Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Ponad 80 interwencji po przejściu frontu burzowego. Trzech druhów zostało rannych

Oceń

Aż 81 interwencji ratowniczych podjęli w ubiegły weekend strażacy i druhowie z naszego powiatu. Wszystkie były związane z przejściem przez Gorlickie frontu burzowego. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Binarowej, Racławic i Rożnowic w gminie Biecz.
Ponad 80 interwencji po przejściu frontu burzowego. Trzech druhów zostało rannych
Autor: Biecz 998/OSP KSRG Biecz

 

Podmuchy silnego wiatru spowodowały powalenie 38 drzew na drogi, budynki, samochody, linie energetyczne i telekomunikacyjne.

Wichura spowodowała liczne zniszczenia pokrycia dachowego na dachach budynków mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy pomagali w doraźnym zabezpieczeniu uszkodzonych budynków poprzez zakładanie plandek, a także przytwierdzanie do konstrukcji naderwanych elementów pokryć dachowych. Takich interwencji przy budynkach mieszkalnych było 15, a przy budynkach gospodarczych gospodarczych – 19  – relacjonuje młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W trzech przypadkach działania strażaków skupiały się na udrażnianiu zatkanych kratek burzowych, które powodowały spiętrzenie wody i zagrożenie zalaniem dla pobliskich budynków. 

W trakcie usuwania skutków nawałnicy rannych zostało trzech druhów OSP..

Więcej o weekendowych interwencjach strażaków  >>>Na plebanię w Binarowej spadło drzewo  
 

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a