Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ogrody Angelika Zych – projektowanie ogrodów | ogrody | tereny zielone | rabaty | wizualizacje
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Był piach, teraz rządzi błoto. Remont ulic w centrum trwa

Oceń

Po miesiącu od naszej ostatniej wizyty na ul. Nabrzeżnej i Blich na placu budowy zmieniło się bardzo wiele. Wydaje się, że tempo prac trochę przyspieszyło a krajobraz z piaskowego zmienił się na błotny.
Był piach, teraz rządzi błoto. Remont ulic w centrum trwa
Autor: halogorlice.info ©

 

Porównując relację z naszej ostatniej wizyty na placu budowy remontowanych ulic, o których pisaliśmy końcem czerwca w artykule >>>Remont trwa, trwa, trwa i jeszcze trochę potrwa, można znaleźć bardzo dużo pozytywów.

 

Gołym okiem widać, że plac budowy jest uporządkowany, co kawałek napotykamy na stosowne barierki i ograniczenia, wyznaczające strefy niebezpieczne odgradzające miejsca do przejścia od placu robót.

Nie wiemy, czy przyspieszenie tempa robót nastąpiło z powodu wizyt kolejnych redakcji nawiedzających miejsca remontu, czy wynika to z harmonogramu prac przyjętych dla tej inwestycji. Notabene trudno znaleźć informację na ten temat.

Odcinek remontowany można podzielić na dwie części. Pierwszy z nich ciągnący się od skrzyżowania z ul. Mickiewicza, przez Nadbrzeżną do początku Blichu, to miejsce, gdzie niewiele się zmieniło. Tu w wielu miejscach trwają drobne prace, ale wszystko jest dobrze oznaczone i odgrodzone. Piesi mogą przejść prawie suchą nogą przez cały ten odcinek.

Drugi fragment to strefa, gdzie trwają prace ziemne, wybrana jest warstwa gruntu i kładziony jest podkład pod nową nawierzchnię. Wraz z nią wymieniane są instalacje biegnące w ciągu tej jezdni.

Ten odcinek jest miejscem, gdzie nie można przejechać żadnym samochodem osobowym. Pojazdy mieszkańców są uziemione na podjazdach posesji. Tu z przejściem pieszo jest o wiele gorzej, dominuje błoto i breja. Jeśli ktoś chce przejść bezpiecznie, musi uzbroić się w kalosze. Samo poruszanie się też jest utrudnione.


Pytamy mieszkańców o opinie związane z remontem ulicy.

Cóż mamy zrobić. Musimy znosić te niedogodności, nie mamy wyjścia – mówi starszy pan z posesji przy ul. Blich.

Mój samochód muszę zostawić na parkingu przy Nadbrzeżnej. Żeby tam się dostać to muszę przejść niezły kawałek. Wszystko jest dobrze jak jest sucho, a proszę zobaczyć jak jest teraz. Wszędzie błoto i przeszkody. Trudno wyobrazić sobie, ile jeszcze będziemy to znosić. Końca roboty to na razie nie widać.


Na remontowanym odcinku ulic są też miejsca, które według nas powinno się lepiej zabezpieczyć. Mowa o głębokich studzienkach, które przykryte są lekkimi pokrywami z blachy. Dwie z nich zabezpieczone są wygiętymi znakami drogowymi, które łatwo podnieść. Dostęp do nich powinien być bardziej utrudniony.

Mimo wszystko postęp prac oceniamy na plus. Trudno mówić tu o perspektywie zakończenia remontu, bo prac do wykonania jest bardzo dużo. Oby jak najszybciej udało się go zakończyć.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
bob 01.08.2022 21:47
Część mieszkańców po prawej stronie jeszcze nie ma zrobionego rozdziału kanalizacji na posesji i przepięcia do kanału w ulicy, oraz brakuje kilku studzieniek, a oni już robia korytowanie i podbudowe na cemencie. Na pytanie kiedy bedzie podłączenie mieszkańców -nawet nie wiedzieli ze nie wszyscy są przepięci - po nich ma wejsc podwykonawca od kanalizacji i znów przekopywac to co zrobili, a pózniej naprawić! To jest patologia budwlana, dodatkowo podczas korytowania nowe rury osłonowe kanałów teletechnicznych zostały pouszkadzane!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!