Dawid to dzielny chłopiec, który od urodzenia zmaga się z wieloma trudnościami. Przyszedł na świat jako wcześniak w 28. tygodniu ciąży. Tuż po narodzinach przeszedł wylew do mózgu IV stopnia, co spowodowało wodogłowie pokrwotoczne i mózgowe porażenie dziecięce.
Walka o każdy dzień
Dawid ma wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową, która była już wielokrotnie wymieniana. W wieku czterech lat pojawiła się padaczka lekooporna. Chłopiec zmaga się również z dużym napięciem mięśniowym, które uniemożliwia mu samodzielne siedzenie. Pomimo trudności zdrowotnych, Dawid to pogodny i radosny chłopiec. Uwielbia wycieczki oraz gry na tablecie, które sprawiają mu wiele radości.
Dawid jest pod stałą opieką specjalistów, w tym neurochirurga, neurologa, ortopedy, gastrologa i okulisty.
Na co zbieramy?
Dawid potrzebuje środków na:
- leczenie i rehabilitację,
- specjalistyczny sprzęt, w tym wózek inwalidzki dostosowany do jego potrzeb,
- turnusy rehabilitacyjne i stałą terapię.
Każda złotówka pomaga zapewnić mu lepszą jakość życia i zabezpieczyć niezbędne potrzeby na najbliższe dwa lata. Niestety, koszty rehabilitacji i sprzętu medycznego znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny.
Rodzice apelują o pomoc
Z całego serca dziękujemy za każdą okazaną pomoc. Wasze wsparcie pozwala nam walczyć o lepszą przyszłość dla naszego syna – piszą rodzice Dawida, Joanna i Adam.
Jak możesz pomóc?
Wpłaty można kierować na konto:
Fundacja Licytuje – Pomagam
mBank: 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem: „Darowizna dla Dawida 121224”
1,5%
Możesz również przekazać 1,5% swojego podatku:
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1,5%: 10696 Bogdan Dawid Szymon

Dziękujemy za każde wsparcie! Razem możemy pomóc Dawidowi żyć lepiej.
Źródło info i foto: Fundacja Licytuje Pomagam/Facebook: Adam Bogdan










![Gorlickie Liceum im. Marcina Kromera stawia na zdrowie [FOTO] zdjęcie przedstawia dwie dziewczyny w białych koszulkach i dwóch chłopaków przebranych za banany](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlickie-liceum-im-marcina-kromera-stawia-na-zdrowie-foto-1762173295.jpg)




![Co? Gdzie? Halo! Dzień gier planszowych [PONIEDZIAŁEK, 3 listopada 2025] Zdjęcie przedstawia pionki i planszę na ziemi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-wernisaz-wystawy-fotografii-poniedzialek-3-listopada-2025-1762160702.jpg)
![Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zderzenie-dwoch-volkswagenow-na-zawodziu-1762156799.jpg)
![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)




![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze