Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Wysoka temperatura nie dla nas [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]

Podziel się
Oceń

Weekend przyniesie nam radykalną zmianę pogody. Pożegnamy się z wysoką temperaturą. Stanie się tak w wyniku adwekcji arktycznej masy powietrza.
zdjęcie przedstawia niebo z chmurami
Dziś w trakcie dnia wzrośnie zachmurzenie, będzie chłodniej.

Autor: halogorlice.info/Oliwia Telep

 

Do adwekcji mroźnego powietrza przyczyni się zmiana położenia centrum wyżu, który znajdzie się nad północnym Atlantykiem. Równocześnie z północy przez Morze Białe wędruje do Europy niż.

Chłodny front powiązany z nim dotrze do naszego rejonu w sobotni poranek. Pojawią się wtedy też opady deszczu. Wzrośnie prędkość północno zachodniego wiatru, który w drugiej fazie dnia będzie w porywach dość silny.

Padać w naszym rejonie może też w godzinach wieczornych. Wówczas opad już śniegu miałby charakter konwekcyjny, a rozwojowi komórek opadowych będzie sprzyjała podwyższona pionowa różnica temperatury.

Zachmurzenie w sobotę będzie u nas duże lub umiarkowane.

Temperatura maksymalna została osiągnięta podczas nocy z piątku na sobotę. W północnej części powiatu zobaczyliśmy średnio około 10 stopni, natomiast w południowej około 8.

W sobotnie popołudnie na termometrach zobaczymy średnio 7-9 stopni.

Niedziela przyniesie nam dalszą fazę ochłodzenia przy utrzymującym się w porywach dość silnym północno zachodnim wietrze. 

W trakcie dnia temperatura maksymalna wzrośnie do około 3 stopni w północnej części powiatu, w południowej powinna nieznacznie przekroczyć granice 0. W nocy z soboty na niedzielę w całym rejonie temperatura spadnie poniżej 0.

W niedzielę także możemy spodziewać się opadów śniegu, w tym tych o charakterze konwekcyjnym. Padać powinno głównie w pierwszej fazie dnia, a zachmurzenie będzie duże lub ewentualnie umiarkowane.

Grafika:

- wyliczana wysokość pokrywy śnieżnej w niedzielę 6 kwietnia o 22 UTC.

Miłego dnia!

 

wyliczana wysokość pokrywy śnieżnej w niedzielę 6 kwietnia o 22 UTC

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Nie radzę tam jeździć rowerem w kierunku Klimkówki i spowrotem a szczególnie w dni wolne świąteczne. Kierowcy tam bardzo szybko jeżdżą i ścinają zakręty. Niewiele trzeba i tragedia gotowa. Powinno być tam ograniczenie do 50 km/h i więcej pomiarów radarowych przez Policję. Proszę oznaczyć ten rejon na krajowej mapie zagrożeń jako niebywale niebezpieczny. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 20:20 Źródło komentarza: Tragedia w Ropie. Nie żyje potrącony rowerzysta [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: rowerzysta Treść komentarza: Kierowcy czterech kółek traktują rowery jak zło . . .sam się przekonałem o tym trzy tygodnie temu jak kolo wyprzedził mnie z prawej ( byłem na środkowym pasie na lewo skręcie ) wjechał mim przed koło na szczęście skończyło się prawie dobrze bo żyję . A koleś zobaczył że się zbieram z asfaltu odjechał . Data dodania komentarza: 4.06.2026, 20:13 Źródło komentarza: Tragedia w Ropie. Nie żyje potrącony rowerzysta [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: Pumba Treść komentarza: W nocy w Gorlicach w okolicy Zawodzia- szpitala dwa razy widać było jakiś helikopter Data dodania komentarza: 4.06.2026, 11:35 Źródło komentarza: Wszystkie małopolskie służby szukają helikoptera, który zniknął za radarów [AKTUALIZACJA] Autor komentarza: hmm Treść komentarza: :( Data dodania komentarza: 3.06.2026, 21:32 Źródło komentarza: Są nowe statystyki urodzeń i zgonów. Maj 2026 w liczbach
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego