Zbiórka dla pogorzelców z Szymbarku nabiera tempa. Kwota rośnie z każdą minutą AKTUALIZACJA

  • 17.01.2021, 21:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Od niespełna godziny na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny poszkodowanej w porannym pożarze w Szymbarku. W chwili pisania tego artykułu na koncie było już ponad 10 tysięcy złotych.

 

Dzisiaj (17 stycznia) kilkanaście minut po godz. 8 miał miejsce pożar domu w Szymbarku, w którym w chwili zdarzenia przebywały cztery osoby.

Ojciec i dwóch nastolatków zdołali uciec z budynku o własnych silach, niestety w środku została 15-letnia dziewczyna. Mężczyzna wraz z synami został przetransportowany do gorlickiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety w czasie akcji strażacy odnaleźli ciało dziewczyny.

Rodzina straciła wszystko, co miała, dlatego liczy się czas, by pomóc im jak najszybciej. Na poniższym filmie widać, co udało się ocalić z pożaru.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Potrzebują każdej pomocy z Waszej strony. 

Zbiórka jest zweryfikowana, a Jan Przybylski - Wójt Gminy Gorlice poparł akcję. Dla nas wszystkich najważniejsza jest pomoc, nieważne skąd ona płynie.

LINK DO ZBIÓRKI

 

AKTUALIZACJA (20 stycznia, godz. 8.03)

 

Kolejnym sposobem na przyłączenie się do akcji jest licytowanie bądź zaoferowanie przedmiotów i usług na facebookowym profilu SZANSA NA LEPSZE JUTRO DLA POGORZELCÓW Z SZYMBARKU lub poprzez dokonywanie wpłat na konto założone przez Urząd Gminy Gorlice: 05 8795 0005 3001 0009 2568 0001.

 

 

AKTUALIZACJA (20 stycznia, godz. 15.23)

 

AKTUALIZACJA (22 stycznia, godz. 16.36)

 

