Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaSkorzystaj z oferty Iwo Computers wejdź na stronę internetową lub odwiedź sklep stacjonarny
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Poleasingowy komputer stacjonarny do grafiki – na jakie parametry zwrócić uwagę

Podziel się
Oceń

Komputery poleasingowe różnią się kondycją i przeznaczeniem. Jeżeli szukamy niezawodnego i przystępnego cenowo sprzętu do grafiki, powinniśmy decydować się wyłącznie na urządzenia mogące zagwarantować nam wszystkie niezbędne funkcjonalności. W dokonaniu właściwego wyboru pomoże znajomość kluczowych parametrów charakteryzujących komputery dostosowane do obsługi programów graficznych.
Poleasingowy komputer stacjonarny do grafiki – na jakie parametry zwrócić uwagę

Typ i generacja procesora

Do korzystania z oprogramowania służącego do obróbki grafiki niezbędny jest wydajny i operatywny procesor. Rekomenduje się w szczególności te z rodziny Intel Core od wersji i3 wzwyż albo ADM Althlon. Ponadto zaleca się systemy 64-bitowe. Taktowanie procesora powinno osiągać przynajmniej poziom 2 GHz, lecz nie warto pozostawać na tym poziomie, tylko wybierać szybsze podzespoły. Pozwoli to na jednoczesną pracę z wieloma aplikacjami. Ponadto kupując komputer poleasingowy do grafiki trzeba wiedzieć, że im więcej rdzeni posiada procesor (minimum dla obróbki graficznej to 4), tym sprawniej przebiegną wszelkie obliczenia i operacje, co przełoży się z kolei na bardziej komfortowe użytkowanie programów takich jak Adobe Photoshop. Warto przed zakupem laptopa poleasingowego sprawdzić ofertę sklepów np. Rnew i skonsultować się ze sprzedawcami, którzy pomogą dobrać idealny sprzęt.

 

Układ graficzny

Dobór karty graficznej wpływa na wydajność poleasingowego komputera dostosowanego do potrzeb osób zajmujących się tworzeniem grafiki. Do wyświetlania obrazu na monitorze dla przeciętnego użytkownika wystarczy karta graficzna zintegrowana z procesorem. Jednakże projektowanie grafiki 3D stawia przed układem graficznym znacznie wyższe wymagania. Dedykowana karta odciąży procesor, wykonując zadania szybciej i efektywniej. Jeśli planujemy pracować na jak najwyższej rozdzielczości, potrzebna okaże się szyna pamięci od 265 bit wzwyż. Warto jednak wiedzieć, że do tworzenia projektów z grafiką 2D wystarczy układ zintegrowany w procesorze GPU.

 

Ilość pamięci oraz rodzaj i pojemność dysku

Poleasingowe modele komputerów stacjonarnych, przeznaczone do pracy z grafiką, muszą mieć przynajmniej 8 GB pamięci operacyjnej (RAM). Dla programów takich jak AutoCAD jest to wymagane minimum. Co ważne, zwiększenie pamięci do 32 albo 64 GB dodatkowo poprawi wydajność komputera. Z myślą o tworzeniu grafiki najlepiej wyposażyć komputer (jeśli jeszcze nie wdrożono w nim tego rozwiązania) w dwa rodzaje dysków – mniejszy SSD na dane systemowe oraz pojemniejszy HDD na pozostałe pliki. Jeżeli zamierzamy używać różnych programów graficznych, trzeba zsumować ich zapotrzebowanie na pamięć, dodać do uzyskanej sumy odpowiedni zapas, a następnie kupić dysk SSD o takiej pojemności. Minimum zapewniającą płynną pracę z grafiką to 128 GB. Pojemność dysku HDD powinna być z kolei możliwie jak największa.

 

Klasa sprzętu i stan techniczny

Przed zakupem poleasingowego komputera stacjonarnego do grafiki sprawdź klasę sprzętu. Odzwierciedla ona nie tylko stan techniczny i wizualny urządzenia, ale też to, jak długo korzystał z niego poprzedni użytkownik. Jeżeli zależy nam na jak najwyższej jakości nabywanego komputera do grafiki i na tym, by posłużył nam przez kolejne lata, powinniśmy skupić się na segmencie klasy A, czyli urządzeniach noszących niewielkie ślady zużycia.

Dla amatorów i profesjonalistów korzystających z programów graficznych najważniejsze będą parametry takie jak typ i generacja procesora, wydajność karty graficznej, ilość pamięci i pojemność dysku. W przypadku modeli poleasingowych nie bez znaczenia pozostaje też dobra kondycja sprzętu. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich wspomnianych czynników zyskamy pewność, że kupiliśmy najlepszy komputer stacjonarny do grafiki, w dodatku w korzystnej cenie.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174, Strzeszyn 486
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego