Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Studiuj w Jaśle • TRWA REKRUTACJA 2022/23• Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Kolejna studzienka kanalizacyjna wypadła uszkadzając pojazd

Oceń

To drugie w ostatnim czasie tego typu zgłoszenie. Czy problem przemieszczających się studzienek kanalizacyjnych rzeczywiście jest tak powszechny?
Kolejna studzienka kanalizacyjna wypadła uszkadzając pojazd
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Studzienki kanalizacyjne uszkadzają auta

W miniony poniedziałek (5 września) około godziny 14 policjanci zostali wezwani na ul. Łokietka w Gorlicach. Jak informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, asp. sztab. Gustaw Janas:

Samochód marki BMW prowadzony przez mieszkańca Gminy Gorlice najechał na pokrywę studzienki kanalizacyjnej, która przemieściła się uderzając w tylny zderzak pojazdu.

Prowadzący samochód mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili to, że w wyniku zdarzenia uszkodzony został zderzak auta. Na miejscu pojawił się też przedstawiciel zarządcy drogi, który zabezpieczył studzienkę.

Straty, które poniósł kierowca pojazdu zostaną pokryte z ubezpieczenia.

Ulica Łokietka jest zarządzana przez miasto. Przypomnijmy, że to nie jedyne tego typu zdarzenie, które miało ostatnio miejsce.

Dużo poważniejsze skutki miało zdarzenie na ul. Stróżowskiej, która to jest częścią drogi wojewódzkiej nr 977. W godzinach porannych doszło tam do podobnego zdarzenia, w którym kierowca najechał na otwartą studzienkę kanalizacyjną uszkadzając poważnie zbiornik z paliwem. 

O zdarzeniu pisaliśmy w tekście >>>Nietrzeźwi kierowcy opanowali drogi i wody. Ile wydmuchał „rekordzista”?


Temat studzienek na sesji Rady Miasta

O problemach ze studzienkami, które poruszają się i przemieszczają w czasie intensywnych opadów deszczu rozmawiali też gorliccy radni. W czasie ostatniej sesji o kwestię tę (w kontekście wybijania studzienek przy ul. Stróżowskiej) pytała radna Alicja Nowak:

Czy wina leży po stronie wykonawcy czy po stronie instytucji , które zajmują się czyszczeniem tych studzienek? 

Na pytanie odpowiedział zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz:

To nie jest wina wykonawcy ani wina służb odpowiedzialnych za czyszczenie studzienek. Studzienki, które zostały wybite i otworzone nie są leżą na tym nowo wyremontowanym odcinku, tylko na odcinku wzdłuż Stróżowianki. Fizyka i grawitacja sprawia, że jeżeli mamy duży napływ wody do kanalizacji deszczowej i ta kanalizacja nie przyjmuje już tej wody - całe osiedle Łysogórskie jest położone wyżej - [to całość działa jak] naczynia połączone. [Woda wypełniająca] studzienki, powoduje, że podnoszą się włazy tych studzienek. To z resztą nie jest tylko przykład ulicy Stróżowskich, ale także ulicy Korczaka.

To jest po prostu wina grawitacji. Żeby tak się nie działo, konieczne byłoby skręcenie studzienek lub ich spawanie. Wtedy jednak byłby do nich utrudniony dostęp, więc tego rozwiązania się nie stosuje.

 

Źródło info: UM w Gorlicach, KPP w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
m50 15.09.2022 19:37
Studzienki to zmora! Dlaczego one są w jezdni?

Ty 09.09.2022 13:09
Zastepca to jest ekspert od wszystkiego

Ty 09.09.2022 13:06
Grawitację to macie w urzędzie a zastępca zawsze ma jakieś z kosmosu wytłumaczenie tak samo co do progów zwalniających

Ekspert 08.09.2022 21:21
Do "Halo Gorlice" Redakcjo śmiem zauważyć że na terenie Gorlic występują -studzienki kanalizacyjne- i studzienki deszczowe Więc proszę podawać dokładniej jakie studzienki ?? Gdyż 99% opisywanych przez was awarii to są studzienki deszczowe a nie kanalizacyjne.

ja 08.09.2022 21:08
no to specjalista od wszystkiego popłynął - wina grawitacji?? a może złego zaprojektowania instalacji? Albo dołączenia do niej za dużo rur i nie wydala końcówka instalacji a może za małe przekroje tzw fi - mówi to coś Panu Zastępcy? jeżeli całe Łysogórskie jest powyżej - za to odkrycie Nobla nie dostanie- to należy tak zaprojektować instalacje by potrafiła zbierać wody opadowe i je odprowadzać. a nie tylko po to by była - bo to wybijanie jest przy każdej większej burzy. A może średnice są ok tylko rury są zatkane? Grawitacja! - o Boże skąd ten mecyjos się wyrwał. A co powie o powstałych po ostatniej burzy muldach na skrzyżowaniu z ul. Letnią? Nie wiem co tam się porobiło ale wybuliło asfalt i muldy powstały. To tez pewnie wina grawitacji bo skrzyżowanie jest niżej. Nawet rok nie minął od remontu drogi. BRAWO!

joe 08.09.2022 12:37
uff jak dobrze że kierowca był trzeźwy, inaczej by go oskarżyli za uszkodzenie studzienki...

Oni 08.09.2022 10:13
A podobno mamy najlepszego Burmistrza ha ha ha.

mike 08.09.2022 09:37
Wina grawitacji? - dobre. Wina żle zaprojektowanej kanalizacji (przepustowość burzowa). Poza tym dobrze że kierowca był trzeżwy :D

href 08.09.2022 09:35
Uf, jak dobrze, że omijam wszystkie studzienki przez co niestety wyglądam jakbym był pijany

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023