Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Poznaliśmy laureatów konkursu wokalnego 1. Festiwalu im. Piotra Nowaka

Oceń

Dzisiaj (30 lipca) na gorlickim Rynku odbył się konkurs wokalny w ramach pierwszej edycji Festiwalu im. Piotra Nowaka. Jutro druga część festiwalu.
Poznaliśmy laureatów konkursu wokalnego 1. Festiwalu im. Piotra Nowaka

 

Piotr Nowak karierę muzyczną zaczynał w bigbitowych formacjach takich jak Kornuty czy Halniaki.

Popularność zdobył w latach 60., grając w zespołach Blackout oraz Breakout. Po latach współpracy z Tadeuszem Nalepą praktycznie zawiesił działalność. Wrócił na scenę z własnym zespołem w 2015 roku. 

Zespół Piotr Nowak Band powstał właśnie w tym samym roku po spotkaniu w studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Utwór „Pamięć”, którego tekst był złożony z tytułów piosenek stworzonych przez Nalepę, wywołał wśród słuchaczy podkarpackiej rozgłośni prawdziwą burzę komentarzy i telefonów. To stało się przyczynkiem do stworzenia nowego bandu, w którego skład weszli Piotr Nowak - wokal, Robert Bartusik - perkusja, Marcin Dyś - piano, Wojciech Kwieciński - bas oraz Sebastian Stachurski  - gitary. Zespół koncertował w wielu miejscach w Polsce, kilkukrotnie w Gorlicach.

Piotr Nowak zmarł 2 maja 2020 roku w wieku 71 lat.

Przez ostatnie dwa lata było mnóstwo okazji, by wspomnieć zmarłego artystę. Ważnym wydarzeniem był koncert jego pamięci, który dla Państwa relacjonowaliśmy >>>Wspominamy, tęsknimy, gramy. Czy dzieło Piotra Nowaka doczeka się kontynuacji?

 

Dziś odbył się pierwszy z koncertów zorganizowanych w ramach festiwalu pamięci Piotra Nowaka. Szóstka wokalistów zmierzyła się z jego utworami. W jury konkursu zasiedli żona Piotra Nowaka, Krystyna Styszyńska-Nowak, dyrektor GCK Janusz Zięba oraz gitarzysta zespołu Piotr Bartusik.

Grand Prix 1. Festiwalu im. Piotra Nowaka zdobyła Małgorzata Stec za wykonanie utworu „Pamięć”. Drugie miejsce przyznano Pawłowi Jędrzejowskiemu, który zaprezentował interpretację piosenki „To co mam”. Na podium konkursu znalazła się też Sylwia Piotrowska, która wyśpiewała utwór „Pamięć”.

Pozostała trójka wokalistów została wyróżniona, a wśród nich znaleźli się Emilia Cisowska, Natalia Gogola i Julia Król. Wszyscy wokaliści wystąpią jutro w koncercie finałowym, gdzie zaśpiewają z muzykami zespołu Piotr Nowak Band.

Po konkursie na scenę weszły zespoły Billy Goats i Clap&Tone a Tribute.

Konkurs poprowadził dziennikarz Radia Kraków, Maciej Wodziński.
 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a