Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

UKS Jedynka Biecz najlepsza w mini siatkówce. Gliwice czekają na nich

Podziel się
Oceń

W ostatni weekend UKS Jedynka Biecz była organizatorem finału wojewódzkiego turnieju Kinder Joy of Moving. W zmaganiach uczestniczyło najlepszych 16 drużyn dwuosobowych mini siatkówki z całego regionu.
siatkówka biecz
Najmłodsi siatkarze podczas turnieju Kinder Joy of Moving w Bieczu

Autor: UKS Jedynka Biecz

 

Najlepiej w turnieju finałowym „dwójek” wypadła drużyna gospodarzy imprezy, a więc UKS-u Jedynka Biecz. Mistrzami szczebla wojewódzkiego zostali Maksymilian Niemiec, Wojciech Wasilewski i Jan Krygowski. Trzonem drużyny jest Maks i Wojtek, Janek znakomicie ich wspiera, dając solidne zmiany.

16. miejsce w zawodach zajęła druga drużyna z Biecza, grająca w składzie Tomasz Kosiba, Ernest Środulski, Jakub Jurczak.

O imprezie rozmawiamy z Bartłomiejem Niemcem, trenerem bieckich siatkarzy.

Jestem ogromnie dumny z moich chłopców – mówi Bartłomiej Niemiec.

Podczas turnieju finałowego w Bieczu zagrali wyśmienicie, to była najlepsza siatkówka, jaką do tej pory udało nam się wytrenować. Zafunkcjonowało tu wszystko, umiejętności, ambicja, motywacja i poświęcenie. Chłopcy wiedzieli, o co grają, bo w ubiegłym roku mieli okazję być już na imprezie ogólnopolskiej, i chcieli to powtórzyć. 

Z własnego doświadczenia powiem, że uczestnictwo w turnieju z najlepszą, polską obsadą to niezapomniane przeżycie.

Rywalizacja z najlepszymi w Małopolsce była dla nich wymarzonym wyzwaniem. Osobiście miałem pewne obawy, czy uda się im wytrzymać presję i zagrać osiem pod rząd dobrych meczów. Okazało się, że stanęli na wysokości zadania i najtrudniejszy moment, jakim był mecz półfinałowy, przeszli jak burza. 

To właśnie to spotkanie zadecydowało o awansie do rozgrywek ogólnopolskich i wiązało się z niesamowitym stresem. Chłopcy zagrali koncertowo, pokonując Volley Brzesko 2:0, czym sprawili i sobie, i mi, prawdziwą sportową radość.

W finale szczebla wojewódzkiego pokonali drużynę Dunajca Nowy Sącz 2:0 i z bilansem 16:0 w setach zameldowali się w finale mistrzostw Kinder Joy of Moving.

Początkiem lipca wybieramy się podbić Gliwice, bo właśnie tam odbędzie się turniej finałowy z udziałem 32 najlepszych drużyn z całej Polski. Mamy świadomość, że będą tam już tuzy młodzieżowej siatkówki, ale ja jestem pewien, że moi chłopcy znów dadzą z siebie wszystko.

Jestem przeszczęśliwy, patrząc na podopiecznych, którzy trenują siatkówkę praktycznie od pierwszej klasy podstawówki i już po kilku latach osiągają takie wyniki. Chłopcy znakomicie się uzupełniają na boisku, są coraz pewniejsi w tym co robią, a ich zagrania są coraz bardziej dojrzałe. Szlifujemy każdy element siatkarskiego rzemiosła, począwszy od zagrywki, która już teraz jest naszą domeną, poprzez odbiór, wystawę i atak. Chłopcy świetnie się rozwijają, co potwierdzają nasze sportowe wyniki. 

Trzonem drużyny jest Maks i Wojtek, Janek znakomicie ich wspiera, dając solidne zmiany. Ta trójka chłopców to zwycięska drużyna, mam nadzieję, że zajdą daleko.

Dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają biecką siatkówkę. Mam nadzieję, że ci chłopcy będą wkrótce trzonem niejednej profesjonalnej drużyny siatkarskiej regionu.


 

Pierwsza trójka Finału wojewódzkiego:
1. UKS Jedynka Biecz I – awans do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw
2. Dunajec Nowy Sącz – awans
3. UKS 22 Kraków

 

Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini Siatkówce odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2023 roku na Arenie Gliwice.

O imprezie na szczeblu rejonowym pisaliśmy w kwietniu >>>Sukcesy najmłodszych siatkarzy w Licealiadzie i Pucharze Kindera

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Kamieniarstwo nagrobkowe, budowlane, liternictwo kamieniarskie - nagrobki, piwnice grobowe, parapety, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, zdjęcia nagrobkowe, akcesoria: krzyże, krzyżyki, wazony - Szymbark, przy DK28, tel. 577 890 169, 795 249 888
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: T Treść komentarza: Sędzia się bardzo obrusza do kamer, ale wyrok jest sporo łagodniejszy niż chciał prokurator. Nie mówiąc o opinii publicznej. A w praktyce będzie jeszcze mniej. Data dodania komentarza: 17.07.2026, 08:32 Źródło komentarza: Nożem prosto w serce 30-latka. Agresywna partnerka aresztowana Autor komentarza: ######$ Treść komentarza: Festiwal sam w sobie ciekawy, ale nie za 100 zł za bilet za dzień. Data dodania komentarza: 16.07.2026, 06:48 Źródło komentarza: Łemkowska Watra 2026 w Zdyni. Trzy dni koncertów i spotkań [PROGRAM] Autor komentarza: KPR Treść komentarza: Czy piesza przechodziła na „czerwonym”? Autobus musiał mieć „zielone” skoro znalazł się na przejściu w tym samym czasie co piesza Data dodania komentarza: 15.07.2026, 21:48 Źródło komentarza: Gorlice. Poważne zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Stróżowskiej i Krakowskiej. Droga była zamknięta [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Oczko Treść komentarza: Pieszy wchodząc na przejście dla pieszych jest również zobowiązany popatrzeć w lewo i w prawo mimo zielonego światła, a na tym skrzyżowaniu zielone światło miał i kierowca, i pieszy, więc nie byłbym pewien, czy to wina kierującego w 100%, a obstawiałbym 50/50. Zielone światło daje pierwszeństwo, ale nie zwalnia z myślenia i obserwowania drogi. W starciu z pojazdem pieszy zawsze ponosi największe konsekwencje zdrowotne, dlatego zdrowy rozsądek i upewnienie się w swojej bezpiecznej pozycji są kluczowe. Z punktu widzenia prawa, pieszy wchodzący na przejście przy zielonym świetle ma pierwszeństwo. Jednak zasada ograniczonego zaufania nakłada na niego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. W praktyce oznacza to bezwzględną konieczność rozejrzenia się i upewnienia, że żaden kierowca nie popełnia błędu. Dziękuję. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 15:51 Źródło komentarza: Gorlice. Poważne zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Stróżowskiej i Krakowskiej. Droga była zamknięta [AKTUALIZACJA]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego