Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Pytania o niezwykłe loty helikopterem nad Gorlicacmi. Polska Spółka Gazownictwa odpowiada

Oceń

W ubiegłym tygodniu widzieliśmy wiele niezwykle niskich przelotów helikoptera. Chociaż znaliśmy ich znaczenie, zapytaliśmy Polskiej Spółki Gazownictwa o kilka szczegółów na temat prowadzonej akcji. Teraz już nigdy nie będziecie mieć wątpliwości, kiedy zobaczycie na niebie podobną aktywność.
Pytania o niezwykłe loty helikopterem nad Gorlicacmi. Polska Spółka Gazownictwa odpowiada
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tajemniczych lotach helikoptera nad naszym miastem >>>Co robił tajemniczy śmigłowiec nad Gorlicami? Już wiemy!

W związku z tym, że sytuacja taka ma miejsce już po raz kolejny, postanowiliśmy poprosić Polską Spółkę Gazownictwa o nieco bardziej szczegółową informację na temat tego, co i w jaki sposób badano w czasie tych lotów. Zapytaliśmy m.in. o to, jaki był konkretny cel prowadzonych lotów, kiedy będą znane wyniki pomiarów i dlaczego akurat teraz przeprowadzono widowiskową akcję.

Oto odpowiedź, którą uzyskaliśmy. Jak wyjaśnia PSG:

Rutynowa, coroczna kontrola stanu gazociągów, jest przeprowadzana z powietrza, gdyż jest to najszybsza oraz najmniej uciążliwa dla mieszkańców metoda prowadzenia tego typu prac. Obloty helikopterem były realizowane na zlecenie PSG.

W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia niepublicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, PSG zawarła umowę z Wykonawcą na wykonanie usługi lotniczej (oblot) po trasie sieci gazowej.

Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie usługi lotniczej obejmującej wykonanie oblotów rejestrowanych po trasie gazociągów wysokiego i podwyższonego średniego ciśnienia. W ramach oblotów dokonywana jest identyfikacja m.in.:

  • wszelkich zmian powierzchni gruntu i szaty roślinnej na trasie gazociągu oraz w jego sąsiedztwie, które mogły zostać wywołane ulatnianiem gazu,
  • stanu i kompletności infrastruktury gazowej PSG,
  • naruszenia przykrycia gazociągu wskutek np. wymycia, osunięcia się skarp,
  • wszelkich naruszeń strefy kontrolowanej gazociągu takich jak: prace ziemne, zabudowa obiektami kubaturowymi, składowanie materiałów i sprzętu itp.

Wykonawca przygotowuje informacje z realizacji oblotów na bieżąco po zakończeniu prac na danym terenie. Wykonanie oblotów gazociągów wysokiego i podwyższonego średniego ciśnienia realizowane jest cyklicznie raz w roku.

 

Źródło info: PSG


Napisz komentarz
Komentarze
ja 30.06.2022 10:23
Co roczne przeglądy??od 50 lat nie było czegoś takiego w Gorlicach

~~~~~ja 30.06.2022 11:10
Naucz się czytać, bo tutaj "Rutynowa, coroczna kontrola stanu gazociągów, jest przeprowadzana z powietrza, gdyż jest to najszybsza oraz najmniej uciążliwa dla mieszkańców metoda prowadzenia tego typu prac. Obloty helikopterem były realizowane na zlecenie PSG." nikt nie napisał, że tak kontrola wcześniej corocznie odbywała się z powietrza.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023