Pomóżmy panu Kazimierzowi wrócić do sprawności po wypadku, do którego doszło na gorlickim Rynku

  • 01.08.2020, 13:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pomóżmy panu Kazimierzowi wrócić do sprawności po wypadku, do którego…
Mężczyzna uległ wypadkowi, do którego doszło 23 czerwca na gorlickim Rynku. W siedzącego na ławce pana Kazimierza wjechał samochód, poważnie raniąc jego nogi.

 

Pan Kazimierz Barszcz od wielu lat pracuje jako konserwator w gorlickiej szkole muzycznej – zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. Zna go, chociażby z widzenia, wielu gorliczan, bo często można go było spotkać na gorlickim Rynku, gdzie siedząc na ławeczce, rozmawiał z przechodniami i dokarmiał gołębie. Dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia, bo jako osoba samotna, nie może liczyć na nikogo bliskiego.

Pan Kazimierz od wypadku przebywa w szpitalu, jego stan jest dobry, mamy ze sobą stały kontakt i oczywiście mam jego pełnomocnictwo do zorganizowana tej akcji – powiedział w rozmowie z nami Paweł Święs, organizator zbiórki na portalu zrzutka.pl, który pana Kazimierza zna ze szkoły muzycznej, gdzie jest nauczycielem. 

Zebrane w tej akcji pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i długotrwałą rehabilitację, którą będzie musiał przejść pan Kazimierz. Dom, w którym mieszka, stary dom rodzinny, również wymaga pilnego remontu. I nie chodzi tutaj o jakieś luksusy, ale chociażby o doprowadzenie bieżącej wody i przystosowanie go do zamieszkania przez osobę z ograniczeniem ruchowym, bo nie oszukujmy się, 60-latek do sprawności będzie wracał długie miesiące.

Na to wszystko potrzeba pieniędzy, dlatego z całego serca zachęcamy Was do wpłacenia, chociażby symbolicznej kwoty, bo przecież jak mówił Jan Paweł II:

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Link do zrzutki TUTAJ


 

Barbara Ćmiech

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 02.08.2020, 18:34
Szkoda że Miasto nie zabezpieczyło tego terenu.
Adwokat Kraków
Adwokat Kraków 02.08.2020, 15:37
Prawdopodobnie winny zdarzenia jest ten co nie zabezpieczył terenu, a do kogo należy teren, to powinien płacić rentę dożywotnio.
Też się wykaż dobrocią.
Też się wykaż dobrocią. 02.08.2020, 15:16
Nie mam pieniędzy za wiele, ale na pomoc wpłaciłam 100 zł.
Adwokat
Adwokat 02.08.2020, 11:56
Renta mu jednak przysługuje, od sprawcy zdarzenia.
Tuti
Tuti 01.08.2020, 19:01
Może znajdzie się jakiś PRAWNIK lub ADWOKAT który Pro-bono pomóglby w otrzymaniu odszkodowania na rehabilitację.Moze z OC sprawcy dostal ale to zapewne grosze.

Pozostałe