Cofanie autem warte 1000 zł i pechowi kierowcy kilku opli...

  • 02.10.2020, 10:21
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Cofanie autem warte 1000 zł i pechowi kierowcy kilku opli... fot. ilustracyjne/ unsplash
Wyjątkowo niesprzyjająca aura ostatnich dni spowodowała, że bardzo dużo było zdarzeń, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Ustąp pierwszeństwa na drodze

Złota zasada przemieszczania się po drogach często jest zapominana przez kierowców. Prawdopodobnie już zawsze będzie o tym jednak pamiętać  mieszkanka Klimkówki, która 30 września 2020r. prowadząc swoje daewoo doprowadziła do kolizji na terenie miejscowości Ropa. Kobieta nie zastosowała się do treści znaku "STOP" i uderzyła w samochód marki audi prowadzony przez mieszkańca Wojnarowej. Na skutek uderzenia jego samochód przemieścił się, uderzając drugie audi, w którym podróżowała mieszkanka Ropy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni zdarzenia - prowadząca daewoo - została ukarana mandatem w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

Dwa zdarzenia, cztery ople

O zasadach związanych z regułami ustępowania pierwszeństwa zapomniał także kierowca opla z Moszczenicy. Doprowadził on wczoraj (1 października) do kolizji w Gorlicach przy ul. Sportowej. Za uderzenie w opla prowadzonego przez mieszkańca Krygu został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i punktami karnymi.

Tego samego dnia we wczesnych godzinach porannych do zderzenia dwóch opli doszło na skrzyżowaniu ulic Michalusa i Solidarności w Gorlicach. Prowadząca opla corsę mieszkanka Zagórzan nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu oplem mokka z Gorlic. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi, sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

Deszcz na drodze, noga z gazu

W ostatnich dniach utrata panowania nad pojazdem zdarzała się kierowcom wyjątkowo często.

Dziś (2 października) rano, tuż przed godziną 6 rano kierowca z Rożnowic stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z jezdni kończąc jazdę w przydrożnym rowie. Kierowca był trzeźwy, został ukarany 100 zł mandatem.

Niemal identyczny scenariusz miało zdarzenie, do którego doszło 30.09 w Wójtowej tuż przed godziną 17. Prowadząca fiat cinquecento straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu. Także tu postępowanie zakończono 100 zł mandatem (bez punktów karnych).

Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń, które wymagałyby interwencji medycznej.

Mniej szczęścia mieli kierujący, którzy w podobnych okolicznościach: utrata panowania nad swoim pojazdem na skutek niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków, wpadli na innych kierujących pojazdami.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło 30 września w Wójtowej. Tam Mężczyzna prowadzący samochodem marki VW z Korczyny zjechał na przeciwny pas uderzając w samochód VW prowadzony przez mieszkańca Bobowej. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300zł i 6 punktami karnymi.

Niedługo potem, około godz. 13.45 do niemal identycznego zdarzenia doszło w Binarowej, gdzie kierująca samochodem marki Renault mieszkanka Rożnowic wjechała w Toyotę Corollę prowadzoną przez mężczyznę z Szarwarka (miejscowość w woj. małopolskim, pow. dąbrowski, gmina Dąbrowa Tarnowska). Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni zdarzenia ukarana mandatem karnym w wysokości 400zł i 6 punktami karnymi.

Cofanie mazdą warte 1000 zł

Wczoraj (1.10.2020) około godz. 11.20 przy ul. Słowackiego w Gorlicach kierujący mazdą mieszkaniec Gorlic nie zachował szczególnej ostrożności w czasie wykonywania manewru cofania. Zderzył się z nissanem prowadzonym przez mieszkankę Gorlic. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, co spowodowało, że łączny mandat za to i sprowadzenie zagrożenia w ruchu drogowym wyniósł okrągły 1000 zł.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakub
Jakub 02.10.2020, 11:33
A coś może w temacie dzisiejszego dachowania na drodze do Kwiatonowic? Dokładnie w tym miejscu, gdzie niedawno było zderzenie z autobusem?

Pozostałe