Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Artykuły

Usiąść, odpocząć, Ale gdzie?
Usiąść, odpocząć, Ale gdzie?

Plac zabaw w Parku Miejskim w Gorlicach istnieje kilkadziesiąt lat, korzystały z niego dzieci kilku pokoleń. Przez lata nic się na nim nie zmieniało, te same urządzenia: kultowe huśtawki w kształcie łódek, piaskownica, w której było zawsze więcej patyków, liści z okolicznych drzew oraz kapsli z piwa niż samego piasku, a także żeliwne huśtawki nie przymocowane w ogóle do podłoża przez co były raz po raz przewracane przez podpitych  chuliganów. Taki obraz tego miejsca rozrywki dziecięcej pamięta każdy rodowity gorliczanin.  Teraz jest lepiej, ale nie do końca.

30.05.2011 05:32
Pamięci Szkoły Pedagogicznej
Pamięci Szkoły Pedagogicznej

Liceum Pedagogiczne w Gorlicach obchodziłoby w tym roku 65-lecie działalności. Choć zniknęło z edukacyjnej mapy Gorlic w 1969 roku, swój jubileusz uroczyście świętowała. Wszystko za sprawą absolwentów na czele z Zofia Sową, którzy  zorganizowali Zjazd Absolwentów.Swój udział w tym wydarzeniu ma także starosta Mirosław Wędrychowicz i Starostwo Powiatowe w Gorlicach poprzez sfinansowanie wydawnictwa o liceum i tablicy pamiątkowej, a także pomoc organizacyjną przy zjeździe.

29.05.2011 06:35
Masz pomysł? Działaj! Weź dotację.
Masz pomysł? Działaj! Weź dotację.

W Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach trwa właśnie druga edycja Kursu Przedsiębiorczości dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. Po zakończeniu szkolenia świeżo upieczeni przedsiębiorcy mogą otrzymać aż 15 tysięcy złotych na swój biznes.

29.05.2011 06:00
Jarmark Pogórzański otwarty!
Jarmark Pogórzański otwarty!

Gdyby się ktoś pytał, czy już otwarty? Odpowiedź brzmi: Tak, od dziś, od godz. 14.00! Wystartował najnowszy obiekt handlowy w Gorlicach -  Jarmark Pogórzański. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji dla przybyłych gości, którzy mimo niepewnej pogody, stanęli na wysokości zadania i tłumnie zapełnili halę spełniającą dziś rolę widowiskowej. To potwierdziło funkcjonalność nowego obiektu przy ul. Bieckiej 64. Gospodarzom życzymy wielu klientów i samych udanych imprez, takich jak ta. Zobacz fotorelację z imprezy - kliknij więcej.

27.05.2011 23:00
Kłamstwo ma krótkie nóżki
Kłamstwo ma krótkie nóżki

Coś niepokojącego dzieje się w głowach gorlickich nastolatek, można odnieść wrażenie, iż uznały one, że bycie ofiarą napadu jest bardzo trendy. Swoim pomysłami na zaistnienie wprowadzają one sporo zamieszania. Niespełna dwa dni temu gorlicka policja apelowała  do mieszkańców Gorlic o informacje w sprawie usiłowania dokonania rozboju na osobie 16-latki. Jak wynikało z informacji policji, 13 maja 2011 roku około godziny 9.00 w Gorlicach, w rejonie kładki nad potokiem Stróżowianka, pomiędzy ulicami Konopnickiej i Słowackiego dwóch młodych mężczyzn usiłowało dokonać rozboju na młodej dziewczynie. Sprawcy widząc nadchodzącego mężczyznę wepchnęli dziewczynę do potoku i uciekli. W dniu wczorajszym w odpowiedzi na apel policji do powiatowej komendy policji w Gorlicach zgłosił się naoczny świadek zdarzenia.

27.05.2011 17:52
Nauka to podstawa
Nauka to podstawa

8 czerwca będzie miał miejsce Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy wraz z partnerami Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego (MPKU). Szkoły, instytucje i firmy zajmujące się edukacją mogą wziąć w nim udział organizując tego dnia nieodpłatne szkolenia, warsztaty, doradztwo lub inne działania promujące ideę uczenia się przez całe życie (z ang. Life Long Learning). Nowe Trendy, jako czynny partner MPKU, postanowiły przyłączyć się do tej inicjatywy organizując warsztaty „Gramy w przedsiębiorczość – rekiny i narybek”. Ich celem jest wspólna gra w przedsiębiorczość podczas której młodzi ludzie będą mogli uczyć się od doświadczonych przedsiębiorców. Ci drudzy będą mieli okazje zobaczyć jak na prowadzenie interesów i inwestowanie patrzy młodzież i też się od niej uczyć.

