Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Piątek. Krzywa nie wypłaszcza się, dziś 657 nowych przypadków w kraju. Kolejnych pięciu zakażonych w Gorlickim. (AKTUALIZACJA godz. 14.08)

Podziel się
Oceń

Najważniejsze komunikaty w jednym miejscu. 31 lipca 2020 >>>

 

godz. 14.08

Gorlicki Sanepid podał informację o pięciu kolejnych przypadkach w naszym powiecie.

Aktywnie zakażonych jest 37 osób -  z czego jedna osoba przebywa w izolatorium, trzy osoby są hospitalizowane,  a 33 osoby z dodatnim wynikiem przebywa w izolacji domowej. Ogółem w powiecie gorlickim potwierdzonych jest 46 zakażeń, z czego dziewięć osób to ozdrowieńcy.
Aktualnie w powiecie gorlickim kwarantanną objętych jest 299 osób, aktualnie nikt z mieszkańców naszego powiatu nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym.

 


Podsumowanie 31 lipca >>> godz. 10.33 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 45 688/1 716 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dziś 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w Małopolsce 77 nowych i potwierdzonych zakażeń, to 31 kobiet i 46 mężczyzn w wieku od 1 roku do 87 lat, w tym 20 osób z powiatu nowosądeckiego, 6 osób z Nowego Sącza, dwie z powiatu limanowskiego i jedna z powiatu tarnowskiego. Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób, z czego 1681 to ozdrowieńcy. W ciągu doby wykonano ponad 35,1 tys. testów na koronawirusa.

 

 


Komunikat gorlickiego Sanepidu:

>>> Ważne! Sanepid szuka uczestników mszy w gorlickiej Bazylice i kościele w Ropie.


godz. 10.33

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 3 do 83 lat, z powiatu limanowskiego i myślenickiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby), oraz Krakowa i powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1681 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 59 do 79 lat z powiatów: suskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 64.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 10.30

Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

śląskiego (227),

mazowieckiego (104),

małopolskiego (77),

wielkopolskiego (59),

dolnośląskiego (35),

łódzkiego (30),

podkarpackiego (28),

lubelskiego (20),

kujawsko-pomorskiego (17),

pomorskiego (15),

opolskiego (13),

lubuskiego (11),

warmińsko-mazurskiego (9),

podlaskiego (6),

zachodniopomorskiego (4),

świętokrzyskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 45 688/1 716 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

godz. 10.00

 


Napisz komentarz

Komentarze

Piot 01.08.2020 17:29
Holenderski rząd zdecydował, że wycofuje się z zalecania obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Uznano bowiem, że nie ma dowodów na ich skuteczność, a nieumiejętne używanie maseczek tylko zwiększa zagrożenie zarażenia koronawirusem.

