Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Wiaty przystankowe: które wymienić, które naprawić?

Oceń

Informacja z KMP w Nowym Sączu przypomniała nam o pewnym drobnym problemie, który dotyczy wielu osób, które zamiast transportu indywidualnego wybierają ten zbiorowy. Oczekiwanie na przyjazd autobusu pod zniszczoną wiatą może być jednak utrapieniem, o czym wielokrotnie sami się przekonywaliśmy.
Wiaty przystankowe: które wymienić, które naprawić?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Wróćmy na chwilę do marca 2021 roku. Pisaliśmy wtedy o akcie wandalizmu, który miał miejsce na gorlickich Stawiskach.

Zniszczona została wtedy stara wiata przystankowa >>>W strugach deszczu posłusznie zmokną. Dlaczego zniknęła wiata przystankowa?

Chociaż bardzo szybko pojawiła się nowa, estetyczna i nieco bardziej wytrzymała na ekscesy >>>Przystanek Stawiska w nowej odsłonie. Ładny? to już jesienią 2021 roku wielu z Was zgodziło się ze stwierdzeniem, że współczesne wiaty przystankowe nie zawsze właściwie spełniają swoje zadanie >>>Wiaty przystankowe: czy Waszym zdaniem właściwie spełniają swoją funkcję?

 

Wandale przyspieszą remonty?

W ostatnich dniach na stronie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pojawiła się informacja o zatrzymaniu wandala, który zdemolował dwie wiaty przystankowe. Tuż przed 2 w nocy (21 maja) sądeccy mundurowi zostali wezwani na ul. Lwowską, gdzie pojawiło się dwóch agresywnych mężczyzn. Zgłoszono, że prawdopodobnie demolują oni przystanki autobusowe.
Po przyjeździe na miejsce policjanci potwierdzili to zgłoszenie: mężczyźni byli agresywni, wyczuwalna była od nich woń alkoholu.

Nietrzeźwy 24-latek kopiąc nogą, wybił 4 szyby, czym spowodował straty w wysokości 1,5 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za chuligański występek.

 

Za to działanie mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. Miejmy nadzieję, że do podobnych zdarzeń nie będzie dochodziło w naszym regionie.
 

Zamiast niszczyć, zgłaszajmy!

Które przystanki wymagają pilnej naprawy, a które całkowitej przebudowy?

W naszym regionie wiaty są regularnie wymieniane i reperowane. Niestety, nie wszystkie. Są takie, które od lat są w kiepskim stanie: podziurawione, z wybitymi szybami bądź pozbawione osłon bocznych. Stojący pod nimi ludzie narzekają, ale wnioski o to, by wiaty przebudować bądź dostosować do faktycznych potrzeb w danym miejscu, nie pojawiają się.

 

Jeśli chcecie, możemy Wam w tym pomóc!

Komentujcie i piszcie: które wiaty przystankowe w naszym powiecie wymagają pilnej przebudowy lub naprawy? Gdzie powinny się pojawić? Jakie rozwiązania będą korzystne dla Was: podróżujących komunikacją zbiorową?

Postaramy się przekazać Wasze prośby właściwym instytucjom, by już niedługo przystanki spełniały właściwie swoją rolę i służyły dobrze nam wszystkim.

 

Źródło info: własne, KMP Nowy Sącz


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023