Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Niesamowitych dwanaście miesięcy. Podsumowanie roku 2022 – grudzień

Podziel się
Oceń

Kończymy naszą serię podsumowaniem ostatniego, jeszcze bieżącego miesiąca. Za kilka godzin zakończy się stary rok 2022. Jaki był to czas dla Was?
Niesamowitych dwanaście miesięcy. Podsumowanie roku 2022 – grudzień

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Najpopularniejszym grudniowym artykułem była informacja o odnalezieniu niewybuchu w jednym z bloków przy ul. Słonecznej w Gorlicach. Akcja straży pożarnej, policji, saperów postawiała na równe nogi mieszkańców, którzy byli ewakuowani ze swojego miejsca zamieszkania. Całe szczęście udało się wszystko opanować, a pocisk z I wojny światowej odwieziono do Rzeszowa, gdzie został zdetonowany.

>>>Gorlice. Ewakuacja mieszkańców z bloku nr 12 przy ul. Słonecznej

 

Fajną inicjatywę podjęli rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego w Stróżówce. Po wielu tygodniach przygotowań i prób, w ramach prezentu mikołajkowego przygotowali dla dzieci spektakl teatralny, który był jednym z mikołajkowych prezentów dla najmłodszych. Zobaczcie, jak ładnie im to wyszło.

>>>Rodzice przygotowali spektakl dla dzieci. Mikołajki w Stróżówce

 

To była jedna z najtrudniejszych akcji strażaków w mijającym roku. W bardzo nieprzystępnym terenie palił się drewniany dom mieszkalny. Jego lokatorka cudem uniknęła śmierci. Na portalu zrzutka.pl trwa cały czas akcja zbiórki pieniędzy na odbudowę domu dla poszkodowanej pani Barbary.

>>>Pani Barbara cudem uniknęła śmierci. Jej siostrzeniec organizuje pomoc

 

Gorlice dzięki państwu Myśliwym stały barwnym punktem na mapie najpiękniejszych iluminacji świątecznych w naszym regionie. Tysiące światełek i setki odwiedzających, między nimi Kordian Cieślik. Autorem tej pięknej świątecznej instalacji jest Kacper Szymczyk-Myśliwy.

>>>Gorliczanie odwiedzają dom oświetlony tysiącami światełek i >>>Kordian lubi kolędy i... świąteczne iluminacje

 

Do groźnej sytuacji doszło ostatnio w gorlickim szpitalu. W piwnicy budynku, gdzie znajdują się sale operacyjne, wybuchł pożar. Zapalił się magiel. Strażacy w porę opanowali sytuację, która chwilę później mogła wymknąć się spod kontroli.

>>>Gorlice. Pożar w gorlickim szpitalu

 

Ochotnicza Straż Pożarna przeżywa prawdziwe oblężenie. W jej szeregi coraz częściej wstępują kobiety. W ostatnim czasie pojawiło się ich kilkanaście, które będą uczestniczyć w akcjach gaśniczych na równi z mężczyznami. Kilka z nich będzie mogło zasiąść za kierownicą wozów bojowych.

>>>Kobiety szturmują straż pożarną

 

Kilka godzin wystarczyło, by Polska z jesiennej stała się zimową. W powiecie gorlickim w nocy z soboty na niedzielę spadło ponad 30 cm śniegu. Jak wyglądała aura za oknem możecie zobaczyć w naszym artykule.

>>>W Gorlicach jest już ponad 20 cm śniegu. Utrudnienia na drogach

 

Już wkrótce na wielkim ekranie zobaczymy kadry ze znanych miejsc naszego regionu. Powiat gorlicki będzie plenerem filmu pt. „Więcej”, Bartłomieja Żmudy. W roli głównej zobaczymy Kingę Preis, której towarzyszyć będzie dwójka dzieci, w ich rolach obsadzona zostanie dwójka dzieci z naszego powiatu. Casting trwa.

>>>Dwójka dzieci z Gorlickiego zagra w filmie obok Kingi Preis

 

 Bohater naszego podcastu Anatol Krygowski zrealizował swoje marzenie odbierając medal brązowy za walkę w dwuboju olimpijskim. Razem z kolegą wzięli udział w Mistrzostwach Świata Masters w podnoszeniu ciężarów w Orlando. Relacja z tego wydarzenia w naszym artykule.

>>>Zrobił to! Anatol z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

 

Policja w powiecie gorlickim zyskała nowy, stary posterunek. Początkiem miesiąca wskrzeszony został punkt w Łużnej. To właśnie tam będą pełnić dyżury policjanci pod kierownictwem mł. asp. Rafała Irzyka. Na ceremonię otwarcia instytucji zostało zaproszonych wielu gości ze świata polityki, samorządu oraz władz policji.

>>>Otwarcie Posterunku Policji w Łużnej

 

W końcu śnieg podczas przedświątecznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Mieszkańcy tłumnie uczestniczyli w 8. Gorlickiej Wigilii, którą zorganizowała Iwona Budziak, prezes fundacji Róża.

>>>Gorlicka Wigilia podczas drugiego dnia przedświątecznego jarmarku

 

Podsumowanie kończymy smutną wiadomością z dziś (31 grudnia). W wieku 95 lat zmarł Joseph Ratzinger, emerytowany papież Benedykt XVI.

>>>Nie żyje Papież Benedykt XVI. Miał 95 lat

 

Pozostałe artykuły z podsumowaniem miesięcy mijającego 2022 roku znajdziecie w kategorii >>>Podsumowanie roku 2022. Niesamowitych dwanaście miesięcy

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] Społeczność parafian w Gorlicach poszukuje już informacji, gdzie i o której godzinie pojawią się księża w ramach wizyty duszpasterskiej. Poniżej publikujemy porządek kolędy w mieście dla parafii, które udostępniły harmonogram. W przypadku dwóch wspólnot na oficjalny plan nadal czekamy, dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne i komunikaty w gablotach.Data dodania artykułu: 26.12.2025 11:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia wilka Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem Przed momentem odebraliśmy poruszający telefon od jednej z naszych czytelniczek z Libuszy, z przysiółka Podwójtowie, w powiecie gorlickim. Kobieta zadzwoniła roztrzęsiona, bo – jak relacjonuje – dziś kilkadziesiąt minut wcześniej, około godz. 16 pod jej dom podszedł wilk i porwał psa. To zdarzenie, choć dotyczy konkretnego miejsca, brzmi jak ostrzeżenie dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie domy stoją na otwartym terenie, a posesje bywają nieogrodzone.Data dodania artykułu: 22.12.2025 18:34Liczba komentarzy artykułu: 4Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] Na ul. Stróżowskiej w Gorlicach znów zrobiło się jasno jak w filmie. „Chatka gorlickich Griswoldów” została rozświetlona i od razu zaczęła przyciągać wzrok kierowców przejeżdżających tą trasą.Data dodania artykułu: 24.12.2025 18:39Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama