Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Sobota z kolejnymi opadami śniegu | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info

Podziel się
Oceń

Przed nami kolejny dzień z opadami śniegu, które zwłaszcza w południowej części powiatu bliżej granicy ze Słowacją ponownie będą miały ciągły charakter.
zdjęcie przedstawia ośnieżone drzewo
Dziś znów dostawa białego puchu w powiecie gorlickim

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Nadal będziemy znajdowali się w zasięgu oddziaływania frontu, który ze względu na obecność blokady wyżowej nie jest w stanie przemieszczać się dalej i mówiąc kolokwialnie, utknął w naszej okolicy.

O tym, dlaczego w naszym rejonie jest możliwy ciągły opad śniegu, co ostatecznie się sprawdziło, szerzej opisywałem na początku tygodnia. Jeżeli nie widzieliście tego wpisu, to zachęcam do przeczytania go.

Opadów śniegu możemy spodziewać się u nas praktycznie przez cały dzień, choć najbardziej intensywny opad będzie nam towarzyszył podczas nocy z piątku na sobotę. Wraz z upływem czasu intensywność opadu, przynajmniej w północnej części powiatu, będzie malała. Warunki na drogach i chodnikach ponownie będą trudne. Możliwe będą także przerwy w dostawie prądu.

Temperatura maksymalna osiągnie około 0 stopni w północnej części powiatu, w południowej -2. Duże zachmurzenie sprawi, że unikniemy większego spadku temperatury w nocy.

Wiatr w sobotę będzie umiarkowany lub dość silny z północy. Północny przepływ powietrza będzie sprzyjał opadom w południowej części powiatu ze względu na zjawisko wymuszania orograficznego, które sprzyja lepszej organizacji chmur.

Po nieco słabszych opadach w drugiej fazie soboty w niedzielę nadejdzie kolejna porcja śniegu, powiązana z następnym niżem genueńskim. W tym tygodniu będzie to już 3 tego typu ośrodek. Jest to bardzo niecodzienna meteorologiczna sytuacja, która wynika ze specyficznego położenia doliny geopotencjału, o czym wspominałem na początku tygodnia.

Grafika:

- spodziewana łączna suma opadu w sobotę do 19 CET.

Miłego dnia!

 

Spodziewana łączna suma opadu w sobotę do 19 CET, źródło: wxcharts.com

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia grupę kobiet Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] Uście Gorlickie znalazło się na trasie ogólnopolskiego programu telewizyjnego, który tej wiosny odwiedza różne zakątki kraju. W ramach cyklu „W Polskę jedziemy”, emitowanego w „Halo tu Polsat”, do gminy przyjechała ekipa z Marceliną Zawadzką. Beskid Niski to kolejny przystanek na mapie programu prowadzonego przez byłą Miss Polonię, a obecnie prezenterkę Polsatu.Data dodania artykułu: 09.04.2026 17:54Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 12zdjęcie przedstawia kobietę w okularach mówiącą do mikrofonu 16 lat po katastrofie. Obchody Dnia Pamięci Smoleńskiej w Gorlicach [FOTO] Wczoraj (18 kwietnia) w Gorlicach odbyły się uroczystości upamiętniające 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Obchody zgromadziły przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów oraz mieszkańców, którzy wspólnie oddali hołd ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.Data dodania artykułu: 19.04.2026 10:22Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia fioletowy kwiat Tak będzie w Niedzielę Wielkanocną | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info W Wielkanoc przez Polskę będzie wędrował bardziej aktywny front chłodny. Nie będzie miał on jednak jeszcze wpływu na pogodę bezpośrednio w naszej okolicy. Przed nami zatem stabilny i przede wszystkim ciepły dzień.Data dodania artykułu: 05.04.2026 05:40Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama