Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Letnia miłość w Gorlicach. Wystarczy nieco odwagi, a znajomość języka polskiego będzie atutem

Oceń

Ogłoszenie, którego treść widzicie na miniaturce było rozwieszone w różnych miejscach w mieście już jakiś czas temu. Jeśli jednak spojrzymy na najnowsze ogłoszenia w sieci, widzimy, że tęsknota za spotkaniem z drugą osobą jest bardzo silna i nie zależy od pory roku.
Letnia miłość w Gorlicach. Wystarczy nieco odwagi, a znajomość języka polskiego będzie atutem
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Zwyczajne, ujmujące

Kiedy zobaczyliśmy ogłoszenie, które widzicie w miniaturze tego tekstu, najpierw na naszej twarzy pojawił się uśmiech. W ogłoszeniu o tej treści i w takiej właśnie formie jest coś bardzo ujmującego, nietypowego. To otwartość i bezpośredniość, której nie miałaby karteczka wydrukowana ani anons pozostawiony w Internecie.

Czy mógł to być żart przygotowany dla rzekomego Amanta przez znajomych, którzy w ten sposób postanowili wypromować jego numer telefonu? Niestety, tego nie wykluczyliśmy. Spodobała nam się jednak myśl, że za ogłoszeniem stoi młody mężczyzna, który bez skrępowania oświadcza, że chciałby nawiązać miłą znajomość.

Jako kobiety czujemy się w takiej sytuacji traktowane jako równoprawny partner: bo niby dlaczego to mężczyzna ma zapraszać na kawę, a nie na odwrót?

W kilku miejscach w regionie ogłoszenie pisane tym samym charakterem pisma, na podobnych kartkach i oznaczone tym samym numerem telefonu miały nieco inną treść. Wszystkie były jednak podobne: stanowiły zaproszenie na spotkanie z młodym mężczyzną. Na dole kartki widniały paseczki z numerem telefonu, które wystarczyło oderwać. Kilka z nich zniknęło.

Czy wykonano telefony wymagające odwagi? Czy ogłoszenie było autentycznym poszukiwaniem? A może był to tylko żart?

Nie wiemy.

Poszukiwania drugiej połówki zazwyczaj rozpoczynają się od krótkiego spojrzenia, uśmiechu, przypadkowego spotkania. A potem rozpoczynają się poszukiwania, którym często towarzyszy myśl: dlaczego nie miałem/nie miałam odwagi podejść, kiedy się po raz pierwszy spotkaliśmy?

Z pomocą przychodzi wtedy grupa na FB Spotted Gorlice.

 

Wakacyjna miłość może rozkwitnąć już niedługo!

Na dobry początek krótkie życzenia powodzenia dla dziewczyny, która próbowała załatwić sprawę w gorlickim biurze paszportowym dwa tygodnie temu. Pozdrawiający ma nadzieję na to, że udało się jej załatwić sprawę tego samego dnia.
 

Jeśli planujecie podróż, bądź wyrobienie dokumentu wydaje się Wam dobrą decyzją, to podpowiadamy, jak łatwo i bez zbędnego oczekiwania załatwić tę sprawę >>>Jak złożyć wniosek o paszport w Gorlicach? Obalamy mity i podpowiadamy! [AKTUALIZACJA]


Komplementy od nieznajomych mogą być dobrym początkiem znajomości. Jednym z nich obdarowano tajemniczą Panią, która w połowie czerwca spacerowała ul. Kościuszki. Spotterowi w oko wpadła bluzka w panterkę i czarna spódnica:

Jesteś śliczna!

 

...napisał, chociaż nie miał odwagi powiedzieć tego w cztery oczy. Czy spotka ją znów?

Emocje spowodowały, że pewien ze Spotterów zapomniał przysłowiowego języka w gębie pisząc anons o tej treści [pisownia oryginalna]:

Chciał pozdrowić panią el

Walenie z koleżanką bodajże Iwona i Marzena. Dominik z tej strony było bardzo miło wziąłem cię z palarni do tańca i nie ukrywam chciał bym więcej takich spotkań zostaw coś po SB . I fakt powtarzałem cię przepraszam masz poniżej 36 lat

 

Trzeba jednak przyznać, że ten niezwykły apel mógł być skuteczny, o czym świadczy treść komentarzy zamieszczonych pod postem.

 

Odwagi!

Kobiety także ośmielają się pozostawić wiadomość dla nieznajomych, których spotkały na swojej drodze. Jedne z takich pozdrowień skierowane zostały do

przystojnego i bardzo sympatycznego pana ze stacji paliw [tu nazwa stacji].

 

Pod pozdrowieniami proste, męskie westchnienie:

Ech szkoda, że na żywo nie mają już takiej odwagi...

 

Nie tylko kobietom czasem braknie odwagi w chwili, w której jest szansa na zawarcie znajomości:

Pozdrawiamy dwie dziewczyny z rynku co siedziały pod parasolem około godziny 14 jedna miała włosy blond i okulary, a druga miała czapkę i włosy podchodzące do koloru czerwonego. Jakbyście chciały się poznać to się odezwijcie. Pozdrawiają dwa chłopaki z pod urzędu

 

I tu pojawiła się jednoznaczna odpowiedź w formie komentarza pod ogłoszeniem: skoro się podobały, to trzeba było już wtedy się odezwać, a nie szukać w internecie szansy na znalezienie kontaktu z nimi!

Treść wielu ogłoszeń i komentarzy na Spotted pozwala udzielić jednej, uniwersalnej rady, związanej z poszukiwaniem bratniej duszy:

Poprawne pisanie w języku polskim zwiększa Wasze szanse na odnalezienie Tej Jedynej / Tego Jedynego!

Wszystkim, którzy właśnie w czasie tych wakacji będą poszukiwać swojej drugiej połówki, życzymy powodzenia!

 

Źródło info: Spotted Gorlice


Napisz komentarz
Komentarze
ja 08.07.2022 09:40
.a najlepsze jest to że jest artykuł a tu nagle wstawka o paszportach................................Pozdrawiający ma nadzieję na to, że udało się jej załatwić sprawę tego samego dnia. Jeśli planujecie podróż, bądź wyrobienie dokumentu wydaje się Wam dobrą decyzją, to podpowiadamy, jak łatwo i bez zbędnego oczekiwania załatwić tę sprawę >>>Jak złożyć wniosek o paszport w Gorlicach? Obalamy mity i podpowiadamy! [AKTUALIZACJA] Komplementy od nieznajomych .....

gorliczanin 07.07.2022 12:52
Pismo jak u 10-latka , gosc szuka atrakcji nie milosci ( zapewne u rówieśników mu nie idzie ) . Dodatkowo biedota liczy na utrzymanke . Co to za temat , zeby w ogole go poruszac w mediach spolecznosciowych !!! ŻENADA

NIE. GORLICE 05.07.2022 09:11
Powiat Nowy Sącz jest Normalny w tych sprawach ale ja tylko podpowiadam gdzie najlatwiej kogoś poznać.

seniorka 04.07.2022 18:04
24 latek pozna panią bez ograniczeń wiekowych? , czyli 90 latka może być?

Lolo 04.07.2022 10:33
Pewność siebie to podstawa. To jak z wędkowaniem. Zarzucenie przynęty nie oznacza udanego polowu. Czasem rybka tylko pkdskubie i porusza spławikiem a potem ucieknie. Czasem zerwie sie z haczyka. Weź zagadaj czlowieku jak ci sie podoba. Nie spribujesz to sie nie dowiesz.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023