Postępowanie wobec gorlickiego księdza ukończone. Dokumenty trafią do Watykanu.

  • 30.09.2020, 09:00
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Postępowanie wobec gorlickiego księdza ukończone. Dokumenty trafią do Watykanu.
Rzeszowska Kuria Diecezjalna, zajmująca się sprawą księdza jednej z gorlickich parafii, zakończyła swoje wewnętrzne postępowanie. Materiał dowodowy został wysłany do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie.

 

Jak informuje Gazeta Wyborcza, od marca trwa postępowanie przygotowawcze zarządzone przez Biskupa Rzeszowskiego dotyczące emerytowanego księdza, z jednej z gorlickich parafii.

Kuria od początku postępowania prosiła o kontakt osoby, które czuły się pokrzywdzone przez rzeczonego duchownego.
 

O sprawie pisaliśmy w osobnym artykule: Ksiądz z Gorlic trafi na okładki ogólnopolskich mediów?
 

Jak informuje Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, takich osób pojawiło się kilka, które w formie pisemnej lub telefonicznej złożyły swoje oświadczenia, nie było wśród nich zgłoszeń anonimowych. Wszystkie te osoby są już dorosłe.

Kuria nie skierowała w tym momencie zawiadomienia do polskich organów ścigania, ze względu na jak przyznaje, skromny materiał dowodowy. Jeśli w dalszym ciągu takowe się pojawią, to zawiadomienie trafi do prokuratury. W tym momencie dokumenty są w Watykanie i tam będą rozpatrywane. Do tego czasu ksiądz ma zakaz spowiadania, może natomiast odprawiać msze.


Źródło info: krakow.wyborcza.pl

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tęczowy
tęczowy 02.10.2020, 21:23
On tylko wyprzedzał epokę. Wprowadzał ideologię LGBT w życie.
qwer
qwer 30.09.2020, 22:35
wielu tu krytykuje ksiedza ,a spróbuj sam być świety przez całe zycie ile razy zgrzeszyłeś a jak nie to rzucaj oskarżeniami w tego księdza jak jesteś bez grzechu
fjsdfhh
fjsdfhh 01.10.2020, 12:51
czy ty jestes normalny? tlumaczysz gościa ktory deprawuje dzieci? lecz się
Xx
Xx 01.10.2020, 09:17
nie broń go - ja uważam że niech robi co chce ale z dorosłymi - dzieci niech zostawi w spokoju - czy to jest jasne ?
adam1
adam1 30.09.2020, 21:08
Tyle było komentarzy od rzekomo "pokrzywdzonych" przez tego księdza. Dlaczego nikt z nich nie zgłosił się do Kurii w Rzeszowie aby materiał dowodowy był większy?
jester
jester 01.10.2020, 12:29
Bo to jest człowieku Galicja i ludzie będą cię palcami pokazywać. Tu ksiądz jest " świnty" a stare dewoty by ci przed domem egzorcyzmy odprawiały. Po co w to mieszać jeszcze swoje rodziny?
Co do tego księdza, to miałem wątpliwą przyjemność być u niego do spowiedzi. Spowiedzią to ciężko było nazwać, jeśli wesz co mam na myśli...
Utnapisztim
Utnapisztim 07.10.2020, 07:19
Chodzisz do spowiedzi? Po jaka cholere?
Jurek
Jurek 30.09.2020, 19:55
Żyje sobie gdzieś daleko .A kuria udaje,że nic nie było ,gdzie prokurator .Ludzie obudźcie się w jakim świecie żyjecie.
Utnapisztim
Utnapisztim 07.10.2020, 07:20
Normalny obywatel idzie do pierdla. Sukienkowy zmienia meldunek.
Szczery chłopak.
Szczery chłopak. 30.09.2020, 18:22
Pytałem się kiedyś jak zostać księdzem, to mi odpowiedzieli że muszę pierwsze zostać ministrantem, i musze zostać skrzywdzonym, bym potem został Księdzem i robił dokładnie to samo, by duchownym nie smakowali Kobiety.
Tom
Tom 30.09.2020, 18:12
Wiem który to ksiądz 😢🤣
katoliczka
katoliczka 30.09.2020, 13:37
szkoda ze w kurii tarnowskiej zamiataja wszystko pod dywan...Chyba tylko media moga to wymiesc bo innego sposobu nie ma
tadek1
tadek1 06.10.2020, 20:26
Gorlice, to Kuria Rzeszowska.
Mateusz
Mateusz 30.09.2020, 16:05
Nie tylko w tarnowie. Cała mafia panów w sukienkach działa tak samo
🌚
🌚 30.09.2020, 12:21
Dostanie jakiś dodatek do emerytury od Watykanu ?
Mecenas
Mecenas 01.10.2020, 06:28
Tak dostanie 500+

Pozostałe