piątki o godz. 17 w Kinie Kolory. 

 

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Tarsy zatytułowanej „Zaszczyt”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

Monika Tarsa – magister sztuki, absolwentka studiów magisterskich edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie (1999 – 2004), studiów podyplomowych w zakresie Reklamy i PR (2012 – 2013), studiów podyplomowych Wydziału Sztuki UP w Krakowie Kreatywne przetwarzanie obrazu cyfrowego (2013).

 

W piątek o godzinie 18 zapraszamy do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Agaty Baltyzar zatytułowanej „Natura i człowiek”.

Agata Baltyzar – urodzona w Przemyślu w 1979 roku. W latach 1999 – 2000 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W latach 2009 – 2011 asystent w Zakładzie Malarstwa I Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawia malarstwo olejne.

...Krajobraz w którym żyjemy jest konsekwencją interakcji ludzi i natury.    

 

Po raz kolejny Nocne Maratony Filmowe stawiają przed fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. W piątek 13 maja we wszystkich kinach Helios odbędzie się Podwójny Maraton Strachu! W zestawie pierwszym pokażemy cztery horrory, których celem jest... śmiertelnie Was wystraszyć. Na początek „ROOM 203”, a w nim tajemnicze morderstwa i starożytna klątwa. Zaraz po krótkiej przerwie „X”, świetny horror prosto ze studia A24. Następnie trzymający w napięciu „POZA SEZONEM”. Na koniec dla najwytrwalszych „THE HOLLOW CHILD” i czające się w lesie zło. Początek o godz. 23 w Kinie Helios w Nowym Sączu

 

W najbliższą sobotę zapraszamy na gorlicki stadion gdzie drużyna GKS Glinik Gorlice podejmie lidera rozgrywek – zespół Bruk-Bet Termalica II Nieciecza. Mecz rozpocznie się o godznie 17, na stadionie OSiR im. Maksymiliana Kumorkiewicza w Gorlicach, ul. Sienkiewicza 15. Bilety: 10 zł. Kobiety i młodzież do lat 18 - wstęp darmowy

 

Już 15 maja zaplanowana została druga wycieczka do Budapesztu! W pierwszym terminie ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania i znacznie przekroczyła ilość miejsc w autokarze. Bilety rozeszły się w kilkanaście godzin, a na listę rezerwową zapisywało się coraz więcej chętnych. Dlatego też podjęta została decyzja o organizacji wycieczki do Budapesztu w drugim terminie na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Celem zlotu jest znalezienie potencjalnego dawcy szpiku (wymazy będą pobierane od godziny 10 do 16 na rynku przy Pawilonie Historii Miasta) dla Adriana z Brunar chorego na białaczkę oraz zebranie pieniędzy na jego leczenie.Początek wydarzenia o godzinie 13 na gorlickim Rynku. Nie może Was tam zabraknąć!
 

O historii Adriana pisaliśmy tutaj >>>21-letni druh z Brunar walczy z ostrą białaczką. Pomagał potrzebującym, teraz sam potrzebuje pomocy i tutaj >>>Trwają poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Adriana. W Was nadzieja!

 

Fundacja DKMS oraz wolontariusze organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dedykowaną 22-letniemu Adrianowi, mieszkańcowi Brunar.

Żeby zostać potencjalnym Dawcą wystarczy odwiedzić jeden z poniższych punktów, gdzie wolontariusze będą rejestrować chętnych do bazy potencjalnych Dawców:

  • 15 maja 2022, godz. 10-16, Charytatywnie dla Adriana, Rynek, Gorlice, SPRING CARS VIBE 2022° – Charytatywnie dla Adriana
  • 22 maja 2022, godz. 9-14, Ochotnicza Straż Pożarna, Brunary 122A,
  • 23 maja 2022, godz. 10-15, Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych, Jagiellońska 45, Nowy Sącz.

 

 

 

 

 

 

Przypominamy także o wydarzeniu, które odbędzie się niebawem – Wielki Gorlicki Zlot Absolwentów 2022

 

Polecamy również bliskie spotkania ze sztuką i aktualnie trwające wystawy:

 

Nadchodzące wydarzenia, imprezy, akcje charytatywne, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej zakładce >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info

 

Staramy się niczego nie pominąć, ale czasem po prostu – zdarza się. Jeśli więc coś pominęliśmy, napiszcie do nas – śmiało! Możecie pisać także wcześniej, zanim zapomnimy. W kategorii Imprezy maj 2022 publikujemy wszystkie darmowe wydarzenia.

Mail: [email protected] lub poprzez Fb albo IG. Napisz do nas!


Napisz komentarz
Komentarze
Ropianka 15.05.2022 16:33
Oby otworzyły się serca ludzi dobrej woli. Panie Adrianie życzę siły do walki z chorobą!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023