Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Jak można się bawić w gminie Ropa? Podróżnicza rozgrzewka idealna na początek wakacji

Podziel się
Oceń

Na początku czerwca (9 czerwca) grupa aż 52 członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej odwiedziła gminę Ropa. Co robiono i jak się bawiono?
Jak można się bawić w gminie Ropa? Podróżnicza rozgrzewka idealna na początek wakacji

Autor: Fot. GOK w Ropie/halogorlice.info ©

 

W czwartek (9 czerwca) kilkadziesiąt osób ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej odwiedziło gościnną gminę Ropa z wizytą. Fotorelacja Gminnego Ośrodka Kultury nie pozostawia wątpliwości – czas spędzono aktywnie, a wrażeń możemy pozazdrościć uczestnikom podróży.


Czy ich podróż może zainspirować nasze wakacyjne wycieczki?

Oczywiście!

Najpierw Stanica Wodna w Klimkówce: tu podróżników powitał oficjalnie wójt, Karol Górski i dyrektor GOK Zdzisław Niezgoda. Początek podróży odbył się spacer po terenie stanicy wodnej. Spacerowano nową ścieżką pieszo-rowerową. Następnie Miłośnicy Ziemi Gorlickiej odwiedzili Ośrodek Pracy Twórczej „Hyblówka”.
 

Szerszą informację o tym miejscu i możliwościach, które oferuje znajdziecie w naszej relacji

>>>Takiego miejsca w Gorlickiem jeszcze nie było! Za tydzień otwarcie Hyblówki [FOTO/VIDEO]

>>>Ropa. Hyblówka oficjalnie otwarta

 

Miłośnicy Ziemi Gorlickiej nie tylko zwiedzali wnętrza i oglądali aktualną ekspozycję, ale poznawali również historię niezwykłego twórcy skrzypiec „z dusza skrzydlatą”. Kolejnym punktem podróży był ropski Dwór, gdzie zwiedzano piękny park dworski i ogród. Można było także zajrzeć do nowo odrestaurowanych podziemiach dworu, gdzie skrywane są m.in. multimedialne sale ekspozycyjne i sala koncertowa!

Tam właśnie podróżnicy obejrzeli dwa filmy zrealizowane przez GOK: „Reminiscencje z parafii Ropa” i „Skrzypce z duszą skrzydlatą Antoniego Hybla”. Ciekawą podróż zakończyło wspólne grillowanie pod wiatą wystawienniczo-handlową przy parkingu gminnym w obrębie kościoła M.B. Wspomożenia Wiernych.

Pokonanie podobnej trasy może być świetną propozycją na dobry początek wakacyjnych podróży!

 

Źródło info: GOK w Ropie, UG w Ropie


Napisz komentarz

Komentarze

OMG 27.06.2022 18:33
"Reminiscencje z parafii Ropa" ile ten film zarobił w USA a ile na świecie? Przebił już Avatara?

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 20°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Jww. Treść komentarza: Co za hipokryzja. Kaczyński na Majdanie krzyczał "„Sława Ukrajini! – Herojam Sława!” Jest to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku. To jak? Wtedy stał w pierwszym szeregu z banderowcami i spadkobiercami UPA, teraz z nimi walczy? Ty Basiu też słowa nie powiedziałaś, gdy pomnik "Rzez wołyńska" śp. Pityńskiego leżał latami w magazynie i to za waszych rządów. Teraz, na jego tle pisowcy robią sobie zdjęcia i filmy pod przyszłe wybory parlamentarne. Wstydu nie macie, a udajecie katolików w każdą niedzielę. Data dodania komentarza: 14.07.2026, 19:51 Źródło komentarza: Moszczenica uczciła ofiary Zbrodni Wołyńskiej Autor komentarza: Piekło kobiet Treść komentarza: Pewno zaraz wyjdzie i dostanie prace społeczne Data dodania komentarza: 14.07.2026, 13:00 Źródło komentarza: Nożem prosto w serce 30-latka. Agresywna partnerka aresztowana Autor komentarza: Autor Treść komentarza: Jakbym napisał wprost, że może być nawałnica, a w rzeczywistości chmury by nas ominęły i albo ewentualnie słabo popadałoby, albo w ogóle, to wtedy Pan by mnie wyzywał, że nic nie było ;) Hipokryzją zalatuje. Jak ma Pan/Pani problem, to proszę napisać do mnie na fb w prywatnej wiadomości na stronę, albo założyć swoją stronę, a nie wylewać żale tu w komentarzach, nabijając jednocześnie wyświetlenia. I tak przy okazji, czekam na 10 tysięcy minusów, może się doczekam? ;) Data dodania komentarza: 14.07.2026, 09:57 Źródło komentarza: We wtorek szansa na burze | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info Autor komentarza: i Treść komentarza: popadać,,,,pierdolona nawałnica deszczowa przeszła Data dodania komentarza: 14.07.2026, 07:52 Źródło komentarza: We wtorek szansa na burze | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego