Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Glinik łapie lekki oddech

Oceń

Kilkanaście minut temu zakończyło się spotkanie 30. kolejki grupy wschodniej IV ligi. Glinik Gorlice udał się do Brzeska na arcyważny mecz z Okocimskim.
Glinik łapie lekki oddech
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

To było spotkanie, na które czekali wszyscy, piłkarze, kibice, działacze i ci, dla których IV-ligowa piłka w Gorlicach jest naprawdę ważna. Zmierzyły się dwie sąsiadujące ze sobą drużyny w pierwszej części tabeli, najbardziej zagrożone spadkiem z IV ligi.

Okocimski Brzesko - Glinik Gorlice 1:1

Bramki: Kuliga 55' - Dziedzic 55' (karny)
 

Mecz zakończył się podziałem punktów, mimo że to gospodarze nadawali wyraźnie ton temu spotkaniu. W pierwszej połowie gra przenosiła się spod jednego przedpola na drugie, ale akcji dogodnych do zdobycia bramki było mało. Najlepszą zmarnował zawodnik Okocimskiego, Mateusz Cięciwa, który w akcji sam na sam z Przemysławem Harwatem przestrzelił.

Zaraz po zmianie stron kolejną świetną akcję mieli gospodarze, jednak Dawid Lizak nie wykorzystał kolejnej setki dla swojej drużyny. Jak to zwykle bywa, niewykorzystane akcje lubią się mścić, i tak się właśnie stało. Chwilę później było 1:0, ale dla Glinika

Prowadzenie swojej drużynie dał Jakub Dziedzic, wykorzystując w 50 minucie rzut karny. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i odpowiedzieli trafieniem po stałym fragmencie gry w 55 minucie spotkania. Piłkę do siatki strzałem głową skierował Kuliga.

Od tego momentu Okocimski nabrał wiatru w żagle, jego zawodnicy byli częściej przy piłce i zamykali przyjezdnych na ich połowie. Ich ataki pozycyjne przypominały jednak bicie głową w mur i były ciągle rozbijane przez obronę Glinika.

Obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zabrakło im skuteczności. Mecz zakończył się podziałem punktów.

 

Po tym spotkaniu Glinik i Okocimski mają odpowiednio cztery i sześć punktów zapasu, biorąc pod uwagę przewagę nad zagrażającymi im drużynami, Kolajarzem Stróże i Watrą Białka Tatrzańska.

Obie drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca, siódme i ósme, które gwarantują pozostanie w rozgrywkach IV ligi piłki nożnej.

Za tydzień Glinik Gorlice będzie szukał punktów na swoim stadionie w potyczce z wiceliderem, drużyną Limanovii Limanowa.


Spotkanie można było obejrzeć dzięki relacji Informatora Brzeskiego:

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
GKS 30.05.2022 15:50
Cenny punkt gdyż Okocimski był wyraźnie lepszy.

Kibic 30.05.2022 11:07
Dziedzic nie grał w tym meczu a Kuliga zdomyl bramkę z karnego dla Glinika nie dla okocimskiego. Fajnie że robicie relacje z meczu ale macie błąd

Romeros 29.05.2022 22:31
bramkę dla Glinika strzelił Kuliga z karnego , Kuba nie grał !!!

Wibowit 29.05.2022 20:43
zostanie w lidze to trochę jak awans widzę. Glinik do boju by utrzymać to miejsce!

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023