Więcej informacji o zdarzeniu >>>Tragiczny pożar w Szymbarku AKTUALIZACJA

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Baru
Baru 26.01.2021, 12:28
Tak gasili, że zostało klepisko więc co to za akcja gaszenia. Nie lepiej bosaka i było tłumić ogień niż trącić czas na prowadzenie 800m węży do wody???
Andrzej
Andrzej 26.01.2021, 23:14
Bosakiem to Ty palnij sie w łeb, może Ci sie odmieni...
Do baru
Do baru 26.01.2021, 22:28
Czy wiesz co to jest bosak, używaj wyrazów których znasz znaczenie...
KamK
KamK 24.01.2021, 14:33
Proszę mi wytłumaczyć czemu co chwilę podnoszony jest CEL zbiórki? Początkowo 100 tys zł w tej chwili 500 tyś?
Obywatel
Obywatel 30.01.2021, 13:27
Ponieważ, jak było wyjaśnione na stronie pomocy na fb codziennie wpływały pieniądze z aukcji a to bylo nawet 20 tyś. dziennie. To szybko robi kasę a nie wypada przerwać aukcji z dnia na dzień bo cel został osiągnięty. Tym co kupili lub licytują trzeba dać szansę na dokończenie transakcji.
łon
łon 25.01.2021, 09:19
po to żeby portal pomagam.pl mógł istniec im zarobić 7,5% od zebranej sumy A tak naprawde to podnoszona jest kwota bo niestety za 100tys domu nie wybudujesz , nie wykończysz ,nie wyposażysz w niezbędne do życia rzeczy i ubrania
Adwokat
Adwokat 24.01.2021, 16:23
Widzę że zazdrościsz tragedii ?! Zrozum każdy grosz się liczy, a nikt biegle nie oceni strat w jednym dniu.
MC2
MC2 24.01.2021, 19:07
@Adwokat jakim trzeba być ciołkiem żeby coś takiego wymyśleć ...... zazdrościć tragedii??Ty się dobrze czujesz??!! Ludzie wpłacają pieniążki i chcą wiedzieć z czego wynikają kolejne kwoty ,a straty były widoczne gołym okiem-nic nie było już do uratowania.
Odpisać z kulturą nic nie kosztuje. Pozdrawiam
Maćko
Maćko 20.01.2021, 19:13
STRONA POMAGAM POBIERA 7% ZEBRANEJ KWOTY. wpłacajcie na konto w Banku Spółdzielczym
michal
michal 18.01.2021, 19:06
na prawdę współczuje.Spoczywaj w pokoju
chce pomóc
chce pomóc 18.01.2021, 18:24
Czy zbiórka na stronie POMAGAM.PL jest również oficjalną Zbiórką dla pogorzelców?
Alicja
Alicja 18.01.2021, 23:00
tak. Ta zbiórka jest tak samo zbiórką dla pogorzelców.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-p…
..
.. 19.01.2021, 10:09
w Szymbarku koło Krakowa????dobra znajomość geograficzna pani reporterki
Prawnik
Prawnik 24.01.2021, 16:27
Tak! bo dziś są czasy, gdzie Miasta są tylko we Województwach.
..,
.., 19.01.2021, 18:36
No wiesz, dla Pani być może z drugiego końca Polski, to jest kolo Krakowa. Ważne , że nie pomyliła z tym Szymbarkiem na Kaszubach.
Obs
Obs 18.01.2021, 19:45
Jedyna oficjalna to ta, zorganizowana przez Gminę Gorlice, bez prowizji czy innych opłat. Ile wpłacisz, tyle dostaną pogorzelcy.
Dominik Z.
Dominik Z. 19.01.2021, 11:28
nie jedyna. oj nie... ludzie wolą wpłacać na zbiórkę publiczną - nawet jeśli ma byc odiczona prowizja
MrRed
MrRed 18.01.2021, 18:05
W 24h zebraliśmy ponad 100tys. Ludzie w Was sila. Brawo
xyz
xyz 19.01.2021, 18:59
2 dni i jest ponad 200 000. Super to się nazywa pomoc społeczna.
I o taką pomoc społeczną chciałabym prosić nie tylko dla pogorzelców z Szymbarku. W ostatnim czasie dach nad głową straciły również rodziny z Kobylanki i Żurowej. Zrobie również małą prywatę (mam nadzieję, że nikt nie będzie mi miał tego za złe) i poproszę o wsparcie dla mojego kuzyna, który odniósł poważne obrażenia w wypadku w wieczór Wigilijny. Żeby nie tracić czasu musi trafić na rehabilitację do prywatnego ośrodka a to kosztuje. Pomóżcie bo rodzina i bliscy już zrobili co mogli. https://zrzutka.pl/spdydf
Agnes
Agnes 18.01.2021, 06:53
Tragedia .Wyrazy współczucia dla rodziny ,ale najbardziej boli smierć młodej dziewczynki.
Jak zawsze wspomagam w potrzebie osoby ale czekam na nr konta gdzie można wpłacić a żadna instytucja nie zabierze ani złotego z tych pieniędzy .Zbiorka Pomagam jest naprawdę dobra ale procenty są b. Wysokie od zgromadzonych środków
Kochani zycze Wam dużo zdrowia ...boleje z Wami nad strata 😞
Bulwers z Szymbarku
Bulwers z Szymbarku 17.01.2021, 22:42
Proszę o dopilnowanie aby pan spontanicznie organizujący zbiórkę całą zebraną kwotę przekazał pogorzelcom !! Zbiórkę może ogłosić każdy, a portal pomagam.pl umywa ręce od odpowiedzialności i każe weryfikować wiarygodność organizatorów zbiórki we własnym zakresie
Obs
Obs 18.01.2021, 19:48
Należy dodać, całą po potrąceniu prowizji (14.000 z 200000) przez portal pomagam.pl
Jo
Jo 18.01.2021, 11:41
Proszę czytać ze zrozumieniem artykuł, pan wojt Przybylski poparł zbiórkę a Pan Łukasz jest osobą wiarygodna, zobowiązał się przekazać publicznie pieniądze prosto do rąk dyrektora szkoły w Szymbarku. Może mniej jadu i nienawiści w obliczu tragedii?
Martunia
Martunia 18.01.2021, 08:57
Nie martw się. Wszystko jest legalne i z dobrego serca.
Agnes
Agnes 18.01.2021, 06:55
Jestem za .
Trzeba tego dopilnować
Dziwny jest ten Świat...
Dziwny jest ten Świat... 18.01.2021, 23:10
Czy Wy naprawdę musicie swoją miarką ludzi oceniać? Facet POMAGA, a wy (komentujący tutaj z jadem) plujecie mu na twarz. W imię czego? i po co?

Ogarnijcie się. Wszystko jest legalne. Wójt także poparł tą zbiórkę.

Ale nie... lepiej jojczeć i mieszać innych z błotem...

Coraz smutniejszy ten nasz kraj, przez takich jak wy.
...
... 19.01.2021, 10:05
facet nawet nie jest z powiatu gorlickiego
minIX