Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Tragedia w Brunarach. Nie żyje 17-letnia kobieta [AKTUALIZACJA]

Oceń

Dzisiaj (29 czerwca) około godz. 21.30 w Brunarach doszło do poważnego wypadku drogowego. Na drodze ze Śnietnicy w kierunku Florynki są duże utrudnienia w ruchu pojazdów.
Tragedia w Brunarach. Nie żyje 17-letnia kobieta [AKTUALIZACJA]
Autor: Fot. facebook/Biecz 998

 

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku jezdni, około 700 metrów od kościoła w Brunarach w kierunku Florynki.

Pierwsze informacje mówią o dachowaniu pojazdu osobowego, marki Renault. W jego wyniku dwie osoby mają być poszkodowane, stan jednej z nich jest poważny, prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Trwa akcja ratunkowa straży pożarnej, na miejscu są dwie karetki ZRM i policja. Do akcji zadysponowano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa (Ratownik 6).

Więcej szczegółów wkrótce.

 

AKTUALIZACJA, info z KPP w Gorlicach i KP PSP w Gorlicach

Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący renaultem, 18-letni mieszkaniec gminy Uście Gorlickie, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego audi i doprowadził do bocznego zderzenia osobówek, po czym stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał do rowu przewracając samochód na dach. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 17-letnia mieszkanka gminy Uście Gorlickie.

Samochodem podróżowało jeszcze dwóch innych pasażerów: 17-latek i 16-latka, oboje z gminy Uście Gorlickie. Wszyscy z poważnymi obrażeniami zostali zabrani do gorlickiego szpitala.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Samochody zostały zabezpieczone do oględzin. Postępowanie w tej sprawie prowadzą gorliccy policjanci – wyjaśnia starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

 

Na miejscu zdarzenia pracowało w sumie cztery zastępy strażaków, w tym druhowie z OSP Ropa i OSP Brunary. Świadkowie zdarzenia jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów podjęli reanimację jednej z poszkodowanych osób, potem prowadzili ją strażacy i ratownicy medyczni. Niestety po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon nieletniej pasażerki renaulta. Pozostałe trzy osoby podróżujące samochodem trafiły do szpitala – dodaje młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.


Miejsce zdarzenia:


 

Źródło foto: Biecz 998ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a