Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

GKPS Gorlice walczy na turnieju w Poznaniu

Podziel się
Oceń

W Poznaniu od piątku (14 marca) do niedzieli trwa ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w siatkówce. W grupie, do której trafił GKPS Gorlice, rywalizują najlepsze drużyny młodzieżowe z województw: wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.
zdjęcie przedstawia mecz siatkówki
W Poznaniu trwa turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce juniorów młodszych.

Autor: YouTube Energetyk Poznań

 

Razem z GKPS Gorlice grają gospodarz Energetyk Poznań, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Chełmiec Wałbrzych.

Pierwszy dzień turnieju był dla gorliczan niezwykle wymagający, ponieważ przyszło im zmierzyć się z faworyzowaną drużyną Energetyka Poznań. 

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Tomasza Chmurzy, którzy nie tylko utrzymywali wyrównaną grę, ale nawet prowadzili w pierwszym secie 9:7, 16:14 i 17:15. Niestety, w końcówce to gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 25:19.

Drugi set był wyraźnie jednostronny, poznaniacy szybko narzucili swój styl gry i zwyciężyli 25:14. Gorliczanie podjęli jeszcze walkę w trzecim secie, ponownie wychodząc na prowadzenie 10:8, lecz w końcówce zabrakło im skuteczności i ostatecznie ulegli 21:25. Energetyk Poznań triumfował 3:0, a GPKS Gorlice musiał skupić się na kolejnych meczach.

W drugim meczu tego dnia Lechia Tomaszów Mazowiecki zwyciężyła Chełmiec Wałbrzych 3:0. 

Drugiego dnia turnieju, 15 marca, przed południem zmierzyły się zespoły, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Stawką meczu pomiędzy GKPS Gorlice a Chełmcem Wałbrzych było utrzymanie szans na awans do półfinału z drugiego miejsca. 

Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg, zwłaszcza w pierwszym secie. Gorliczanie odrobili aż 8 punktów straty i doprowadzili do remisu 23:23, a następnie walczyli na przewagi. Niestety, popełnione błędy w decydujących akcjach sprawiły, że przegrali 24:26.

Drugi set przebiegał już pod pełną kontrolą Chełmca, który od początku narzucił tempo i wygrał 25:19. Trzecia partia miała bardzo podobny przebieg – wałbrzyszanie szybko zbudowali wysoką przewagę i zakończyli spotkanie wynikiem 3:0 (25:14). Tym samym to Chełmiec Wałbrzych powalczy w niedzielę z Energetykiem Poznań o awans do półfinału Mistrzostw Polski.

GKPS Gorlice powalczy o trzecie miejsce

Dla gorlickich siatkarzy turniej jeszcze się nie zakończył. W niedzielę czeka ich mecz o trzecie miejsce z zespołem Lechii Tomaszów Mazowiecki, który w sobotę rywalizuje z gospodarzami turnieju o pierwszą lokatę w grupie. Bez względu na wynik ostatniego spotkania, już sam awans do ćwierćfinałów jest dużym osiągnięciem dla GKPS Gorlice.

Gratulujemy Tomaszowi Chmurze i jego podopiecznym dotarcia do tego etapu rozgrywek i trzymamy kciuki za ich kolejne występy w przyszłym sezonie!

Wszystkie mecze turnieju można obejrzeć na platformie YouTube >>>Energetyk Poznań

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama Zapraszamy do oglądania transmisji z wyścigu Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025