Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Zmiany w statucie gorlickiego szpitala zostały przegłosowane

Podziel się
Oceń

W czasie minionej sesji Rady Powiatu Gorlickiego, którą zwołano w trybie nadzwyczajnym, podjęto trzy uchwały. Dwie dotyczyły spraw finansowych powiatu, a jedna wprowadzała zmiany w statucie naszego szpitala. Oto szczegóły zmian.
szpital w gorlicach
Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach

Autor: halogorlice.info ©

 

W czasie piątkowej (4 sierpnia) LI nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gorlickiego, obradująca Rada podjęła trzy uchwały. 

Pierwsza dotyczyła zmiany uchwały Budżetowej Powiatu Gorlickiego na rok 2023, a druga obejmowała zatwierdzenie zmiany uchwały nr XLIV/234/2022 z dnia 29 grudnia 2022 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gorlickiego.

Trzecia podjęta uchwała obejmowała wprowadzenie zmian w treści obowiązującego Statutu Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. 

Wprowadzone zmiany polegają na: 

1. wprowadzeniu nazwy Oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej z pododdziałem chirurgii dziecięcej zamiast Oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej z pododdziałem urologicznym oraz pododdziałem chirurgii dziecięcej.

2. wykreśleniu niedziałających komórek: 

  • Poradni urologicznej, 
  • Poradni preluksacyjnej, 
  • Poradni profilaktyki chorób piersi, 
  • Poradni osteoporozy oraz 
  • Oddziału rehabilitacji kardiologicznej.

3. zmianie nazwy Zakład Rehabilitacji Leczniczej – Zespół Rehabilitantów i Fizjoterapeutów na Zakład Rehabilitacji Leczniczej

4. zmianie nazwy stanowiska Pielęgniarka epidemiologiczna na Specjalista ds. epidemiologii

5. w związku z likwidacją stanowisk pielęgniarki oddziałowej i położnej oddziałowej oraz stanowiska pielęgniarki społecznej szpitala wprowadzony został Pion Naczelnego Pielęgniarza: 

  • Pielęgniarki Koordynujące, 
  • Położna Koordynująca.

 

Warto wspomnieć, że niedawno, bo 4 sierpnia gorlicka lecznica obchodziła swoje 124 urodziny. 

O historii placówki pisaliśmy szerzej w ubiegłym roku >>>Dzisiaj 123 urodziny gorlickiego szpitala! To miejsce z historią

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 3 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ;DTreść komentarza: Wybuchy i podpalenia? Tak wielka emisja CO2 powinna być krytykowana przez Pana Kuklę i resztę lewicowych działaczy w Gorlicach i okolicy. Aby wyrównać "ślad węglowy" powstały z tegoż, powinniście zapewne zasadzić z kilka hektarów lasu i przez najbliższy rok dojeżdżać do ratusza na rowerach. Tak będzie, nie? :D Banda hipokrytów...Data dodania komentarza: 2.05.2025, 23:35Źródło komentarza: Spektakularna rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami przyciągnęła tłumy [FOTO]Autor komentarza: Piesza.Treść komentarza: Byłam tą pieszą... Najlepsze jest to że ja na 90 % jestem pewna że on też zwolnił.. jak weszłam na pasy to z impetem ruszył i skręcił na drugi pas..Data dodania komentarza: 2.05.2025, 22:40Źródło komentarza: Brawura i skrajna nieodpowiedzialność. Kto kierował tym seatem? [VIDEO]Autor komentarza: GunTreść komentarza: Nie rozumiem. Czy ktoś chciałby żeby walec wojenny przetoczył się raz jeszcze przez Gorlice?! Świętuje się to wydarzenie tragiczne jakby to było jakieś błogosławieństwo i okoliczność przynoszącą miastu, jego mieszkańcom, jakąś zasługę, korzyść. Okropne.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 21:47Źródło komentarza: Uroczystości 110. rocznicy bitwy pod Gorlicami na cmentarzu wojennym nr 91 [FOTO]Autor komentarza: Anty tenczowyTreść komentarza: Taki lewak i przyjął to odznaczenie od PRAWICY ?! Coś tu nie kaman.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 19:05Źródło komentarza: Burmistrz Gorlic z wysokim odznaczeniem przyznawanym przez Prezydenta Węgier [FOTO]
Reklama