Pierwsza część opadu powinna dotrzeć do nas w pierwszej części nocy znad Słowacji. Obecnie przed 23 układ konwekcyjny cechuje się aktywnością elektryczną. Możliwe, że u nas także zagrzmi, gdyż nadal występują u nas dość dobre warunki.
Opad pochodzenia konwekcyjnego może spaść w naszym rejonie także w okolicy południa. To właśnie wtedy ma nastąpić wyparcie ciepłego powietrza. Szansa na wyładowania będzie wtedy nieduża, lecz na trasie komórek możemy spodziewać się intensywnego opadu deszczu.
Temperatura maksymalna osiągnie około 15 stopni w północnej części powiatu, w południowej 13. Najcieplej będzie rano.
Po południu na termometrach może nie być nawet 10 stopni. Zachmurzenie w trakcie dnia będzie duże lub umiarkowane.
Wiatr po przejściu frontu będzie dość silny z północnego zachodu. Dodatkowo obniży to odczuwalną temperaturę.
Grafika:
- zarejestrowane wyładowania atmosferyczne w poniedziałek do godziny 22.55 CEST.
Główna aktywność burzowa skupiała się na terytorium Czech i Słowacji.
Źródło Blitzortung.
Miłego dnia!







Napisz komentarz
Komentarze