27.05.2011 14:34
Otwarcie Jarmarku Pogórzańskiego
Otwarcie Jarmarku Pogórzańskiego

Jarmark Pogórzański otwiera swoje podwoje! Już w sobotę 28 maja wszyscy chętni będą mogli zobaczyć efekty wielomiesięcznych prac firmy Gambit - inwestora jarmarku. Jak już wszystkim wiadomo, jarmark będzie połączeniem galerii z placem targowym. Otwarcie obiektu przewidziano na godz. 14.00, ale sobotnie atrakcje to nie koniec weekendowych imprez na obiektach Jarmarku, ponieważ organizatorzy zapraszają również na niedzielę, kiedy odbędzie się Dzień Dziecka. Zapoznaj się z programem imprezy.

27.05.2011 07:42
Turniej pamięci zakończony
Turniej pamięci zakończony

Dobiegł końca III Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Marka Stasiowskiego. . W dwudniowej rywalizacji najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy turnieju Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach,  grająca w składzie Mateusz Prorok, Dawid Juruś, Kamil Trojanowicz, Paweł Piecuch, Kamil Górski, Konrad Grela, Damian Majcher, Fabian Bania, Dominik Brzeziński, Drąg Daniel. Drużynę prowadził p. Łukasz Niedziela. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach. Turniej poświęcony był pamięci wieloletniego nauczyciela tej szkoły - Marka Stasiowskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michal Berecky z Bardejova, królem strzelców - Kamil Trojanowicz (ZSZ Gorlice) a bramkarzem - Dawid Juruś (ZSZ Gorlice). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wyników - kliknij więcej.

26.05.2011 13:13
Wsiąść do pociagu byle jakiego
Wsiąść do pociagu byle jakiego

Już ponad 1000 osób zdeklarowało udział w wirtualnym wydarzeniu  odbywającym się na jednym z portali społecznościowych. Wydarzenie nosi nazwę  „REAKTYWACJA DWORCA KOLEJOWEGO W GORLICACH !!!!" Twórca strony w jej opisie napisał: „Strona stworzona po to aby udowodnić pewnym ludziom w mieście.. jak duże jest zapotrzebowanie mieszkańców na połączenia kolejowe... Jesteśmy ciemną dziurą na mapie kraju do której praktycznie nie ma jak się dostać...  

26.05.2011 09:52
Tęsknota pod mikroskopem
Tęsknota pod mikroskopem

Tęsknota pod mikroskopem - debiut  poetycki Zofii Rzący Tęsknota jest tym doświadczeniem, w którym przejawia się  nasza najbardziej intymna, a zarazem najgłębsza więź ze światem i innymi ludźmi. Za czym w życiu tęsknimy? Czy za  tym, co minęło,  za drugim człowiekiem, za nieznanym, a może  za Bogiem?  Ten, kto tęskni, jest zawsze w pewien sposób samotny, a uczucie braku, nieobecności bliskiej osoby lub miejsca, zmusza nas do refleksji i uwrażliwia na poezję i tajemnicę. Czasem,  tak naprawdę,  nie wiemy, za czym tęsknimy i ten rodzaj niepokoju zdaje się najbliższy doświadczeniom określanym mianem uczuć metafizycznych. To szczególne  usytuowanie wobec własnej przeszłości oraz  więź z osobami, których z różnych powodów z nami nie ma, stanowi o unikatowym charakterze naszej  egzystencji.  Z tęsknoty rodzi się  potrzeba kontaktu -  powrotu i spotkania, ale też pragnienie ujęcia rzeczy w adekwatne słowa, a więc  utrwalenia obrazów  i sensów. Dlatego tęsknota tak często wyraża się w sztuce.

26.05.2011 09:23
Przedszkolaki Rodzicom
Przedszkolaki Rodzicom

Przedszkole sióstr Felicjanek przy ulicy Krasińskiego zorganizowało piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy. Pociechy zaprosiły zarówno kochane mamusie jak i tatusiów. O godzinie 15:30 licznie przybyli wszyscy zaproszeni goście do przepięknego ogrodu przy przedszkolu. Siostry zaprosiły na wstępie do obejrzenia przedstawienia teatralnego, po którym odbyła się część oficjalna. Przedszkolaki z uśmiechem na buziach zaśpiewały piosenki i powiedziały wiersz, którego wcześniej uczyły się w grupach ze swoimi Paniami wychowawczyniami. Radość rodziców była ogromna i nie jedna łza w oku pewnie się zakręciła. By w żołądku pusto nie było, można było zjeść pieczoną kiełbasę oraz mnóstwo przeróżnych ciastek i owoców. Nikomu niczego nie zabrakło.

26.05.2011 08:10
Nie ma jak u mamy
Nie ma jak u mamy

Ona jedna dostrzegała w durnym świecie tym jakiś ład, własną piersią dokarmiała oczy mlekiem zalewała. Wychowała, jak umiała, a gdy wyjrzał już człek na świat, wziął swój los w ręce swe i nie w głowie mi było że: Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd. Nie ma jak u mamy cichy kąt, ciepły piec. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, jego rzecz.

26.05.2011 07:49
Tydzień sportu
Tydzień sportu

Tydzień pomiędzy 26 maja a 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka) jest wpisany w kalendarz imprez jako Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego  organizowana jest XVII już edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011. Jak co roku przyświeca jej idea propagowania zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce, do której przyłączenia zachęcamy również wszystkich gorliczan niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej.

