Ostatecznie tak się stało, do czego przyczyniło się duże zachmurzenie, które utrzymywało się dłużej względem wyliczeń modeli. Przez to wzrost energii był niższy, co przełożyło się na brak komórek w naszej części województwa.
We wtorek ponownie będzie szansa na to, że u nas popada oraz zagrzmi. W dalszym ciągu będzie napływało cieplejsze powietrze zasobne w wilgoć.
Popadać oraz ewentualnie zagrzmieć mogło u nas już podczas drugiej części nocy z poniedziałku na wtorek.
Tak czy inaczej, największa szansa na burze przypadnie na drugą część dnia. Dotyczy to w szczególności południowej części powiatu, gdzie swoje trzy groszy zawsze dorzuca ukształtowanie terenu.
Dużo będzie zależało od ostatecznego wzrostu energii. Modele nie są co do tego zgodne, wpływ na wzrost będzie miało także zachmurzenie, które może utrzymać się dłużej i byłoby pozostałością po możliwych nocnych opadach.
Na trasie burz głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu. Lepiej rozbudowane komórki mogą generować opad gradu, może także mocniej powiać.
Temperatura maksymalna osiągnie około 25 stopni w północnej części powiatu, w południowej 23.
Wiatr będzie umiarkowany lub słaby.
Grafika:
- spodziewany wzrost energii CAPE we wtorkowe popołudnie. Jest to wyliczana wersja modelu ICON z mniejszym wzrostem.
Miłego dnia!




Napisz komentarz
Komentarze