Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Po ciężkim wypadku Mateusz walczy o sprawność. Potrzebna pomoc

Podziel się
Oceń

Początkiem marca życie Gorliczanina zmieniło się w jednej chwili. W wyniku poważnego wypadku mężczyzna doznał ciężkich obrażeń, a przez ponad dwa tygodnie pozostawał w śpiączce. Lekarze od początku wskazywali na rozległe uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i podkreślali, że jego stan jest bardzo poważny.
zdjęcie przedstawia mężczyznę w okularach i szaliku
Gorliczanin ucierpiał w wypadku, trzeba Mu pomóc.

Źródło: Zrzutka.pl

 

Mateusz to osoba, na którą zawsze można było liczyć. Zaangażowany, sumienny, z ogromnym sercem do ludzi. Nie rzucał słów na wiatr – jeśli mówił, że pomoże, po prostu to robił. Dziś role się odwróciły. To on potrzebuje wsparcia.

Wypadek odebrał mu to, co dla większości jest codziennością – sprawność, samodzielność i kontakt z otoczeniem. Lekarze od początku byli bardzo ostrożni w prognozach. Nie ukrywali, że potrzebny będzie czas, ale trzeba brać pod uwagę także najtrudniejsze scenariusze.

I wtedy pojawiła się nadzieja. Mateusz wybudził się ze śpiączki. To moment, na który czekali bliscy, znajomi i wszyscy, którzy śledzili jego los.

Wybudzenie to dopiero początek. Teraz zaczyna się najważniejszy i najtrudniejszy etap – powrót do sprawności.

Każdy dzień to ogromny wysiłek, ból i kolejne próby odzyskania kontroli nad ciałem. Przed Mateuszem miesiące intensywnej rehabilitacji neurologicznej, specjalistycznej opieki i leczenia. To proces długi, wymagający i bardzo kosztowny.

Lekarze nie mają wątpliwości – pierwsze miesiące będą kluczowe. Na Mateusza czekają jego najbliżsi. Dzieci, rodzina, przyjaciele i współpracownicy. Wszyscy mają jeden cel – by znów zobaczyć go zdrowego, uśmiechniętego i pełnego energii.

To także moment, w którym widać siłę lokalnej społeczności. Ludzie jednoczą się, by pomóc jednemu z nich wrócić do życia. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację. Koszty są ogromne, a droga do sprawności długa i wymagająca.

Każda wpłata to realna pomoc – kolejny dzień terapii, kolejny krok naprzód. Równie ważne jest udostępnianie informacji, dzięki czemu apel może dotrzeć do kolejnych osób. To właśnie teraz liczy się każdy gest. Mateusz walczy każdego dnia. To maraton, który wymaga siły, determinacji i wsparcia innych.

Znam Mateusza osobiście i trzymam za niego kciuki. Wierzę, że przy wspólnym zaangażowaniu ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie. Mateusz trzymaj się!

Tomasz Stasiowski

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 32°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Toolek Treść komentarza: Nagrywane było telefonem stacjonarnym ?? Taka technologia teraz a nagranie niewyraźne . Chyba po ubraniu jedynie można go poznać . Data dodania komentarza: 1.07.2026, 10:56 Źródło komentarza: Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia. Chciał chyba ładnie pachnieć [FOTO] Autor komentarza: Mewa Treść komentarza: Widać że rodziny lub znajomi tych bandytów próbują ich bronić łapkami w dół jakie to wzruszające Data dodania komentarza: 1.07.2026, 09:59 Źródło komentarza: Czytelnik zarejestrował nietypowe zachowanie osób. Czy to domniemani napastnicy z Lipinek? [VIDEO] Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Ewidentnie widać że to ćpuny i alkoholicy z patologicznych "rodzin" Którzy myślą że wszystko im wolno i prawo ich nie obowiązuje...Ale tak to już jest jak jeden z "rodziców" to złodziej i ćpun a drugi z "rodziców" to bezdomny alkoholik... Wszyscy w Gorlicach wiedzą kim jest ta parka i co maja na sumieniu. Jak zostaną zamknięci ( mam nadzieję i nie tylko ja) to miasto na jakiś czas będzie miało spokój od pary życiowych nieudacznikow którzy z " przytupem " wkroczyli w dorosłe życie a raczej do cel więziennych. WLASNIE ROZPOCZELI SWOJE KARIERY... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 09:54 Źródło komentarza: Czytelnik zarejestrował nietypowe zachowanie osób. Czy to domniemani napastnicy z Lipinek? [VIDEO] Autor komentarza: Klijentka Treść komentarza: Co się dzieje z tymi ludźmi wczoraj Pan zaatakował chłopaka z psem na syczy bo wszędzie z nim do sklepu. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 08:20 Źródło komentarza: Napad na nastolatka w Lipinkach. Policja prowadzi szeroko zakrojone działania
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego