Dziś (19 maja) w Szkole Podstawowej w Stróżówce odbyło się uroczyste powitanie członków wyprawy rowerowej. Trzech z czwórki uczestników, a więc mł. asp. Dawid Boczoń, sierż. szt. Tomasz Gorzkowicz oraz policjant-emeryt Marek Opiekun przyjechali na rowerach do szkoły, do której uczęszczają dzieci p. Agnieszki, mamy Zosi. Dla dziewczynki wymagającej specjalistycznej opieki przeprowadzona została akcja zbiórki pieniędzy na jej rehabilitację i leczenie.
W sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się masa dzieci, uczniów szkoły odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządów, a także wszystkich tych, którzy pomagali w organizacji wyprawy.
Uczestnicy opowiadali o przygodach, jakie ich spotkały na trasie, a także o doświadczeniach wielu oznak sympatii. Panowie przywieźli ze sobą kilka skarbonek z datkami, jakie podarowali im darczyńcy na trasie wyprawy.
Policjanci otrzymali honorowe medale oraz czerwone serca, dowód wdzięczności za poświęcenie i oddanie akcji.
Był też czas na zadawanie pytań. Dzieci chciały zapytać o wszystko, o wyposażenie roweru, o wrażenia z drogi, o największe trudności, jednak najciekawszym z nich była prośba o wskazanie celu kolejnej wyprawy.
Za rok planujemy wybrać się znów nad morze, pewnie inną drogą, ale to miejsce bardzo nam się spodobało. Tyle dzieci potrzebuje pomocy, mamy nadzieję, że uda nam się pomóc kolejnemu z nich – podsumował tę część spotkania Dawid Boczoń.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli akcję finansowo. Jesteśmy wdzięczni również tym, którzy pomogli nam ją zrealizować.
Wyprawę policjantów relacjonowaliśmy dla Państwa przez cały czas jej trwania. Można o tym przeczytać w artykułach:
>>>„Kręcimy dla Zosi” – akcja charytatywna gorlickich policjantów
>>>Policjanci ruszają w podróż przez Polskę, by zbierać pieniądze dla Zosi [FOTO/VIDEO]
>>>Za nimi już ponad 200 km. Wszystko idzie zgodnie z planem [1000 km dla Zosi]
>>>Dziś osiągną półmetek trasy. Jadą przez Polskę dla Zosi [FOTO]
>>>Zosiu! To dla Ciebie jedziemy przez Polskę [RELACJA Z TRASY]
>>>Prosto z trasy do Świnoujścia. Wyprawa rowerowa dla Zosi trwa [FOTO]
>>>Na horyzoncie widać już Świnoujście. Finisz około godz. 13 [FOTO]



![Szkoła w Stróżówce powitała ich hucznie. Koniec wyprawy dla Zosi Ciślak [FOTO/AUDIO] stróżówka gorlice](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-szkola-w-strozowce-powitala-ich-hucznie-koniec-wyprawy-dla-zosi-cislak-1684505472.jpg)




![Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO] Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-niewykorzystany-karny-i-gol-do-szatni-emocje-w-gorlicach-foto-1778956705.jpg)
![4. liga piłki nożnej. Glinik Gorlice kontra Beskid Andrychów [RETRANSMISJA] zdjęcie przedstawia piłkarzy walczących o piłkę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-4-liga-pilki-noznej-glinik-gorlice-kontra-beskid-andrychow-live-1778935077.jpg)


![Wysowa-Zdrój. Dwa pożary w jednym czasie. Palił się budynek na terenie Parku Zdrojowego i altana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia spalony budynek](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wysowa-zdroj-pozar-domu-mieszkalnego-i-altany-video-1778918934.jpg)


![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [15-19 maja 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-15-19-maja-2026-1778870630.jpg)

![Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA] Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-duze-sily-sluzb-w-szalowej-zaginal-mieszkaniec-gminy-bobowa-1778390582.jpg)
![Film z rekonstrukcji w Sękowej przyciąga uwagę internautów [VIDEO] zdjęcie przedstawia ogień wybuchu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-film-z-rekonstrukcji-w-sekowej-przyciaga-uwage-internautow-video-1777957966.jpg)
![Czterech funkcjonariuszy przejedzie przez północną Polskę, by pomóc dziecku [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób przed budynkiem komendy policji w gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-czterech-funkcjonariuszy-jedzie-przez-polnocna-polske-by-pomoc-dziecku-foto-1777995056.jpg)
![Sękowa znów cofnęła czas. Tysiące widzów na rekonstrukcji Bitwy pod Gorlicami [FOTO] zdjęcie przedstawia żołnierzy w okopach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sekowa-znow-cofnela-czas-tysiace-widzow-na-rekonstrukcji-bitwy-pod-gorlicami-foto-1777654771.jpg)


![Poszukiwania matki z dziećmi w regionie. Służby ratunkowe w drodze [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia samochód jadący ulicą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-poszukiwania-matki-z-dziecmi-w-regionie-sluzby-ratunkowe-w-drodze-video-1778077186.jpg)

![Halo Tu Weekend. Dni Gorlic, rocznica bitwy, klasyczna majówka, zawody oraz wiele więcej [1-3 maja 2026] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenia na weekend](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-dni-gorlic-rocznica-bitwy-klasyczna-majowka-zawody-oraz-wiele-wiecej-1-3-maja-2-1777580098.jpg)
![Libusza. Zderzenie audi i hondy [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy poza jezdnią](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zderzenie-audi-i-hondy-foto-1777920938.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze