Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAUTO-GAZ Nikodem Groń - montaż i serwis samochodowych instalacji LPG - benzyna, diesel
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Orion Engineered Carbons Sp. z o.o. - Jasło, ul. 3 Maja 83 - oferta pracy

Wielkie Odkrywanie Małopolski z finałem w Sękowej

Podziel się
Oceń

W ostatni piątek (30.09) w Sękowej odbyły się Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki oraz gala finałowa XVII Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Do Sękowskiego Dworu zjechali goście związani z turystyką i promowaniem najciekawszych miejsc w naszym regionie.

Gmina Sękowa nie przypadkowo była organizatorem gali. Rok temu to właśnie Sękowa zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie, jako „miejsce niezwykłe” i jej przypadła też rola gospodarza tegorocznej imprezy. Tegoroczny plebiscyt okazał się bardzo łaskawy dla naszego rejonu, bowiem aż osiem nagród trafiło do naszego powiatu.

Celem plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski” jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych projektów zachęcających do odwiedzenia regionu. Kapituła Plebiscytu, obradująca pod przewodnictwem marszałka województwa Jacka Krupy, przyznała nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach. Za największą atrakcję turystyczną w bieżącym roku uznany został Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. W kategorii Małopolska Osobowość Turystyki najwyższą lokatę zdobył założyciel skansenu, Kazimierz Dudek.
- Muszę przyznać, że jest to wielka niespodzianka. Myślałem, że może skansen zostanie zauważony, ale o pierwszym miejscu i to podwójnym nie myśleliśmy. To wielkie uznanie dla historii przemysłu naftowego w Gorlicach, z którym jestem związany od najmłodszych lat – powiedział nam Kazimierz Dudek, założyciel skansenu.

W kategorii „Smacznie i z tradycją” wyróżnienie otrzymał Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „U Zosi” w Zdyni. Wyróżnienie odebrała Zofia Szarawara, która od początku prowadzi ośrodek.

- Dla naszych gości serwujemy kuchnię tradycyjną. Jesteśmy w trakcie rozbudowy naszej bazy. Pojawiają się u nas goście z Polski i z zagranicy. Nasz ośrodek upodobali sobie też znani aktorzy – mówi Zofia Szarawara, właścicielka ośrodka.
Zdaniem Kapituły najbardziej atrakcyjny wypoczynek na wsi oferuje Agroturystyka Malowane Wierchy w Gładyszowie, bo ona zdobyła pierwsze miejsce w tej kategorii. Nagrodę odebrała pani Sylwia Pach, właścicielka Malowanych Wierchów. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Chatka na Wołowcu pani Anny Dobrowolskiej. Nagrodę im. dra Mieczysława Orłowicza dla najlepszego przewodnika turystycznego otrzymała przewodnik po kościele p.w. Michała Archanioła w Binarowej pani Małgorzata Nalepa.

Najważniejsza nagrodę czyli  Grand Prix Marszałka Województwa Małopolskiego oraz symboliczny czek na kwotę 50 tysięcy zł dla zwycięskiego „miejsca niezwykłego” – Miasta Gorlice – odebrał, z rąk Leszka Zegzdy burmistrz Rafał Kukla. Wyróżnione w tej kategorii otrzymał także Szymbark w Gminie Gorlice. W następnym roku Gorlice będą organizatorem gali i podsumowania plebiscytu
W trakcie gali wręczono także wyróżnienia osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki.

Organizatorami plebiscytu jest Województwo Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Gazeta Krakowska, TVP Kraków oraz Radio Kraków.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaWyższa Szkoła Biznesu National - Louis University w Nowym Sączu - UWOLNIJ Z NAMI SWÓJ POTENCJAŁ - studia I, II stopnia oraz podyplomowe - PRAWO - PSYCHOLOGIA - ZARZĄDZANIE - INFORMATYKA
Reklama
Reklama Wyższa Szkoła Biznesu National - Louis University w Nowym Sączu - UWOLNIJ Z NAMI SWÓJ POTENCJAŁ - studia I, II stopnia oraz podyplomowe - PRAWO - PSYCHOLOGIA - ZARZĄDZANIE - INFORMATYKA