Według pierwszych informacji ogień pojawił się w piwnicy oraz kotłowni domu.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb około godz. 9.55. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej, jednak sytuacja okazała się na tyle poważna, że rozpoczęto dysponowanie dodatkowych sił i środków z terenu gminy Moszczenica oraz okolicznych miejscowości.
Strażacy prowadzą obecnie działania gaśnicze i starają się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na kolejne części budynku.
Na miejscu pracują zarówno jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic. Akcja cały czas trwa, a sytuacja jest monitorowana przez dowodzących działaniami ratowniczymi.
Na ten moment nie ma oficjalnych informacji o osobach poszkodowanych ani o skali zniszczeń.
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo pracowity dla służb ratunkowych w regionie. Wcześniej strażacy interweniowali również przy pożarze maszyny w hali produkcyjnej w Jankowej. Teraz kolejne zastępy walczą z ogniem w Staszkówce.
Więcej informacji dotyczących sytuacji w Staszkówce powinno pojawić się po zakończeniu działań gaśniczych.






Napisz komentarz
Komentarze