25.05.2011 18:14
Delfiny na stadionie
Delfiny na stadionie

Wielu rodziców zastanawia się nad dyscypliną sportu, którą mogłyby bezpiecznie uprawiać ich dzieci. Niewątpliwie pływanie jest jedną z najczęściej polecanych dzieciom form aktywności. Sprzyja równomiernemu rozwojowi, pełni funkcje zdrowotne, korekcyjne i rekreacyjne. Na gorlickim basenie działa szkoła pływania DELFIN, która oprócz prowadzenia zajęć na basenie zapewnia również dobrą zabawę dla dzieci i ich rodziców poza pływalnią. 24 maja zorganizowała na bocznej płycie stadionu OSiR dziewiąty już Piknik Rodzinny dla swoich klientów, który był doskonałą okazją do integracji dla rodziców i beztroskiej zabawy dla młodych pływaków.

25.05.2011 14:35
Dopóki piłka w grze...
Dopóki piłka w grze...

Trwa III Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Marka Stasiowskiego. Impreza jest rozgrywana na obiekcie OSiR w Gorlicach, przy ul. Sienkiewicza (na bocznej płycie boiska) dziś i jutro. Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach. Turniej poświęcony jest pamięci wieloletniego nauczyciela tej szkoły - Marka Stasiowskiego, przyjacielowi młodzieży, którego większość pracy pedagogicznej była poświęcona dzieciom niepełnosprawnym. Tak jak On organizował i uczestniczył w imprezach sportowych, tak Jego szkoła, chce podtrzymać pamięć o Nim, organizując już trzeci rok z rzędu, imprezę Jego imienia. Zapraszamy do odwiedzenia stadionu i kibicowania młodym piłkarzom. Wyniki i zdjęcia po pierwszym dniu - kliknij więcej.

25.05.2011 10:41
Bo zupa była za słona
Bo zupa była za słona

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach informuje, że rozpoczyna swoją działalność "Punkt Poradnictwa Specjalistycznego dla osób doznających przemocy z terenu powiatu gorlickiego". Jest on odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej w zakresie udzielania szerokiego wsparcia ofiarom przemocy domowej. Siedziba Punktu znajduje się w budynku Spółdzielni Rzemieślniczej przy ulicy Piłsudskiego 8, II piętro, pokój nr 25. Punkt Poradnictwa Specjalistycznego jest elementem realizowanego przez PCPR projektu systemowego pn. "Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego też wszystkie formy poradnictwa są udzielane BEZPŁATNIE wszystkim osobom doznającym przemocy.

25.05.2011 10:34
Mechaniki - Omega 2-0 (walkower)
Mechaniki - Omega 2-0 (walkower)

24.05.2011 20:42
Goń się leszczu
Goń się leszczu

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Rozdział 4 INNE PRAWA I OBOWIĄZKI POSŁÓW I SENATORÓW art. 23 pkt 1) Poseł i senator tworzy biuro poselskie, senatorskie lub poselsko-senatorskie w celu obsługi swojej działalności w terenie. Idea stworzenia przez posła, biura poselskiego wiąże się przede wszystkim z ułatwieniem kontaktu wyborcom z posłem. Posłowie mają dowolność przy wykorzystywaniu swojego biura poselskiego pod warunkiem, że celem będzie zawsze obsługa swojej działalności w terenie.

24.05.2011 11:41
Zmiany w PUP
Zmiany w PUP

Trwa termomodernizacja budynku w którym mieści się m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach. Obiekt pięknieje z zewnątrz. Zmienił się także wewnątrz. Za sprawą przeprowadzonego w ubiegłym roku remontu powstało  nowoczesne Centrum Aktywizacji Zawodowej, gdzie w sposób wygodny obsługiwani są klienci Urzędu w zakresie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Termomodernizacja w którym mieści się m.in. PUP kosztować będzie 864 tys. zł, a zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.

24.05.2011 10:19
Gorlicki Bowling News
Gorlicki Bowling News

Kończy się faza grupowa rozgrywek o Tytuł Gorlickiego Mistrza Bowlingu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "Club 10" grająca w składzie: Mariusz Mika, Kuba Rogulski, Artur Przybyłowicz, Grzegorz Wielopolski, Tomasz Gawron, Marcin Gucwa. Za nimi uplasowały się drużyny "Gorlice TV", "Amatorka" i "Brygada RR". Wymienione ekipy rozegrają między sobą gry półfinałowe. Zanosi się na ciekawą rywalizację - skład par półfinałowych: Club 10 - Brygada RR (poniedziałek 22.00), Gorlice TV - Amatorka (wtorek 21.00).W rywalizacji indywidualnej na pierwszym miejscu znalazłby się Przemysław Lichwała, gdyby rozegrał więcej niż 2 gry. Uwzględniając zapis regulaminu, pierwsze miejsce zajmuje Mariusz Mika ( 16 gier - średnia 148,9 pkt ).

24.05.2011 05:36
Amatorka - Omega 2-0
Amatorka - Omega 2-0

24.05.2011 05:21
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023