Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Znakomite także na piasku. Piłkarki ręczne z Wilczysk nie odpoczywają

Oceń

Tuż przed końcem roku szkolnego dziewczęta z Wilczysk dzielnie walczyły w kolejnym turnieju piłki ręcznej: tym razem na plaży. W czerwcowej rywalizacji na poziomie województwa zajęły drugie miejsce premiowane wyjazdem na półfinał Mistrzostw Polski!
Znakomite także na piasku. Piłkarki ręczne z Wilczysk nie odpoczywają
Autor: Fot. naszabobowa.pl/halogorlice.info ©

 

Chociaż w połowie czerwca większość uczniów myślało już tylko o odpoczynku, to dziewczęta z Wilczysk nie zwalniały. W ostatni weekend roku szkolnego (18 czerwca) uczestniczyły w Finałowym Turnieju Ligi Wojewódzkiej Piłki Ręcznej Plażowej. Wydarzenie odbywało się w Krakowie, na boiskach przy tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego.

Dziewczęta grają w piłkę ręczną na absolutnie najwyższym poziomie.

Potwierdzają to regularnie na tradycyjnych boiskach, o czym pisaliśmy m.in. w tekście >>>Brawo! Młodziutkie piłkarki ręczne z Wilczysk na piątym miejscu w Polsce

Na piaszczystych boiskach także czują się świetnie

Dziewczęta z Wilczysk doskonale czują się jednak nie tylko w hali. Trenują piłkę ręczną także w wersji plażowej, a umiejętności i doświadczenie pozwoliły im zająć wysokie, drugie miejsce w turnieju w Krakowie. Dzięki temu uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Skład drużyny z Wilczysk:

  1. Kinga Walawska – bramkarka
  2. Nowak Marcelina – obrotowa
  3. Maja Gruca – wlotek
  4. Gabriela Szpila – wlotek
  5. Wiktoria Kołodziej – lewe skrzydło
  6. Gabriela Szczypta – prawe skrzydło
  7. Zuzanna Sowa – obrotowa
  8. Oliwia Ladrańska – bramkarka.

Warto podkreślić, że wszystkie dziewczyny, które brały udział w turnieju uczestniczyły także w rozgrywkach Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej zaledwie kilka dni wcześniej! Na powrót znad morza i regenerację nie miały więc wiele czasu, a mimo to, nie przeszkodziło im to zaprezentować piłki ręcznej na najwyższym poziomie.

Teraz zawodniczki regenerują się przed startem w półfinale, który zaplanowano na 3 lipca. Wtedy dziewczyny czeka wyjazd do Świętochłowic.

Tam właśnie dziewczęta będą walczyć o awans do finału krajowego. Na drodze staną im. m.in. KS AZS AWF Warszawa oraz SPR Grunwald Ruda Śląska.

Już teraz informujemy: trzymamy kciuki i zapewniamy, że pisanie o Waszych sukcesach nigdy się nam nie znudzi!

 

Źródło info: naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!