Guilherme Henrique Da Silva i Santiago Alejandro Casallas Zuluaga. Glinik wzmocniony na wiosnę.

• 16.03.2019, 15:25 (aktualizacja 17.03.2019, 19:51)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Piłkarze Glinika Gorlice zainaugurowali rundę wiosenną IV ligi piłki nożnej. Po przerwie zimowej klub wzmocnił się dwoma południowoamerykańskimi nabytkami.

Glinik Gorlice - Watra Białka Tatrzańska 2:0 (0:0)

bramki: Szary 57', Krzysztoń 60'

Gorliczanie dobrze rozpoczęli rundę wiosenną, wygrywając na własnym stadionie z wyżej notowaną drużyną z Białki Tatrzańskiej.

W składzie pojawiło się dwóch obcokrajowców, Kolumbijczyk, Santiago Alejandro Casallas Zuluaga i Brazylijczyk, Guilherme Henrique Da Silva.

Pierwszy z nich wyszedł do gry w podstawowym składzie i asystował przy pierwszym golu, którego autorem był Marcin Szary. Kolumbijczyk, wykonując rzut wolny z narożnika boiska, dośrodkował piłkę w pole karne, tam futbolówkę do siatki strącił Marcin Szary, dając prowadzenie drużynie gospodarzy.

3 minuty później było już 2:0 dla Glinika, z rzutu różnego dośrodkowywał Kacper Kukla, piłka trafia przed pole karne i wylądowała na głowie Łukasza Krzysztonia, ten precyzyjnym strzałem skierował ją ponownie do siatki Watry.

W 78 minucie ligowy debiut zaliczył drugi z nowych nabytków Glinika, Brazylijczyk Guilherme.

W ostatnich minutach spotkanie drużyna gości starała się odrobić straty, jednak jej ataki były nieskuteczne. Glinik kończył mecz w dziesiątkę, czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymał Łukasz Krzysztoń.

Tabela IV ligi, grupa: małopolska (wschód)