Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Prognoza pogody na najbliższe dni: upał czy opady? [KOMUNIKAT]

Oceń

W chwili publikacji tego materiału nie obowiązuje żaden alert IMGW-PIB dla naszego powiatu. Komunikaty pogodowe zmieniają się jednak dynamicznie i warto sprawdzić, jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach.
Prognoza pogody na najbliższe dni: upał czy opady? [KOMUNIKAT]
Autor: halogorlice.info ©

 

W powiecie tarnowskim upały do jutra

Od godzin południowych 25 lipca będzie obowiązywało ostrzeżenie meteo dla sąsiadującego z nami powiatu tarnowskiego. Spodziewane są upały na poziomie 30-32 stopni Celsjusza. Nocą temperatura będzie wynosiła ok 15-17 stopni.

W prognozie zagrożeń meteorologicznych dla naszego powiatu przy wtorku widzimy możliwość wystąpienia burzy z gradem. Dziś zaś pojawił się komunikat dotyczący pogody:

Komunikat meteorologiczny: Upał

Przebieg: Temperatura rośnie, w ciągu najbliższej 1-3 godzin osiągnie lub przekroczy 30°C. Temperatura maksymalna dziś wyniesie na ogół od 30°C do 32°C. Ponieważ upał wystąpi tylko dziś (jutro się ochłodzi) - nie wydaje się ostrzeżenia meteorologicznego.

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Ważne: od godz 14.11 do godz. 16.56 (25 lipca)

Czas wydania: 2022-07-25 14:11

 

Dziś pogodnie, jutro burzowo w Gorlickiem

Dziś (25 lipca) w Gorlickiem możemy się spodziewać temperatury na poziomie ok 28 stopni. Opady nie są spodziewane.

We wtorek temperatura może wynieść ok 27 stopni Celsjusza w południe. Po południu powinniśmy spodziewać się opadów. Od środy do piątku powinniśmy się cieszyć z przyjemnej temperatury na poziomie ok. 26-27 stopni. Nie będzie bezchmurnie, ale dalsze opady spodziewane są dopiero w weekend. 

Na razie nic nie zwiastuje równie gwałtownych zjawisk atmosferycznych jak te, które pojawiły się w minioną sobotę  >>>Gorlickie. Przez region przechodzi bardzo gwałtowna ulewa [AKTUALIZACJA] >>>Na plebanię w Binarowej spadło drzewo

 

Długoterminowe prognozy wskazują na to, że do końca sierpnia temperatura może utrzymywać się na poziomie przyjemnych 24-26 stopni w dzień i kilkunastu stopni na plusie nocą. Regularne, ale delikatne opady są spodziewane co tydzień.

Znając jednak specyfikę naszego regionu musimy pamiętać, że nie zawsze będą one obejmowały cały obszar naszego powiatu.

 

Źródło info: IMGW-PIB, weather.com, pogoda.interia.pl, pogoda.onet.pl

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023