Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaRestauracja Galicja już otwarta, Klęczany 213 - Przyjdź, poczuj smak i atmosferę!
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

Szymon Łukaszczyk najlepszy podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

Podziel się
Oceń

Zakończyły się zmagania kierowców biorących udział w 6. Wyścigu Górskim Magura Małastowska, jaki w ostatni weekend odbywał się w okolicach Małastowa.
Szymon Łukaszczyk najlepszy podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

Autor: fto. UMA - Agnieszka Wołkowicz

W niedzielne przedpołudnie Beskid Niski przywitał kibiców i zawodników startujących w 6 Wyścigu Górskim Magura Małastowska słoneczną pogodą. Na liście startowej 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 60 kierowców. Dwa przedpołudniowe podjazdy treningowe odbyły się bez większych problemów, jeśli nie liczyć wywieszonej czerwonej flagi i przerwy w podjeździe po niegroźnej kolizji Mitsubishi Lancera Marcina Dopierały. W obu podjazdach treningowych najszybciej pojechał Andrzej Szepieniec ( Mitsubishi Lancer). Szczególnie pasjonujący przebieg miał drugi trening; pod nieobecność Szymona Łukaszczyka (Mitsubishi Lancer EVO V AMS), wczorajszego zwycięzcy zawodów, czołowa trójka: Szepieniec, Dubai ( Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Waldemar Kluza ( Skoda Fabia) zmieścił, się w połowie sekundy!

Pierwszy podjazd wyścigowy poza awarią Radosława Ćwięczka i sprowadzenia jadących za nim kierowców do startu celem powtórzenia podjazdu przebiegał bez problemów do chwili, kiedy jadący Mitsubishi Lancerem z numerem 15 Karol Krupa na szczycie Magury Małastowskiej wypadł z trasy, uderzając wcześniej w barierę energochłonną. Interweniowały wszystkie służby ratownicze, kierowcę przewieziono do szpitala w Gorlicach, gdzie udzielono mu pomocy.

Po trwającej ok. 1,5 godziny przerwie wznowiono wyścig, na starcie stanęli czterej kierowcy najmocniejszych aut z Grupy Supercars.

Pierwszy startujący po przerwie, dominujący w ten weekend Szymon Łukaszczyk pobił swój własny, pobity wczoraj rekord trasy, przejeżdżając 3610 m w 1:41,681, czyli o sekundę szybciej! Średnia prędkość rekordzisty ( wczoraj także pobił rekord prędkości, jadąc nawet 249 km/h) wyniosła 128 km/h. Na miejscu drugim zameldował się Kluza, który stracił do Łukaszczyka 2,5 sekundy. Trzeci, prawie z identycznym czasem jak Kluza był Tomasz Myszkier. Wśród samochodów napędanych na jedną oś, ponownie najszybszy był Gabriel Kubit ( Honda Integra).

W drugim podjeździe wyścigowym, pierwsze rozstrzygnięcie niedzieli nastąpiło w grupie N, w której Zakopiańczyk Kamil Strama był szybszy od swojego krajana, Konrada Bieli. Na miejscu trzecim sklasyfikowano Herbiego. Wszyscy jeżdżą Mitsubishi Lancerami. W grupie A najszybszy okazał się Roman Baran ( Mitsubishi Lancer), wyprzedzając Roberta Sługockiego ( Mitsubishi Lancer) i Marcina Wilusza ( Honda Civic). Grupy narodowe A/PL i E 0 to wygrane Jacka Madziary ( Subaru Impreza Ra) i Pawła Frączka ( Honda Civic Type R).

W kluczowym dla wyników wyścigu, przed startem najmocniejszych aut na trasie pojawił się drobny deszcz. Mimo wygranej w podjeździe Andrzej Szepieniec nie zdołał nadrobić straty do Szymona Łukaszczyka, zajmując ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Dubai. W tzw. ośce wygrał Gabriel Kubit, GSMP Historyczne po raz kolejny wygrał Marcin Kacperek.

W rozgrywanej równolegle 2 Rundzie amatorskiego Pucharu Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich w R 1 znakomicie poradziła sobie Angelika Mróz, w R 2 Łukasz Wajs a w R 3 Grzegorz Krzemień.

Wszyscy zawodnicy i kibice, którzy pojawili się na wyścigu, chwalili gościnność okolicznych mieszkańców.

Małgorzata Małuch – wójt Gminy Sękowa: Sport samochodowy, któremu towarzyszą ogromne emocje, także może być elementem promocji naszej wyjątkowo bogatej w zabytki architektury i atrakcji przyrodniczych gminy. Aż 11 obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej, w tym kościółek w Sękowej i cerkiew w Owczarach wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, czy Siary – pierwsze miejsce na świecie, w którym wydobywano ropę naftową to nie jedyne atrakcje naszego regionu, nastawionego na całoroczną turystykę.
 

Szczegółowe wyniki nieoficjalne znajdują się na stronie www. wyniki-online.pl

materiał nadesłany


Napisz komentarz

Komentarze

KoKo 30.06.2019 22:38
Przyjechali, zniszczyli drogę, odjechali i tyle nam z tego. Widzieliscie jak wygląda ostatnia agrafka przed przełęczą? Mnóstwo natarganego żwiru. KTO TO TERAZ POSPRZĄTA?

lee child 24.06.2019 18:34
na szczycie magury powiadasz, dziwnie ten szczyt magury małastowskiej jest nisko położony,,,

ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? U nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych! Umów wizytę - tel. 510 500 802, Gabinet "Więcej słyszeć", Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia kilka osób na podium Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] W Hali Sportowej OSiR w Gorlicach odbyła się VII Drużynowa Spartakiada Wolontariatu, która po raz kolejny zgromadziła młodych, pełnych energii uczestników z całego powiatu gorlickiego. W sportowej atmosferze rywalizowało aż 12 zespołów, a emocji, uśmiechów i ducha współpracy nie brakowało od pierwszych do ostatnich konkurencji.Data dodania artykułu: 23.10.2025 12:48Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 45zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] W sobotnie popołudnie w Klęczanach odbyło się uroczyste otwarcie restauracji Galicja – miejsca doskonale znanego mieszkańcom regionu, które do tej pory kojarzone było przede wszystkim jako renomowany dom weselny. Obiekt, wielokrotnie nagradzany za wysoką jakość obsługi i wyjątkowy klimat, od dziś działa również jako restauracja, otwierając swoje podwoje dla wszystkich miłośników dobrej kuchni.Data dodania artykułu: 18.10.2025 20:52Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia parę na scenie Firma o gorlickich korzeniach ze statuetką Luksusowej Marki Roku 2025 Luksusowa Marka Roku trafiła w tym roku do firmy o gorlickich korzeniach. Gala wręczenia prestiżowych wyróżnień odbyła się 18 października 2025 roku w eleganckich wnętrzach warszawskiego Hotelu Renaissance Warsaw Airport.Data dodania artykułu: 22.10.2025 21:11Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
Reklama15, 16 listopada 2025 - Ekspedycja Słodkości, Ekspedycja Orientalna, DARMOWE DMUCHAŃCE - Arena Gorlice
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
ReklamaMarmed i słyszę - ZAPISY NA BEZPŁĄTNE APARATY SŁUCHOWE - ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66, 501 700 244