Nik 31.07.2020 23:16
Ludzie nie mają szacunku do drugiego człowieka ,jadąc dzisiaj do Rzeszowa autobusem może cztery osoby miało założona maseczkę ,nawet kierowca co ma styczność z tyloma pasażerami dziennie nie nosi Nik

~~~~ja 01.08.2020 09:33
Akurat kierowca nie ma obowiązku i słusznie, bo nie wyobrażam sobie aby ktoś musiał oddychać 8h dziennie (albo i dłużej) przez maseczkę i prowadził autobus. Wyobrażasz sobie co by się stało gdyby zasłabł?

krol 31.07.2020 20:05
czytam te komenty to mysle ze ludziska maja we lbie jak za czasow krola sasa jaka zaraza!!!!!!!!!!!

RW 31.07.2020 17:35
Mam prośbę do Redakcji. Proszę zwrócić uwagę gorlickiemu sanepidowi aby (jak robi to np sanepid Nowy Sącz) podawał aktywne przypadki w rozbiciu na gminy a nie tylko dla powiatu. Nie rozumiem w jakim celu sanepid ukrywa informację na ten temat.

Ami 01.08.2020 12:52
Dokładnie , do niektórych może dotrze wtedy że środki bezpieczeństwa to nie zamach na konstytucje lub ich wolność tylko realna potrzeba. Skończy się gadanie aa tam u nas tego nie ma. Poza tym fakt- wszystkie inne powiaty podają dokładnie umiejscowienie ognisk a u nas im więcej zarażonych tym bardziej lakoniczne informacje.

Wyz 01.08.2020 15:02
Popieram.

Xxx 31.07.2020 16:24
Czy osobami dodatnimi są pracownicy stadniny koni w regetowie ? Dlaczego nie ma informacji z jakiej gminy ?

Proboszcz 31.07.2020 15:46
Jeszcze Koronawirus musi wybić w Gorlicach, by ludzie się opamiętali. Populacja (31.12.2019) • liczba ludności • gęstość 27 357[1] 1161,16 os./km²

xyz 31.07.2020 15:45
Znowu brak dokładnej informacji skąd te "przypadki"?

Xxx 31.07.2020 15:27
Więcej informacji na temat kolejnych nowych przypadkach?

.... 31.07.2020 15:04
Sąd w Kościanie wydał przełomowy wyrok w kwestii mandatów za brak maseczek. Zdaniem sądu rządowe rozporządzenie było niekonstytucyjne i nie można wymuszać na zdrowych obywatelach zakrywania twarzy i nosa, a także zakazywać przemieszczania się na drodze rozporządzenia.

Miki 31.07.2020 19:10
W przeciwieństwie do tego o czym piszesz każdy z nas może prywatnie wystąpić z powództwa cywilnego o odszkodowanie np w sytuacji kiedy z powodu nieodpowiedzialnego zachowania jakiejś osoby zostanę w domu na kwarantannie (tracę dochody , przezywam stres idt) a nie daj bóg się zarażę (świadome narażenie mnie na utratę zdrowia) tutaj twój wyrok z sądu w Kościanie nie ma znaczenia- zapłacisz.

... 31.07.2020 14:30
nośćie maski bo one chronią przed...mandatem i niczym więcej

akme 31.07.2020 13:42
A gdzie obowiązkowe MASKI ????!!!!!!!!!!!

biolog 31.07.2020 14:06
na co te maski ,na to zeby zachorowac na inne choroby szybciej bo bd organizm mniej odporny!!!!!!!!!!!!!!

MrRed 31.07.2020 12:05
pytam gdzie są teraz odpowiedzialni moralnie politycy? gdzie organizatorzy wieców tak niepotrzebnych? nie ma. milczą. ludzie, bądźcie mądrzejsi od waszych, pożal się panie, wybrańców

~~~~ja 31.07.2020 12:55
Wiążesz wybory z 12 lipca (i jeszcze wcześniejsze wiece) z obecną ilością zakażeń? Masz chyba coś nie po kolei w głowie albo celowo siejesz propagandę. Dzisiejsze zachorowania to wynik okresu letniego i związanej z tym turystyki a także poluzowań w imprezach.

mom 31.07.2020 15:07
..mamy 31 lipca to akurat dobry czas na rozwiniecie sie wirusa po wyborczych wiecach

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia chłopca Matematyczny talent z Biecza. Antek pokonał rywali z całego świata [FOTO] Kolejna edycja Międzynarodowej Olimpiady Online Arytmetyki Mentalnej już za nami, a wśród młodych talentów, które wyraźnie zaznaczyły swoją obecność, znalazł się Antoni Jonatowski. Prywatnie to uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, a w rywalizacji pokazał klasę, która robi wrażenie nawet na tle międzynarodowej stawki.Data dodania artykułu: 17.02.2026 14:14Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia drogę i szyld przy drodze mcdonalds Komu potrzebny jest McDonalds w Gorlicach? W ostatnich dniach zapadł formalny krok, który w praktyce przesądza, że temat budowy restauracji McDonald’s przestaje być plotką, a zaczyna być inwestycją na konkretnym etapie procedur. Administracyjna decyzja wydana na poziomie powiatowym otworzyła drogę do realizacji obiektu gastronomii szybkiej obsługi. Od tej chwili dyskusja nie dotyczy już wyłącznie tego, czy sieć wejdzie do miasta, ale raczej jak mocno odczuje to rynek i gdzie dokładnie rozłożą się zyski oraz koszty społeczne.Data dodania artykułu: 07.02.2026 10:40Liczba komentarzy artykułu: 34Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] Obecny rok jest wyjątkowym czasem dla Koła Gospodyń Wiejskich w Bystrej, które obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności.Data dodania artykułu: 07.02.2026 19:55Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12